Šta je novo?

Raiffeisen bank

Genijalci nisu importovali istoriju transakcija pre nove app. Moram da bunarim po izvodima.

Ovo nije tačno.
U gornjem desnom uglu imate ikonu filter (liči na "levak"), kliknete na nju i odaberete šta hoćete za prikaz.
 
Totalno mi je nejasno zašto su menjali web aplikaciju. Valjda su radili ispitivanje tržišta i valjda su shvatili da je to segment kojim su klijenti najzadovoljniji.
Sve ono što je bila stara web aplikacija (preglednost, lakoća korišćenja...) nova to nije, u svakoj tački je gora. Svaki put se iznerviram kada vidim font koji koriste, a naročito nesrazmernost na desktop pc
Trebali su biti konzervativniji.

Nije mi jasno ko im je odobrio trošenje njihove zarade da dobiju lošiju stvar od onoga što je bila.
 
Potrosnja je "obaveza" :)
Ali da su mogli da je ne uniste... pisite im. Ovako ce ostati.
 
Ima i gore... ali jesu napravili veliki korak unazad, pogotovo sa web aplikacijom. Stara jeste pokazivala godine u pogledu vizuelnog dizajna ali ovo nije rešenje. Mobile app kao i ranije, podnošljivo jer se mora. Mts web app je ipak nešto bolje rešena. Intesa je jedina uspela da unapredi i modernizuje webapp istovremeno.

Kako bilo, nijedna webapp ne dozvoljava da sve bude na jednom ekranu i da se sve uradi iz dva klika iako je tako nešto itekako moguće. Jer živimo u eri velikih monitora ali nažalost još uvek se sajtovi pišu za gledanje preko Android Chrome iako svi imaju po app za mobilne sisteme. Ja koristim Chrome samo kada servis ne nudi aplikaciju. Svi pokušaji unifikacije se uvek pokažu naopaki na kraju, tako i ovi responzivni sajtovi ni tamo ni vamo. Umesto lepo obavezan mobile app i normalan sajt samo za desktop.
 
Kakav je Raiffeisen po pitanju priliva novca iz inostranstva kada novac uplacuje strana firma na racun firme u nasoj zemlji? Predlozili su mi da otvorim racun u Unicredit za to, al zanima me koja banka je bolja po pitanju ovoga.
 
Moja firma ima otvorenih desetak deviznih računa u isto toliko banaka, nisam primetio razliku prilikom prijema deviza, u smislu da neka banka primi pre ili kasnije novac, ako ti je to bilo bitno ;)
 
Danas sam pricao sa knjigovodjom, kazu mi da su u skorije vreme imali situacija kada banka zna da drzi novac zbog razlike od 0,30din zbog kursa jer se uplacuju devize, a racun je dinarski. Na to sam mislio.
 
Ne možeš primiti devize iz inostranstva na dinarski račun firme
 
Znam da ne moze, nego sam mislio da se taj iznos u EUR prebaci u dinare po srednjem kursu na taj dan. Uglavnom, to je manje bitno niti cu se ja baviti time, ima onaj ko je placen za to :D

Mene je samo zanimalo koju banku preporucujete za priliv novca iz inostranstva.
 
Malo OT, ali skoro sam ponovo poceo prodaju preko ShareIt-a (deo Digital Rivera sada). Kada udjem u CPanel, kaze on meni IE nije podrzan, naravno...

Ali sajt skoro updated, a ima flow, brzinu i efikasnost kakvu je RF e/mBanking imao ranije, i pls neki new-age stil. To se zove dobar design! Nije ga pravio neki duduk, koji sve sajtove radi po nekom glupom mobilnom kalupu, vec neko ko je shvatio da ce to Programeri (primarno, >90%) koristiti i da glupiranje da bude "moderno" je samo nacin da se odbiju korisnici.

JEDAN sajt u moru gomile s***-a danas.
 
Kakav je Raiffeisen po pitanju priliva novca iz inostranstva kada novac uplacuje strana firma na racun firme u nasoj zemlji? Predlozili su mi da otvorim racun u Unicredit za to, al zanima me koja banka je bolja po pitanju ovoga.
Danas sam pricao sa knjigovodjom, kazu mi da su u skorije vreme imali situacija kada banka zna da drzi novac zbog razlike od 0,30din zbog kursa jer se uplacuju devize, a racun je dinarski. Na to sam mislio.
U kom smislu?
Meni se desilo da je datum valute za JPY priliv u RF bio +4 dana, sto znaci da 4 dana nisam mogao da prodam JPY, i tada sam izgubio oko 200e na tome :(
Ali to je jedan jedini slucaj da se to desilo, ranije je priliv bio instant, zamena, prenosi, i sve slicno.
 
