Šta je novo?

Raiffeisen bank

Nisam ni ja nešto zadovoljan RF bankom u poslednje vreme, ali bankomat ti nije isplatio pare, a ti nisi smatrao bitnim da zapamtiš koji bankomat (koja banka i gde se to desilo)? Podržavam da treba da promeniš ako nisi zadovoljan, ali neće ni jedna banka biti dobra ako misliš da će se greške same od sebe rešavati (ili da se neće dešavati).

Inače, postoji mogućnost da ti vrate 500 dinara i bez tvoje intervencije. Meni bankomat jednom prilikom nije isplatio pare, a dobio sam se SMS da mi je račun zadužen. Pare su bile blokirane nekoliko dana, ali nikada nisu bile skinute sa računa. Zvao sam kontakt centar, rekli su mi da svakih nekoliko dana sravne stanje na bankomatu i da će odblokirati pare bez neke dodatne intervencije. Da je isplaćeno manje, bilo bi potrebno da pišem reklamaciju ali kad ne isplati uopšte, o tome ostane trag i znaju kome treba da vrate pare. To se desilo davno na RFB bankomatu, ne znam kako je kod drugih banaka.

Što se tiče provizija, RFB naplaćuje 1% za kartične transakcije u inostranstvu, to je poznato. Ali naplate i povraćaj para. Rezervisao sam smeštaj za 65 evra, uzeli 65 centi. Otkazao smeštaj, vraćeno mi 65 evra, ali banka uzela još 65 centi. Njima nema da fali...
 
Čekaj, i vama je to normalno da plaćate održavanje računa i da vas deru gde god kliknete i provučete karticu? Ne daj bože da još valuta u inostranstvu nije evro, pa uračunaju troduplu proviziju.

Čist bezobraluk i bahatost banke da ne možeš platiti na POS terminalu ili podići sa bankomata poslednjih 500 din sa računa.
Možeš samo otići na šalter i izgubiti 45 minuta u redu za čekanje za 500 din. To su sve naše pare, tako da sam ja njima jednom to dozvolio i više nikad u životu, da je ne znam ti kakva ponuda.
Sa druge strane, jako lepo smišljen način da banka uvek ima +++ vašeg novca kod njih.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@miki92 slažem se sa tobom, čist bezobrazluk za tih 500din. Pitam se koji li im je izgovor.
 
Čekaj, i vama je to normalno da plaćate održavanje računa i da vas deru gde god kliknete i provučete karticu? Ne daj bože da još valuta u inostranstvu nije evro, pa uračunaju troduplu proviziju.

Čist bezobraluk i bahatost banke da ne možeš platiti na POS terminalu ili podići sa bankomata poslednjih 500 din sa računa.
Možeš samo otići na šalter i izgubiti 45 minuta u redu za čekanje za 500 din. To su sve naše pare, tako da sam ja njima jednom to dozvolio i više nikad u životu, da je ne znam ti kakva ponuda.
Sa druge strane, jako lepo smišljen način da banka uvek ima +++ vašeg novca kod njih.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Banka i ferplej ne postoje po definiciji, samo je pitanje da se probere sta manje kosta i da li ima neke prednosti koje nisu u novcu.

Sto se tice zadrzavanja love, RF ne dozvoljava placanje karticom poslednjih 250 ili 300rsd, moze da se podigne na bankomatu.
 
Zadnjih 300 din. sa računa mogu da se podignu samo na šalteru, ne može se platiti ništa ili podići na bankomatu. Navikneš se na to vremenom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zadnjih 300 din. sa računa mogu da se podignu samo na šalteru, ne može se platiti ništa ili podići na bankomatu. Navikneš se na to vremenom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Netacno od pre mesec dva moze da se podigne i plati sve dok ima sredstava na racunu, ukinuto je to 300 dinara ogranicenje
 
Minimalno za podizanje je 500 dinara na bankomatu koliko mi je poznato (ali imaš 2000 može da se podigne 2000).
Potrošnja do nule kao što @Copyraight kaže.
Menjali su skoro, mislim da je to bilo kada su podizani i gornji limiti za POS terminale. Nisam baš dobro propratio i proverio, nekim čudom ima uvek nešto malo para na računu.
 
Netacno od pre mesec dva moze da se podigne i plati sve dok ima sredstava na racunu, ukinuto je to 300 dinara ogranicenje
E pa eto, ja sam to mogao u Erste banci na studentskom računu još 2011.godine. Ako je na računu 20 dinara za 15 da kupim bananicu i provučem karticu i ostane mi 5 za koje mogu da kupim žvaku npr.
Dakle normalna stvar kod master debitne kartice. Nego vole oni pare pa to ti je.

