Šta je novo?

Raiffeisen bank

Jesam napisao da sam probao na srpskom ili španskom?
 
moze da se potrosi, meni je sad na njoj 0.01e
 
Хе,хе,корисници Рајфајзена и легендарне виртуонке у екстази:)Било је и крајње вријеме да се тај атавизам укине.Питање је да ли је и било по закону,мада не сумњам,.Мислим да још нека банка има такав рецепт.Потребно је само мало добре воље....
 
Izgleda da kod Raiffeisen vise ne treba bude onih 2000din (20€) vise kad se placa karticom! Ja sam placao i imao sam skoro tacan iznos na racunu i proslo bez problema!

To naravno zvuči super, ali šta se dešava ako stanje ode u minus (pričam o plaćanju preko interneta)?
Npr. imaš tačno 200e na kartici, platiš avio kartu u tom iznosu, za par dana RF uredno skida 1% (odnosno 2e u ovom slučaju). Jel ide stanje u minus ili kako?
Dok je postojao limit obično je taj iznos bio pecnut od fixnih 20e.
 
kao što rade i druge banke. ako plaćaš 200€ banke rezervišu 200€ + x% . ako nemaš dovoljno nećeš ni platiti

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poruka na izvodu:
"Ovim putem Vas obaveštavamo da će mPay aplikacija za plaćanje na POS terminalima putem mobilnog telefona moći da se koristi zaključno sa 03.02.2020. godine. Umesto mPay aplikacije, Raiffeisen banka je svojim korisnicima platnih debitnih kartica obezbedila novu, napredniju aplikaciju za beskontaktno plaćanje putem mobilnog telefona - RaiPay aplikaciju, koju možete da koristite počev od 04.02.2020. godine. Uputstvo za korišćenje RaiPay aplikacije možete pronaći u svim ekspoziturama banke i na internet stranici Raiffeisen banke: www.raiffeisenbank.rs.
Primerak Uputstva uvek možete da dobijete bez naknade u pisanoj formi."
 
Ios nije ni imao aplikaciju

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Jel neko uspeo da doda karticu ili moramo da cekamo 04.02. da prodje?
Stignem do koraka kada verifikuje karticu preko NFC i tu izbaci gresku da ne moze da je procita...


EDIT:
Uspelo je, deo oko NFC izgleda sluzi da popuni automatski polja ali to kod mene nije radilo.
Takodje OCR preko kamere za citanje podataka s kartice nije uspelo kod mene na MIX2.
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi kreditnu karticu, nešto mi nije jasno, a nešto ni njih ne razumem.
Da budem 100% siguran da li da je startujem uopšte.
Imam trenutno revolving (sada mi objašnjavaju da je to u stvari kreditna a nije revolving i tako...).
Platim trenutno kroz paket 170 + 60 dinara mesečno (to je tako godinama, cenjeno članstvo i tandrk polisa).
Čitam da ako aktiviram, tj. potpišem neki papir, idu ona deljenja na rate u zavisnosti od potrošnje i 230 dinara po rati troškova ili čega već. Kada sam pitao, kažu da se plate samo rate. Ako kupim nešto tipa 9000, ide 3x3000, a i dalje se vodi onih 170+60 dinara i ništa više.
Može li neko ako koristi da mi potvrdi da je tako. Ja sam sa njima u pesimistički orijentisanom odnosu, uzeće mi i još 230 ako mogu :)
Hvala unapred ako neko koristi i može da mi kaže.
 
To onda nije revolving, kao što su ti rekli :)

Revolving je kada npr. napraviš trošak 10.000 RSD, treba da platiš minimum 5% duga (dakle 500 RSD), a na ostatak duga (9.500 RSD) ide 2% kamata.

Ovo što su ti rekli da se trošak deli na rate, to je onda neka vrsta installment kartice, nije klasična kreditna kartica.

EDIT: Da, obično na installment kartice ne ide kamata kada se podeli trošak na rate, tako je barem bilo u Komercijalnoj.
 
Poslednja izmena:
Dodatno zbunjuješ sa tim insta... :)
Znam šta je revolving, koristim ga bar 15 godina. Osnovni trošak je 170 dinara članarina + 60 dinara osiguranje + to što si naveo.

Ono što mene zbunjuje: ista ta revolving kartica, ako potpišeš da se deli na rate, postaje i kreditna (plačanje računa tipa telefon, struja... se ne deli na rate npr.). Znači ostaje revolving ali je i kreditna.
Dat je i reprezentativan primer, sa njihovog sajta:
Kupovina obavljena na 12 rata...60.000 RSD
Iznos rate (60.000/12)...5.000 RSD
Periodična (mesečna) članarina za korišćenje kreditne kartice...Mesečno 230 RSD
Mesečni trošak na ime osiguranja korisnika kartice od posledica nesrećnog slučaja...20 RSD
Mesečni trošak na ime kombinovanog osiguranja finansijskih gubitaka korisnika platne kartice (gubitka, krađa i krađa podataka sa kartice – skiming)...40 RSD
Uplatom mesečne obaveze u celosti (dospela rata + mesečne naknade) ne obačunava se kamata...5.060 + 230 = 5.290 RSD
*Ovo ja dodajem na osnovu informacija sa njihove strane, rata dospeva na naplatu u sklopu revolving datuma, tj. roka.

