Šta je novo?

Raiffeisen bank

Kod mene verzija 14.0.0 i piše da ima te opcije ali u aplikaciji je nema - nudi mi samo PIN?!
 
Kad odeš na:
- Profil korisnika -> Limiti
jel' imaš u delu "Mobilno bankarstvo" stavku "Biometrija"?
Pozdrav
 
Sada sam video u delu "Pristup", ima opcija "Podešavanje biometrije", uključio, radi :)
 
Govorite o autorizaciji otiskom umesto pinom kod kreiranja jednokratne lozinke ili?

Kod mene je verzija 14.0.0 i otiskom se logujem, ali kod kreiranja lozinke, i dalje je samo PIN ponudjen... Mi8, ako nesto znaci...


Kad odeš na:
- Profil korisnika -> Limiti
jel' imaš u delu "Mobilno bankarstvo" stavku "Biometrija"?
Pozdrav

Ja nemam...
 
Na iPhone to ima i radi FaceID otkljucavanje.

d3475b79bfd2a75899e4d84789d5b06e.jpg



Inace nisu mi odmah nisu napravili karticu u TC merkator. Iako na sajtu pise da se kartica dobija za 15 min. Nesto ih je bilo “strah da im ne zaglavi” i “ne radi stampac”...

Onda sam probao u TC Usce, jer su mi na chatu rekli da tamo radi stampac za kartice. Ali procedura je da se ZATVORI postojeci racun i otvori novi. Amateri.

Koliko ste cekali na karticu od otvaranja racuna? Posalju sms kada bude gotova?
 
Poslednja izmena:
@salecg: o čemu se radi sa pravljenjem kartice? Nisam u toku sa tvojim problemom, pa pitam.
Meni su zbog pokušaja zloupotrebe kartice, u dogovoru samnom blokirali karticu u četvrtak i, evo, danas sam podigao novu. Blokiranje i zahtev za izradu nove su sve oni odradili, uz moj pristanak telefonom. Juče stigao SMS i obaveštenje u mobilnoj aplikaciji da danas posle 12:00 mogu da podignem karticu u dogovorenoj ekspozituri.
Pozdrav
 
Na sajtu kaze da karticu izdaju za 15 min:


7853cefb6142327c3e8810812fc3f1c0.jpg


Ali to u praksi nije tako. Uz razne izgovore “ne radi stampac”... pa popravite stampac! Kao da je tu neki drugi razlog. Mislim cekali smo Apple Pay od 1/1/1970, pa mozemo jos par dana dok dodje kartica... ali me nerviraju ti glupi izgovori
 
25 listova papira za otvaranje dinarskog racuna i Dina / Visa kartica. Kod njih je bar jos toliko... a sve je moglo na email i samo ugovor na papiru.
 
Uh, baš dosta s'obzirom da se reklamiraju za "15 minuta" :(
Gužva im je verovatno zbog Apple pay, no dobro bitno da je stigla :)
 
To je fora. Reklamiraju jedno...

Ma kakav Apple Pay. Samo su nesposobni
 
Poslednja izmena:
Moje prve RB kartice sam tako davno dobio da sam i zaboravio, sad kada stignu u banku zamenske
odem podignem samo novu ili nove i to je to. Moguće da su i oni "popustili" malo i nisu to što su bili,
vremena se menjaju.
 
Zar nije 250+40 za “osiguranje” kartice?

A raucnaju tako da neko moze da otvori racun i 30. i da mu oni naplate citav mesec :D



5f18d6f04fae9890163ee77bea978b82.jpg
 
Šta se dobija extra sa tim osiguranjem kartice koje naplaćuju 40 din. mesečno?
 
Nesto sto bi oni trebali da budu odgovorni, tj da pokrivaju po zakonu... i to bi trebalo da bude opciono, a ne obavezno osiguranje
 
Na sajtu kaze da karticu izdaju za 15 min:


7853cefb6142327c3e8810812fc3f1c0.jpg


Ali to u praksi nije tako. Uz razne izgovore “ne radi stampac”... pa popravite stampac! Kao da je tu neki drugi razlog. Mislim cekali smo Apple Pay od 1/1/1970, pa mozemo jos par dana dok dodje kartica... ali me nerviraju ti glupi izgovori

Ja sam zvao kontakt centar da pitam koliko se čeka kartica, rečeno mi je 3 dana. Odem danas do poslovnice u Rakovici da otvorim račun i službenica mi je rekla da se vratim za pola sata da preuzmem karticu. Dobio sam i Visa i Dina karticu. Mislim da ne izdaju odmah karticu jedino kada je nemaju na stanju, pre će biti da je to nego da ne radi štampač.
 
Stiglo rešenje za porez na imovinu, implementiran QR kod.

Kada ga očitam za plaćanje, kaže "Iznos mora biti veći od 0" :)
 
^Da, u QR kodu iznos je stvarno 0 i RB aplikacija ne ume da se izbori sa tim. Aplikacije nekih drugih banaka se bolje snalaze, dozvole da sam upišeš iznos i izvršiš plaćanje.
Eto predloga za unapredjenje...
Nek' dodaju i mogućnost skeniranja QR koda iz PDF i JPG fajlova i milina...
Pozdrav
 
Mislis na istom uredjaju... jer sada to radi sa drugog ekrana
 
Stiglo rešenje za porez na imovinu, implementiran QR kod.

Kada ga očitam za plaćanje, kaže "Iznos mora biti veći od 0" :)


Tako je, jer QR se poziva na račun i parametre računa.
A visinu plaćanja sam unosiš.

Da li će to biti sve od jednom, ili po kvartalima, to je na tebi da odlučiš.
 
Pa da, ali ne da mi da unesem, prikaže grešku i vrati me na prethodni ekran
 
To je problem u app i valjda rade na update da to srede.
 
Mislis na istom uredjaju... jer sada to radi sa drugog ekrana
Da, naravno sa istog uredjaja. Stigne ti račun u PDF formatu sa IPS QR na mail, pokreneš RB aplikaciju, otvoriš PDF, skeniraš kod i platiš. Trenutno radi sa 2 uredjaja (skeniranjem koda prikazanog na ekranu jednog od uredjaja), al' to znači da treba da imaš 2 uredjaja :).
Da se razumemo, ja ovaj IPS QR još nisam koristio, niti planiram da koristim, al' mislim da bi ovim unapredjenjem postalo još korisnije i zgodnije za upotrebu. A sve je počelo kad sam hteo da proverim da li poresko rešenje ima validan QR :)
Pozdrav
 
То значи да немате дуговања за порез:)Чудно како је Рајф.то превидјела.На МТСБ ради нормално,с уносом цифре,како и треба.
 
Koji je limit za podizanje novca sa svog tekućeg računa na bankomatu?! Dnevni, mesečni, sve sam prevrteo i ne mogu da nađem informaciju :)

EDIT: Evo nađoh za višenamenske uređaje - 60k RSD po transakciji, 100k dnevni limit.
 
Poslednja izmena:
Pre nekog vremena su povecali te limite. Prikazuju tu informaciju na bankomatima svaki put kada ubacite karticu.
 
Nešto se razmišljam o menjanju banke pa me zanimaju neke stvari, ako ima ovde ljudi koji su bili u komercijalnoj pa prešli ovde. Kakva su im iskustva u odnosu na KB i neki plusevi i minusi. U KB imam otvoren tekući i devizni račun, imam Dina, Visa, onu neku posebnu internet karticu, Installment karticu, e-bank, m-bank, sms. Mesečno održavanje je 310din.
Citao sam ovde u temi ali mi je malo konfuzno šta imaju novi korisnici i koliko se plaća(prebacio bih platu u RB inače).
Takodje razmišljam i o Mobi banci pa ako imate iskustva, značilo bi mi da pročitam...
Bitan mi je m-banking i bankomati, pošto izbegavam odlaske u ekspoziture(imam u blizini bankomate ovih banaka).
Trazio sam neku temu u vezi ovoga ali ne nadjoh, ako ima usmerite me...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Što se tiče ebanking app, meni je recimo glupavo što ne može da se promeni ime uplatioca. Imam račun u intesi i raiff, intesina app dozvoljava promenu imena uplatioca, ovde je to uvek tvoje ime. Nije da treba svaki dan, ali zatreba a ne može. Za ostalo ne znam (razlike kb-raiff) ali sam generalno zadovoljan kako funkcioniše ebanking (osim gore navedenog). I mnogo mi se sviđa mogućnost podizanja i uplaćivanja deviza na račun na bankomatu 24h/7, to mi je baš zgodan feature kod raiff, ne znam da li i ostale banke pružaju tu mogućnost.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno