Šta je novo?

Raiffeisen bank

alicante

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2017
Poruke
22
Poena
55
Ne mogu da nadjem noviju temu o ovoj banci... da li je jos neko dobio ovakav mail?

Poštovani gospodine xxx,

Obaveštavamo Vas da je banka, u skladu sa važećom zakonskom regulativom, u obavezi da sprovodi redovno ažuriranje podataka o svojim klijentima.


U skladu sa tim, molimo Vas da najkasnije do 30. novembra posetite najbližu filijalu Raiffeisen banke a.d. Beograd radi ažuriranja Vaših podataka.

Ukoliko do naznačenog roka ne bude izvršeno ažuriranje podataka, bićemo prinuđeni da, u skladu sa članom 7. Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma („Sl. glasnik RS“, broj 113), obustavimo dalje obavljanje transakcija po računima koje posedujete u banci.

Za dodatne informacije, možete posetiti najbližu filijalu ili se obratiti Kontakt centru na sledeće brojeve telefona: 011/ 32 02 100 ili 0800 111 000.



Hvala na ukazanom poverenju!


Srdačno,

Raiffeisen banka a.d. Beograd
 
To je ona izjava da li si funkcioner. Svi su dobili, cak i ako su skoro potpisali.
 
Sve vise je odbijaju, ali dokle god radi sa paypalom virtuon meni ne smeta samo platim paypalom preko nje, apsurd :D
 
A koja im je ovo fora sada?

Ako je ono da pročitaju informacije sa lične karte - ok, ali ako bude iole ličnog pitanja - momentalno treba gasiti račun.
 

Prilozi

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    293.5 KB · Pregleda: 260
Poslednja izmena:
Pa upravo sam objasnio gore.. moraju da imaju popunjene izjave da li si funkcioner (ako nisi, samo treba da zaokruzis NE, potpises NA CETVRTOJ STRANI i cao).
Da, i mi koji nismo funkcioneri moramo da bacamo 4 papira :)

Ako vam je neko u uzoj poridici funkcioner (ili vi), onda vec ima da se popunjava. Svaka banka to trazi sada. Zamislite kako je meni, ja sam dobio >10 tih poruka/poziva ;) Ali sve ostale banke su stavile poruku tipa "ako ne dodjete, smatramo da ste zaokruzili NE", jedino RF trazi da se dodje.

BTW, filijala RF u Cara Dusana danas nije radila i stoji obavestenje da je zbog neplacenih racuna :D Ako ga i dalje ima, slikacu ga vereras...
 
Hvala alfa.

Od Intese sam dobio još pre mesec-dva i bilo je opt-out, kao što reče (a ne ova RF glupost).
 
Evo ko hoce 5000 din moze da prenese platu u Raiffeisen banku :)
Prenesite zaradu u Raiffeisen banku i na poklon dobijate 5.000 dinara!
Ne propustite priliku jer ova akcija traje do 31. decembra 2018. godine.
Posebna pogodnost dok traje akcija:
održavanje računa je besplatno tokom prva tri meseca korišćenja!

https://www.raiffeisenbank.rs/stanovnistvo/racuni/racuni/moze-paket-tekuci-racun.2129.html
 
Poslednja izmena:
Džaba im njihovih 5000 dinara

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ali pripazite, taj racun je 290!
U tarifama jos uvek ne vidim racun "Moze", a i dalje ima osnovnog tekuceg. Ovo je verovatno taj osnovnu, plus obavezna Visa Electron i osiguranje iste.
 
Odrzavanje je 290 din i to ukljucuje osiguranje, dinu , visu, sms obavestenja, internet i mobilno bankarstvo.
 
150 je osnovni racun bio, sa Dina, e/mBanking, trajni nalozi, sva e-placanja besplatna, SMS.

Ovih +140 je samo za Visa Electron (i osiguranje iste).
Osim setkanja medju bankama, ovo je bezobrazno od RF. Za tu sumu u Intesi i KB se dobijaju i kreditne kartice, dodatna osiguranja, i isto e-placanja besplatno (u KB do 25 mesecno), mogucnost kartica bez ino-provizija, i MNOGO bolji kurs od RF.
Ovo vredi jedino ako vam ne trebaju te druge stvari, ili se selite iz RF cim dobijete 5000 (a pitanje je da li moze tek tako).

Primetite da u RF devizni nije besplatan, vec kosta 350!
 