I ja sam imao problem sa JPY i RF bankom, tako da od sada samo Komercijalna za Japance ;)
 
Haha, bices drugi klijent JPY-a u KB :D Bez sale, kazu da im program nije bio spreman za zamenu JPY-a, i morali su rucno da prave transakcije kada sam menjao prosle godine ;)

Kad ti se to desilo, jesi imao ranije tih problema u RF?
 
Sreća pa imam još jedno ili dva plaćanja i više nemam, ostali dužni japancima neku fakturu :)

U RF stalno neki problem, te ne može direktno u JPY, te mora iz USD konverzija, pa nemate dovoljno iako smo otkupili onoliko koliko su poslali obračun, pa onda ne može USD mora EUR, katastrofa... Ostale banke nisu ni htele da prime JPY zeleni nalog. Jedino KB odradila sve u roku od odmah...
 
Kako ne moze direktno u JPY?:)
Ovo lici na na neku satro banku iz Guzije (Tunguzije), a ne RF :)

Da nuje to do Japanaca, jesu se oni zalili? Ili RF?
 
Znam da ne moze, nego sam mislio da se taj iznos u EUR prebaci u dinare po srednjem kursu na taj dan. Uglavnom, to je manje bitno niti cu se ja baviti time, ima onaj ko je placen za to :D

Mene je samo zanimalo koju banku preporucujete za priliv novca iz inostranstva.
Теби онда требају детаљне тарифе банака за пословне кориснике.Зависи све,али можда су ти добро и препоручили Уникредит.Ко зна да ли је ћерка банка,имају ли фирме посебан уговор за слање или примање,количина и фреквенција слања итд.
 
Zabranjeno je placanje racuna za druge ako tom nekom za koga placas, udaras proviziju - poslovna delatnost... Znaci nije problem platiti 5-10-30 racuna roditeljima, komsijama, prijateljima, peri, janku marku... Sad kako ce to kontrolisati, to je pitanje ali nas se i ne tice... Nisam siguran, sta nije jasno u celoj prici?
 
Izbacili su totalno opciju da upišeš ime uplatioca, pozivaju se na taj zakon da je zabranjeno plaćanje u tuđe ime.
 
Aha... U intesi nisu izbacili tu opciju... Jos uvek...
 
То свакако ништа не мијења.Битно је да паре легну на жељени рачун,ко плаћа небитно.Слично као и адреса што се ставља кад се плаћа(пошти,банци,мјењачници),формалност.
 
Jel uspeo neko da reaktivira mobilnu aplikaciju posle promene sistema na telefonu? Ulogujem se, upišem aktivacioni kod i na ekranu gde unosim pin dva puta posle unosa vrti u nedogled.
 
Mislio sam da jesam ali izgleda da ipak nisam, uspelo je, hvala. [emoji106]
 
Da li se nekom desava da je automatski selektovano instant placanje u iOS app?

Sasvim slucajno sam primetio da mi se pojavila provizija prilikom jednog placanja i vidim da je taj switch aktivan. Poceo sam da obracam paznju na to, i nekada je aktiviran a nekada nije, ne mogu da uhvatim sablon.
 
Jel' koristis sablon ili rucno unosis? Da nije sablon bio napravljen sa IP, ili prosto iz nekog razloga presao u IP?


Inace, ovo dzubre od banke za pravna lica naplacuje sa instant placanja! Preko mBankinga je dosta placanja free (sva ispod 300.000), ali ako se koristi IP, onda nije!
 
Desavalo mi se i sa sablonom i bez, probao sam da uhvatim korake kako da reprodukujem ali nisam uspeo, nekada je jednostavno bilo aktivno instant placanje.

Eto cisto info da se obrati paznja, svakako ce da dobiju mail u vezi sa time, mada ne ocekujem mnogo, na prosli su mi odgovorili da im je zao sto imam lose misljenje o novoj app
 
Smorio sam se............. trebalo je 4 racuna za MTS da se plate rucno.
Polja za unos broja racuna (dva dela gde su 3 i 2 cifre) kao i deo gde s unosi model (97, 11, isto 2 cifre) SU UZASNO mali! Ne mogu da kliknem na njih :( Pomislio sam prvi put da je do displeja ili da nece da me pusti da upisem to, dok ne upisem neki naziv duzi ili sta vec... jok, vidim samo te delovi su uzasni :)

Kako su onako dobru aplikaciju uspeli da uniste... i sto je najgore ovo je i dalje najbolje sto sam video kod nas :( KB forsira sitnije fontove i izgled pa mi je mnogo nezgodna, ali je inace bolja aplikacija za one koji barem OK vide.

Ufffffffff :)
 
То свакако ништа не мијења.Битно је да паре легну на жељени рачун,ко плаћа небитно.Слично као и адреса што се ставља кад се плаћа(пошти,банци,мјењачници),формалност.
Nije baš tako. Postoje još uvek državne relikvije koje gledaju uplatioca, a poziv na broj je zapravo isti za sve za tu opštinu.
 
Nazad
Vrh Dno