Izvinite imam na računu 600 din a hoću da kupim za 599,može? Može.
Sledi takva reklama.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne nalazim Erste temu, kad je već pomenute. Videh bankomate nove uplata/isplata RSD/EUR.
 
Netacno od pre mesec dva moze da se podigne i plati sve dok ima sredstava na racunu, ukinuto je to 300 dinara ogranicenje
Mislio sam da se to nikad neće desiti, hvala za info, pojma nisam imao da su promenili.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U narednih nedelju dana možete očekivati novu verziju aplikacije za iOS sa unapređenjima poput mogućnosti izmene naziva platioca, opcije plaćanja bez rezervacije I ispravke nedostataka.
Aktivno radimo I na razvoju opcija za plaćanje korišćenjem QR koda I autentifikacije biometrijom (otiskom prsta / skeniranjem lica), a ove funkcionalnosti će Vam biti na raspolaganju do kraja godine.


(pisao sam im pre neki dan putem web forma na online bankingu)
 
Niko da prokomentarise da je azurirana aplikacija? :)

Nova verzija aplikacije obuhvata dodatne opcije kod plaćanja:
- Mogućnost promene naziva platioca, u delu aplikacije za fizička lica,
- Kreiranje naloga za plaćanje unapred bez rezervacije sredstava po računu, u delu aplikacije za fizička lica,
- Rad aplikacije prilagođen najnovijoj verziji operativnog sistema iOS 13

Takodje, moram da pohvalim njihove programere, pisao sam im pre 2 meseca da je Lokator na mobilnoj aplikaciji odvratan i da secka kao da pristupam sa Huaweija Wildfire i sada je ovim azuriranjem sve reseno, skrolovanje po mapi je sasvim normalno
 
Мени је промјена имена у-платиоца безначајна и сулуда,*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*на.Оно што је најгоре кад траже баш име платиоца на у-платници,а односи се на малољетно дијете и сличне ситуације.Не знам које је образложење НБС-а,али волио бих чути било које.
 
Zasto ne bi mogao da platis racun od majke ili supruznika?

Za to sluzi i mogucnost promene imena uplatioca.

Moze i bez promene da prodje uplata ali je ispravno sa promenom imena.
 
njihove programere? ti stvarno misliš da to rade programeri u banci [emoji39]. pa grešiš, ne znam konkretno za RF ali za većinu znam ko im radi i održava software a sve su to "treća lica"
 
Promena platioca i kreiranje naloga bez rezervacije je "uzmem ti, pa ti vratim i kažem da si dobio poboljšanje" princip.
Uz izuzetak koji su napravili početkom godine, aplikacija konstantno napreduje i sve je bolja. O programerima bi moglo da se piše dosta, ali to nije tema.
 
Сагласан 100%,али ме интересује образложење надлежних да малољетно лице буде платилац,бар декларативно?Шта то и коме значи?Сусрећем се с тим стално,екскурзија,тренинг,пасош...
 
Da li je neko imao problem da mu se "raspolozivo" stanje u SMS odjednom preko noci ne poklapa. tj nedostaje novac na racunu?

Cekam poziv od vise instance :), posto call centar nije mogao da utvrdi odakle neslaganje.


edit: Kod njih je greska, ali nisu maznuli pare :) vec bacili u zabludu. U sustini pre 10ak dana za dve transakcije su greskom oslobodjenja sredstva i na SMSu se vidi uvecanje raspolozivog stanje. I sada je vraceno kako jeste.

Pratite stanje, mora da se slaze u dinar.
 
Poslednja izmena:
Mene strašno nervira što se online ne vidi stanje računa nakon svake transakcije. Nešto mi se ne slaže na virtuon kartici, a muka je ispratiti kada je šta zaduženo, a kada realizovano. Čekam pdf da vidim šta se desilo jer ne mogu da proverim 30+ transakcija (puta dva zbog provizije 1%)...
 
Izgleda da kod Raiffeisen vise ne treba bude onih 2000din (20€) vise kad se placa karticom! Ja sam placao i imao sam skoro tacan iznos na racunu i proslo bez problema!
 
Na koju karticu tačno misliš?
 
Visa Electron, ranije kad placam u inostranstvu i online na stranim sajtovima morao sam da imam 2.000 din vise od iznosa da bi proslo, juce proslo bez tog iznosa.
 
Probao i ja sad Visa internet karticu i skida ispod 20€.
 
Da li je Raiffeisen uveo IPS?
 
Nazad
Vrh Dno