Poslednja izmena:
Mda, ja imam dva devizna racuna kod njih od pamtiveka. Ne placam nista. Ali da im je kurs grozan, to jeste.
 
To su od skora uveli jer već imaju mnogo korisnika postojećih deviznih računa (internet plaćanja i doznake), pa se otvaranje novih naplaćuje.
Ovo ne pogađa stare korisnike, samo nove.

Nije od skora bas, od 2016.:)
Alu da, ne pogadja stare korisnike deviznog.
 
Skupi su, ali su im zato usluga i kurs za evre loši...
 
Логика за примјер,у вези девизних,кад могу да шишају онда шишају до главе,брију.:D Није баш да их имају превише,недавно их је двоје затворило девизни док сам био у реду.Можда је то за банку ништа,али искрено не схватам ни то за наплаћивање девизног и то толико пуно?
 
Ljudi otvore devizni za jedan prijem ili placanje, nikad vise ne koriste, a njih to ipak kosta.
 
Prebacio sam racun, sutra pustam platu pa cemo videti za ovih 5 hiljada.
 
Uslovi?
 
Bio pre neki dan do bankomata i usput uradio ovaj update. Nema guzve, bar ne u filijalama koje posecujem.
 
Rajfajzen je imala besplatna onlajn placanja dok je Inteza jos drala provizije za 5+ mesecnih placanja.

Tacno je da deru gde stignu, mora se biti obazriv. Ne koristiti "napredne" bankarske usluge, tekuci racun sa Virtuon partijom i ako je nekom dovoljno onda je RB prihvatljiva opcija.
 
Poslednja izmena:
Jel' neko uspeo da dobije kod njih karticu za 5 minuta, kao što se reklairaju? Ako jeste, koja je to kartica bila u pitanju, debitna ili kreditna, visa ili mc, chip ili ne?
 
Debitna Visa Electron full chip paywave se dobija odmah, a Virtuon se ceka 2 radna dana. Za kreditne ne znam.
 
Poslednja izmena:
Jel' neko uspeo da dobije kod njih karticu za 5 minuta, kao što se reklairaju? Ako jeste, koja je to kartica bila u pitanju, debitna ili kreditna, visa ili mc, chip ili ne?

Ja sam dobio kreditnu Visa Revolving Instant odma sa cipom, to je ona sto se deli na 3,6,12 rata, max limit 60.000. Ako otplacujes rate u roku nema kamata.

Dobio sam i debitnu Visa Elektron odma, ali mislim da to vise ne mogu, posto prvo moraju da izdaju dina pa tek onda visa.
 
Poslednja izmena:
Zaista nemam problem sa Virtuonkom Raif-a imam je godinama, godinama unazad. E sad - da li se nesto u skorije vreme promenilo ili samo ja nisam nabasao na pricu gde ne radi - nisam pametan. U svakom slucaju kao sto neko ovde napisa - paypal radi a posle preko njega sta god treba svakako.
 
Radi i provizijza za ino placanja 1-3% (ne znam za Virtuon koliko je), a mislim da ne mozes na bankomatu uplatiti na nju EUR, pa moras u filijalu - za mene je Intesa (mada sada Kombank posto moze EUR na bankomatu blizu mene i da se uplati) bolji izbor, bez premca.
Kome treba samo za placanje, Telenor je itekako bolja opcija. Kome treba Visa, zbog povlacenja sa PPa, moze KB isto.
 
Meni je do sada radila, i preko PayPal i direktno gde ne primaju PayPal, npr. Microsoft Store, US ambasada, neke USA pretplate, online igre za dete...
 
Radi i provizijza za ino placanja 1-3% (ne znam za Virtuon koliko je), a mislim da ne mozes na bankomatu uplatiti na nju EUR, pa moras u filijalu - za mene je Intesa (mada sada Kombank posto moze EUR na bankomatu blizu mene i da se uplati) bolji izbor, bez premca.
Kome treba samo za placanje, Telenor je itekako bolja opcija. Kome treba Visa, zbog povlacenja sa PPa, moze KB isto.
Na bankomatu mogu da se upl/ispl evri na Virtuon partiju, kao i sve operacije preko ebank/mbank: kupovina ili prodaja deviza i transfer sa i na tekuci racun.

Ino placanja: 1%

Btw spojicu ovu temu sa RB temom asap.
 
Poslednja izmena:
Nije +1% za non-EUR placanja? kako uplacujes na bankomat njome?
 
Nazad
Vrh Dno