Šta je novo?

Raiffeisen bank

Može i u RB aplikaciji da se promeni ime uplatioca. Na dnu uplatnice ima prekidač "Dodatne opcije". Kad se uključi, pojavi se polje za unos imena uplatioca. Ne znam da li ovo ime može da se sačuva kao deo šablona za plaćanje, ili mora da se menja prilikom svake uplate.
Minusi RB:
- provizija za plaćanje računa čitanjem IPS QR: 30RSD (samo za račune, na prodajnom mestu nema provizije)
- Provizija za transakcije u inostranstvu (mislim da ide i na plaćanja preko interneta) 1%
- Relativno skuplji od drugih banaka
- Lošiji kursevi za devize
Plusevi RB:
+ Uglavnom rade kako treba

Mobi banku ne smatram dovoljno ozbiljnom da bi mi bila glavna banka. Uostalom, pitanje je šta će sa njom biti, obzirom na očekivano povlačenje PPF-a iz Telenora Srbija (da ne kažem prodaju istog).
Pozdrav
 
^Hvala za ovo, može da se skloni minus. [emoji4]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ide i za plaćanje preko interneta 1% potvrđujem [emoji56]
 
- Provizija za transakcije u inostranstvu (mislim da ide i na plaćanja preko interneta) 1%

Zar postoji neka banka koja ne uzima ovakve provizije? Pa svaka jedva čeka da odeš negde da ti malo štrpne sa računa... :)

šalu na stranu...

kao minus možeš da im staviš štampanje izvoda sa računa na bankomatima (bilo je 15 din.sad ne znam koliko je) i to bi mogli da ukinu?
 
Poslednja izmena:
Postoji i to dosta njih. Kod nekih su samo debitne bez provizije a kod nekih su sve.
 
Evo još jedan "minus" (predlog)

- Mogli bi uvesti besplatno pozivanje nekog 0800 broja a ne da to bude 011 i redovna tarifa?
 
U KB imam otvoren tekući i devizni račun, imam Dina, Visa, onu neku posebnu internet karticu, Installment karticu, e-bank, m-bank, sms. Mesečno održavanje je 310din.

Pozovi RB i pitaj za Premium pakete...ako ispunjavaš te neke "uslove" došao si na pravo mesto :)
 
Koji su bese uslovi za premium bankarstvo u rb. Ja zvanicnu platu uplacujem sebi malo preko minimalca ali imam devizne uplate visoke.. preko famkznih 100k plus ti redovni prilivi na racun plate. A imam i deponovama sredstva isto kod njih ma deviznom racunu. A posto vec placam 650 rsd tekuci i devizni a vista reko da vidim sta mogu da dobijem bilo placao malo vise a i ako moze nesto bez placanja :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Najbolje njih pozoveš pošto su ti spec. primanja a imaju i spec. 011 broj za to :)
 
Hhaha hvala, ovo si lepo rekao specijalan sam sav, od licne karte i el potpisa pa do ovoga.. sve mi ide od ruke da moram po vise puta :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam u sustini veoma zadovoljan kako RF radi. Drugi su vec pomenuli mane (pre svega skuplji su od ostalih u svemu), ali generalno sve radi kako treba.
Kome nije zao da potrosi jos 100 rsd mesecno, predlazem da pored RF otvori i racun plus u MTS banci. Veliki broj mana RF-a se eliminise na ovaj nacin (MTS ima odlican kurs, besplatno placanje preko QR koda i slicno). U principu u Srbiji ne postoji jedna banka za koju se moze reci da nudi kompletan set usluga kvalitetno a da nisu skupi. Tako da uglavnom moraju da se kombinuju dve banke. RF + MTS je kombinacija koja meni odlicno radi posao :)
 
Ako je kod Kom.banke 310 mes.održavanje a kod RB 250 onda i nisu tako najskuplji u svemu? :)
Da sve radi i da može sve preko njih može, evo ja npr. nemam potrebe za 2 računa? Kurs imam
najbolji nego i jedna banka u Gaga menjačnici ako mi baš treba tu promenim i ne gledam na par
desetina ili stotina din. ako nešto baš moram da platim preko RB. Bitnije mi je free online plaćanje
računa, čak imam i par predefinisanih, pa kad stignu idu "sami" na naplatu. To plaćanje preko qr koda
sam probao jednom sa papirnog računa i radi koliko vidim, meni lično iskreno i nepotrebno.
Možda najveća prednost od svih što sam odabrao Fridriha Wilhelma Raiffeisena je to što je to ipak
jedna svetska banka gde mogu neki višak deviza ostaviti i da miran spavam.Nekako kod ovih naših
tipa telenor pa moby,mts,komb pa bank i ko zna šta još ipak nekako nisam siguran da ostavljam novce.
 
