Šta je novo?

Raiffeisen bank

Sledeće što bi mogli da ubace je:
- puna kontrola platnih kartica (ala Mobi banka)
- 0 RSD provizija za plaćanje računa putem IPS QR

BTW, najavili su ukidanje obaveštenja o potrošnji u zemlji putem SMS-a, za 01.02.2021. SMS ostaje za priliv i za potrošnju karticama u inostranstvu. Očekivan potez.
Pozdrav
 
Mene su danas zvali da mi ponude neke dodatne usluge preko video poziva.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Ja hteo da otvorim račun online, ali ne može. Može kredit i račun sve online, ali samo račun ne.
 
Nadam se da su ispravili ui za telefone sa notch -om, neki ekrani su skroz neupotrebljivi, a neki jedva
 
BTW, najavili su ukidanje obaveštenja o potrošnji u zemlji putem SMS-a, za 01.02.2021. SMS ostaje za priliv i za potrošnju karticama u inostranstvu.
Pozdrav
Gde su najavili ukidanje SMS obaveštenja? Da li smeju da menjanjaju paket usluga tako da uskrate klijenta za opciju SMS obaveštenja?
 
Meni je stiglo obaveštenje na mail, predpostavljam da su svima pustili.


Sent from my landline using Tapatalk
cf7bad34a46b27a024cd44490b644ab2.jpg
 
Poslednja izmena:
Njima radi push, za razliku od OTP
 
OTP je u zadnje vreme oajan sto se tice android aplikacije dok Raiff radi dobro, valjda se nece ugledati na ostale banke na trzistu.
Svaka jednostrana promena ugovora osavlja mogucnost da se raskine ugovor u zakonomskom predvidjenom roku.
 
Pa kod banke mozes da raskines kada god hoces, jer nema minimalnog trajanja ugovora
 
Bas sam hteo da predajem kod njih isključivo zbog Apple pay ali ste me skenjali. Oni naplacuju i vazduh koji udisete dok ste u njihovoj poslovnici [emoji1787][emoji1787][emoji1787].
Oni su mi jednini ostali jer mi niko ne da kreditnu karticu jer sam na određeno.(a da podrzava Apple pay).

Ispada da je Moze 290+340 devizni+250-300 održavanje kreditne ili ja to pogresno racunam?

Koliko uzimaju za placanje racuna mbankingom? Vidim da uzimaju 1% za placanja prema inostranstvu. Imam Google ,Apple, Netflix pa to i nije tako strasno da im se ne oprosti ali je pilicarski.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mbanking naplaćuju 0RSD, osim plaćanja računa skeniranjem IPS QR koda - to je 30RSD.
A zašto tražiš baš kreditnu karticu? Zar ne može neka debitna?
Pozdrav
 
Ja sam tinejdžer '90 tih, da se ja pitam,ne bi prosao pored banke a ne bio klijent. Situacija je takva kakva jeste,proslo je 30tak godina i to je sad sastavni deo života. Kreditna radi neke sigurnosti ako zatreba,ne daj Bože.
Ovu sto sad imam sam provukao tek posle 6 meseci od kako sam je dobio i to teska srca. Ne volim da dugujem nikome a ne banci. Znaci,treba mi da bude tu ako bas,bas zatreba.

U suprotnom bi otisao u Intesu iako mi nesto OTP deluje milije.[emoji16].
Ima neki momak na forumu koji očigledno ima insajderske informacije i rece da moja,Sber, nece nikad uvesti Apple pay.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li se nekome dešavalo u prethodnih recimo mesec dana da mu bankomat prijavi da nema dovoljno sredstava na računu (iako ima dovoljno sredstava na računu :d)?!

Sigurno mi se desilo 2-3x. Nisam probao ponovo u istom trenutku, pokupio karticu i otišao dalje. Ako mi se desi ponovo, probaću još jednom odmah, možda je trenutni bag...
 
Meni se desilo, ali izgleda da je na kraju bila moja greska jer sam kucao iznose nedeljive sa 2000, kad sam kliknuo na predefinisane iznose onda mi je podigao pare
 
  • Like
Reagovanja: M J
To je neki njihov problem. Jučer odem do bankomata, stoji pored službenica :d
Nekoj ženi pre mene kaže da ne može da uplati pare preko bankomata nego da ide na blagajnu.
Mene pita koji iznos hoću da podignem, rekoh 8000, ona kaže "onda podignite 7000, pa 1000".
Bolje da su ispraznili silnu elektroniku iz smart ATM uređaja i stavili unutra nekog patuljka da opslužuje korisnike i izbacuje pare...
 
Tu elektroniku radi NCR koji drži trećinu svetskog tržišta bankomata, nema tu mnogo uticaja softver banke. On odobri ili ne odobri transakciju/iznos. A elektronika izbaci ili ne izbaci pare. Kad se transakcija završi, bankomat je potvrdi banci (ili ne potvrdi ako nije prošla). Taj osnovni slučaj korišćenja je relativno jednostavan, mada može da se zakomplikuje.
 
Da li je neko skoro aplicirao za kreditnu karticu? Koliko se čeka na odobrenje, a koliko na izradu?
 
Da li su promenili pocetni izgled aplikacije za iphone? Kad se ulogujete


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Akcija u Gigatronu do kraja februara, uz plaćanje kreditnim karticama Raiffeisen banke, -20% popusta na MP cenu :)

1.jpg 2.jpg
 
Sjajna vest za QR kodove :geek:
 
Vezano za sms notifikacije, znam da ih nema vise (naravno moze da se omoguci za 100 rsd mesecno), vezano za push notifikacije iz aplikacije, jel moguce da nema istorije istih? Da kad je sklonis, bukvalno je nema vise...

Definitivno cu morati do filijale da mi aktiviraju SMSove ponovo, oni su barem uvek bekapovani na guglovom nalogu.
 
Vezano za sms notifikacije, znam da ih nema vise (naravno moze da se omoguci za 100 rsd mesecno), vezano za push notifikacije iz aplikacije, jel moguce da nema istorije istih? Da kad je sklonis, bukvalno je nema vise...

Definitivno cu morati do filijale da mi aktiviraju SMSove ponovo, oni su barem uvek bekapovani na guglovom nalogu.
Zar nemas istoriju svih transakcija po racunima kada udjes u aplikaciju? Trebalo bi da se moze videti svaka transakcija u poslednjih 12 meseci.
Jedino ako ti je bitno da imas sacuvane i ostale poruke koje nisu vezane za transakcije (ili ti 12 meseci nije dovoljno).
Takodje, pocetkom svakog meseca bi trebalo da dobijas e-mail sa kompletnim prometom na racunu za prethodni mesec. To moze da posluzi ako ti zatreba da proveris neku transakciju stariju od 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Zar nemas istoriju svih transakcija po racunima kada udjes u aplikaciju? Trebalo bi da se moze videti svaka transakcija u poslednjih 12 meseci.
Jedino ako ti je bitno da imas sacuvane i ostale poruke koje nisu vezane za transakcije (ili ti 12 meseci nije dovoljno).
Takodje, pocetkom svakog meseca bi trebalo da dobijas e-mail sa kompletnim prometom na racunu za prethodni mesec. To moze da posluzi ako ti zatreba da proveris neku transakciju stariju od 12 meseci.
Naravno da nema, u aplikaciji em kasni, pojavi se transakcija posle dan, dva, tri, em ne da nemam istoriju prethodnih 12 meseci, nego nemam ni mesec dana unazad. Evo sad gledam, poslednja transkacija u logu je od 15.02.2021.

Push notifikacija kasni po 24h, apsolutno neprihvatljivo. Cak i da sve radi kako treba, sto bih ulazio u njihovu ocajnu aplikaciju, gubio vreme na logovanje (za koju uzgred treba internet), kad mogu lepo dva klika u sms, imam i pretragu, nekako su tu najbitnije informacije jako brzo.

Naviknu te, pa ti onda zakinu i traze da platis dodatno, slepacki potez.
 
Mozes da pogledas i starije kada si na ekranu transakcije klikni na "+" dole desno i izaberi filtriraj transakcije.
I onda izaberi od kada do kada hoces da ih vidis.

Mislim da sam video i neke app koje sluze da bi pravile arhivu notifikacija, ali nikada nisam probao.
 
Ja imam sve transakcije prikazane u aplikaciji (ima filter gde se odabere period koliko unazad zelis da ti prikaze i moze da se odabere maksimalno 12 meseci). Nisu prikazane samo rezervacije, pa zato transakcije mogu da kasne po par dana dok se ne proknjize.
Sta znam, meni nije bitno da mi odmah stignu notifikacije, bitno mi je samo da postoji istorija ako nekad zatreba, a to sve imam u appu (iOS app je u pitanju).

Edit: evo Stator me pretekao.
 
Da li još nekome stoje u rezervisanim sredstvima transakcije koje su već izvršene? Meni evo već deseti dan stoje dve takve. Nisam do sada imao ovakav slučaj.

Inače, pohvale za to što su sada i hitne transakcije besplatne.
 
Da, i kod mene stoje transakcije u rezervisanim sredstvima već danima :)

Nisam znao da su sada hitne transakcije besplatne, hvala za info!
 
Nazad
Vrh Dno