Da probam opet da objasnim: razumeo sam ih da ostaju samo troškovi kao što su revolvingu: 170 + 60 dinara isti i nikakvi drugi troškovi (čekao sam u filijali i na telefonu da se konsultuju ljudi). Znači nema dodatnih troškova u iznosu od 230+20+40 dinara kao iz primera (hajde, osiguranje da ne naplate dva puta je OK, ali da li ide dodatna članarina, ako ne ide koja sada ide, paketna ili ova kreditna...).

Nije da im ne verujem ali hteo sam da pitam ako neko koristi, da mi kaže iz ličnog primera koje su tarife u pitanju.
Imaju često dodatne popuste na koriščenju kreditne pa ume malo da ublaži efekte dranje kože sa leđa :)
 
Poslednja izmena:
Колико сам схватио јер не користим,наплаћује се само једном мјесечно 230,без додатне чланарине.Сад не знам каква је ситуација са осигурањем код тебе,али вјероватно и њега плаћаш,јер мораш потписати неки анекс(као што си и рекао) и ту ће вјероватно убацити осигурање и мало поскупити картицу с 170 на 230,јер има додатне могућности.Значи 230+60+рата.:)Револвинг убија с свим накнадама.
 
Револвинг убија с свим накнадама.

Odavno sam mrtav :)

Napisao sam da plaćam osiguranje 60 dinara, mislim da nije bilo od početka, ali ima bar desetak godina.
Nešto su mi i oni ostavili utisak "verovatno" a ne "sigurno" a hteo bi to da izbegnem, posebno sa bankama :) Zato i pitam da li ima neko da koristi taj tip "kreditna" kartica a da mu je pre toga bila "revolving" kartica. Izvinjavam se zbog korišćenja znakova navoda.
 
To je najveći problem, što stavljaju "revolving" i "kreditna" u isti proizvod, i onda te navuku na tanak led :D Revolving je revolving, kreditna je kreditna, tako bi trebalo.
 
Odavno sam mrtav :)

Napisao sam da plaćam osiguranje 60 dinara, mislim da nije bilo od početka, ali ima bar desetak godina.
Nešto su mi i oni ostavili utisak "verovatno" a ne "sigurno" a hteo bi to da izbegnem, posebno sa bankama :) Zato i pitam da li ima neko da koristi taj tip "kreditna" kartica a da mu je pre toga bila "revolving" kartica. Izvinjavam se zbog korišćenja znakova navoda.
Можда ти као старом клијенту и оставе 170+60:)Углавном накнада од 170+230+60 само за коришћење на мјесечном нивоу би била превише,чак и за Рајф. мада, кажем,не користим,само размишљам.Некад су картице револвинг и на рате биле одвојене,сад су хибридне,једна картица с више могућности.
 
RaiPay
Juče instalirao, prošla instalacija kako treba.
Danas sam hteo da probam da platim, nije prošala verifikacija, iako je sve ok sa aplikacijom.
 
Za visa revolving gold skidaju 150+40+20. Za inostranstvo još i 1% provizije. Deli se u rate bez dodatnih troškova. Dospele rate možeš da izmiriš u celosti (i onda nemaš kamatu) ili da ih plaćaš po revolving principu (sa kamatom).
Dakle, ako si 15.1 potrošio 9000 dinara, to će da se vodi kao da si 15.1 potrošio 3000, pa 15.2 još 3000 i 15.3 još 3000. Jedino što ti je 15.1 od odobrenog limita skinuto svih 9000. Recimo da ti 25.1. dostave izvod, ti platiš dospele 3000 i nema kamate, a sutradan ti je dostupno tih 3000, ne moraš da vratiš sve rate. A možeš i da platiš samo 5% od 3000 a ostatak ti se vrti po revolving principu dok ti ne oderu kožu s leđa :)
Imaš mogućnost i prevremene otplate transakcije. Meni su naglasili da u gornjem primeru uplatom 9000 nakon prvog izvoda neću ništa dobiti, moram da kontaktiram bankara i tražim prevremenu otplatu konkretne transakcije.
 
Можда ти као старом клијенту и оставе 170+60:)
Možda ako se jednom probudim u zemlji pustih snova i dobijem nešto kao stari klijent :)

Hvala @cisco, isto je visa revolving gold kod mene, ali ona druga cena paketa gde je mesečna članarina 170 dinara (da ne tražim sada kako se zove koji).
Jasno mi je, u principu bi mogli da kažemo da malo rastegneš revolving, tj. malo umanjiš kamatu... I ta informacija mi je trebala, blokirano ti je svih 9000 odmah a ne deo od 3000.
Zakukuljena mi je situacija u zadnje vreme, pa razmišljam o nekoj gimnastici (daju promotivno 20% u Gigatronu do kraja februara popust pri plaćanju kreditnom) a da ne strada kičma mnogo u ove stare dane :)
 
Trebalo bi da obnovim Virtuon internet karticu, ali nema je na sajtu :)
 
Meni su izradili novu pre mesec dana, prilikom odlaska u banku su me pitali da li zelim da je preuzmem ili ne.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Hteo da pogledam da li su menjali uslove posto kartica nije free, ali ne vidim je vise na sajtu. Mozda je ukinuta ;).
 
Nazad
Vrh Dno