Poslednja izmena:
Da li možeš recimo da odeš u Raiff banku u Beču i tamo podigneš te devize sa računa? Ako ne može, onda je to samo franšiza strane banke.
 
Raiffeisen Banka u Srbiji nije isto što i RB preko.
Ako nešto krene po zlu, taj Fridrih (ili ko već) neće se odreći svog parčeta saher torte da bi tebi nadoknadio koji euro.
Pozdrav
 
@mstevanic

Mesecno odrzavanje je samo deo cene. RF je skup u prakticno svim uslugama koje nudi - od menjacnice (nemamo svi dobru menjacnicu u blizini, a i da imamo pitanje koliko ljudi zele da nose vece kolicine novca po menjacnicama), preko 30 dinara za QR kod i ostala hitna placanja, do provizija prilikom online kupovine i placanja karticama u inostranstvu. A koliko cujem sada naplacuju i devizni racun novim korisnicima (meni je srecom i odrzavanje deviznog uracunato u ovu cenu od 250 rsd jer sam dugo kod njih).

Kada se sve ovo sabere RF moze da te izadje dosta skuplje nego banke koje imaju odrzavanje tipa 350 rsd. Naravno, sve zavisi od toga sta koristis od usluga.
 
- devizni se dodatno placa za nove
- QR / Instant se dodatno placa (30)
- 1% za placanje u inostranstvu
- obavezno osiguranje (40)

+ Apple Pay
+ OK mobilna app
+ SMS u paketu
+ ATM za uplatu
 
Poslednja izmena:
Meni lično je ovih 1% za ino plaćanje plus, ne minus :) Uvek znam koliko mi € treba na računu u cent, ne moram da razmišljam :)
 
Ne znam da li ima jos neka banka koja naplacuje transakcije preko kartice u inostranstvu ali znam da Intesa tacno u cent skida. Doduse za debitne kartice rezervise malo vise ali kad se proknjizi skine tacnu sumu sa racuna.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Naplacuju osiguranje debitne kartice? Mislim pitam ovo jer mi moji imaju taj paket moze (koriste samo mBank, obican rsd racun i cekove) ali ne koriste nikakave kreditne poizvode sem cekova a i tu paze tj.nikada ne udju u minus.
 
Meni nisu naplatili 40 dinara za osiguranje. Samo 250 dinara za odrzavanje. U avgustu sam otvorio račun, ne znam da li to ima neke veze.
 
Ja imam od oktobra prosle godine u rf, i od tad mi naplacuju 40 dinara mislim da je osiguranje visa kartice ali me ne drzite za rec. Meni odgovara rf jer kad imam devizni priliv nema zajebancije da pravdam prilive pre nego sto mi legnu na racun.. inace imam i u intesi za 350 dinara i 2 kreditne amex i mastercard ali to ne diram sto je neko vec pre pomenuo bolje podeliti ako neka banka ima probleme uvek je druga na raspolaganju, naravno i sve vrste kartica jer nece imati prekid u isto vreme i visa(master) i amex :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Raiffeisen Banka u Srbiji nije isto što i RB preko.
Ako nešto krene po zlu, taj Fridrih (ili ko već) neće se odreći svog parčeta saher torte da bi tebi nadoknadio koji euro.
Pozdrav

Ja imam račune u RB preko 30 godina, znači nisam otvorio račun juče kao pola vas ovde samo da bih se k*rčio
kada stanem na kasu u Univeru ili Ideji da plaćam banane preko Apple pay.
 
@mstevanic: što bi Englezi rekli: "Good for you", al' račun u RB Srbija teško da si otvorio pre 30 godina. A ako si ga otvorio u RB u nekoj drugoj zemlji, to se ne računa puno, jer Fridrih nije ovca i pazi na svoj budjelar, a zna kakvi mangupi ovde vladaju.
Nemoj puno nade da polažeš na germansku solidarnost kada su pare u pitanju, to kod njih ne postoji. Ako nešto krene naopako, teško da će da iz Beča šalju teško zaradjene evre radi socijalnog mira u Srbiji.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Founded
19 February 2001;
19 years ago
 
1899.?

S tim što mi se čini da to nije ista grupacija, ili se varam?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno