Šta je novo?

Raiffeisen bank

2b9e078678f6fae71510c5cc05e16797.jpg


Oni nesto pripremaju[emoji38]
 
Fotografisanje računa (ili QR koda) i automatsko popunjavanje forme za plaćanje?
Face recognition za autorizaciju plaćanja?
 
Isti slucaj i sa Komercijalnom bankom, isto za vreme vikenda :) nadam se da ce doci do nekih noviteta a ne samo klasicno odrzavanje
 
U Raiffeisenu su prošli put takve novitete napravili da ako bi sada samo vratili sve na staro, bilo bi to najveće poboljšanje online bankinga ikada igde.
 
+1000000
 
Ako na računima gde su vezane kartice ne držite mnogo para, prebacite pare na njih pre najavljenog održavanja (tokom održavanja neće moći) ako će vam trebati. Ali nemojte da čekate 21h u subotu, nisam siguran koliko često ažuriraju balanse, mislim da to ide automatski 2 ili 3 puta dnevno. Možda ih ručno ažuriraju pre održavanja (bilo bi pametno s njihove strane), ali ja ću ipak nešto para da prebacim u subotu pre podne.
 
Aplikacija je ponovo dostupna. Za sada nikakvih promena, barem ih ja ne vidim.
 
Da li je otvaranje deviznog racuna i drzanje deviza besplatno?
 
Vec 3g nije :(
Sem ako si imao ranije otvoren racun.
 
Koje je kurs za kupovinu EUR za klijente? Da li je povoljniji ako nisam na nekom besplatnom paketu?
 
Meni za 10 evra nudi 120.0288. Navodno za veće iznose daju bolje ponude ali meni je to uvek bilo loše, više i ne pokušavam kod njih.
 
Ocajan je.
1.0 rsd u odnosu na srednji kurs za 500 evra.
0.94 rsd u odnosu na srednji kurs za 1000 evra.
0.7 rsd u odnosu na srednji kurs za 10 000 evra.

Potpuno neisplativo i po mom misljenju najveca mana RF banke.

p.s. u e-banking aplikaciji u okviru menjacnice ima sekcija gde se vide grafikoni kursa. Tu ima polje za unos svote novca i na osnovu toga prikazuje grafikone, pa je lako videti koliki kurs nude za klijente u zavisnosti od svote novca koju bi hteli da promene.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da zavisi od paketa, meni je isti kurs i za 10 evra i za 1100. Mesečno plaćam 150 dinara održavanje, otvorio račun pe 15+ godina, ne sećam se da je tada bilo paketa ili bilo čega.
Edit: u svakom slučaju nije isplativo, kako god okreneš.
 
Ja imam isti kurs kao Nott, a isto imam taj osnovni paket.
 
Hvala ljudi, za kupovinu deviza otpadaju, ali za kostalo kažete da su dobri.
 
Da li ima provizije ako se novac podigne u Srbiji sa Raiffeisen austrijskom karticom ?
 
Da li ima provizije ako se novac podigne u Srbiji sa Raiffeisen austrijskom karticom ?

Zajedničko im je samo ime i žuta boja, a provizija ide uredno.
Skoro sam u Sarajevu morao na brzo idem na bankomat, RF Bih, al mi je jasno istaknuto da će biti provizije, što je i skinuto.
 
Da li ima provizije ako se novac podigne u Srbiji sa Raiffeisen austrijskom karticom ?
Pogledaj tarifu te kartice. Intesa recimo nudi u nekim zemljama, pa cak i Srbiji, da se podize medjusobno bez provizije Inspire karticom.
Obicno banke i operateri nude mnogo toga svojim korisnicima unutar Srbije, a nista obratno.

+1 za Intesu.
 
Ovaj balkanski Rajf. nikad nije ni nudio takve pogodnosti kao Inteza,NLB,Unikredit.Za austrijski ne znam sta pise u tarifama,ali cisto sumnjam.
 
Da li Rajf šalje SMS kada se obavi transakcija u inostrantstvu?
Sad sam platio nešto u Švedskoj u marketu, uredno skinuto, ali poruku nisam dobio (Telenor broj).
Sve SMS opcije aktivirane u ebank i u Srb mi stižu sve transakcije, bilo uživo bilo onlajn (Mastercard kartica).
 
Poslednja izmena:
Zezao je ozbiljno Telenor ove nedelje, inace RF salje.
 
RF sve salje, pogotovo sa SMS dodatnom opcijom.
 
Da li za aktiviranje mobi aplikacije (za preduzetnike) posle promene telefona mora da se ide u banku?
 
Ne mora, samo ih pozovi i odradice ti sve. Dobices kod koji moras da uneses i to je to.
 
Provizija za podizanje novca na bankomatima drugih banaka 210 dinara. Digneš 500 rebnu te 210 dinara. Zezneš se četiri puta, ode crvena. Nisam proveravao pre dizanja para, cenio oko 50-60 dinara na 500. Ne znam kako ovo dranje da nazovem.
 
Provizija za podizanje novca na bankomatima drugih banaka 210 dinara. Digneš 500 rebnu te 210 dinara. Zezneš se četiri puta, ode crvena. Nisam proveravao pre dizanja para, cenio oko 50-60 dinara na 500. Ne znam kako ovo dranje da nazovem.
To je odavno tako.
 
Trebalo bi da Dina ima najmanju proviziji za dizanje s tudjih bankomata,pa ko je ima: nek nju koristi.Nekad je bilo tako dok nije postala obavezna,sad zavisi i od paketa.(kao ko TB)
 
Sa Dine su dizane pare. Prvi put 500 dinara, na nekoj pumpi van BGa. Vratilo na prvu stranu zbacio bankomat karticu. Drugi put probao 1000 dinara jer sam se setio da mi treba više od 500 dinara. Dobio sam crvenu. Skinuto 210 x 2 na ime provizije i 500 dinara za prvu transakciju. Ne sećam se ni koji je bankomat ni gde je pumpa, putovao sam mini busom. Odradili me za 920 dinara. Pored toga isti dan dvaput na drugom bankomatu ali sam dobio pare koje sam podigao. Još 420 dinara na 1000 dinara. Digao 2000 za jedan dan jer nisam mogao da nađem Rajzenšajzen bankomat, platio za tu uslugu 1340 dinara. Fenomenalno. Sutra ću lepo da dignem sve pare sa računa i zatvorim tekući i promenim banku, verovatno u mts.

Za ovih 500 što je ukrao bankomat mogu da se slikam a 210 provizije piše u cenovniku/tarifniku i to se očekuje da znam napamet tako da kukanja nema. Ovo pišem da bih ukazao drugima koji nisu upućeni u alavost pomenute banke.
 
Poslednja izmena:
Zalosno je to sto ti se desilo ali RB ima ponajmanje udela u tome.
 
Nazad
Vrh Dno