Šta je novo?

Kupovina iphona na KP...?

Meni je ovako?
9927f0cae652864c07d455ab4f8d1249.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
pa i meni na jedan 4s pise N/A kod ekrana a baterija je menjana cak kao i kamere ali sve radi ok pa me briga.
 
Ma ne kupujem ja nego je probotzor rekao da trazi 5s, a meni iskocio oglas pa sam mu prosledio.
To treba dobro proveriti jer danas svako hoce da ti proda macku u dzaku.
 
da, ali rekao sam da trazim u beogradu :)
moram radi provere, cesto uvaljuju svakakve frankenstajne od ajfona
 
Sorry, nisam video da trazis iz Bg-a, a nisam video ni odakle je lik koji prodaje. [emoji3526]
 
Ljudi seca li se ko, koliko je bio XS na KP prosle god u trenutku izlaska? Meni nesto u glavi 1000-1200eur. Razmisljam da uzmem XI kad izadje, pa gledam koliko bi izgubio na vrednosti za godinu dana. XS je sad oko 700eur sto znaci da je izgubio oko 40% sto je realno bas dosta.

Kad je po vama najbolji trenutak za kupovinu novog iphone-a i prodaju starog? O KP pricam, ne racunam kypovinu preko operatera.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne znam gde si ga video za 700? Bas sam u nedelju gledao i 820 je najjeftiniji koji sam našao (64gb)

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Polovni, polovni.. ;)

Poredim nov iphone i polovni stari, jer racunam, ako uzmem jedne god novi i sledece god ga prodam da bih opet kupio novi, gubim bas na toj razlici. Sta su mi alternative, ciklus na 2 godine - tu bih verovatno jos vise izgubio; ili da mi ciklus bude sa jednom godinom kasnjenja?

Polovan X je oko 550eur, polovan XS 700. Ako bih sad uzeo nov XS za tih 820eur koje si pomenuo, racunam da je sledece god on pao na 550eur. Obrni okreni gubim oko 300-400eur. Nisam pametan. Kakva su vasa iskustva?
 
Kako god da okreneš, zamisli koliko bi tek izgubio na Androidu ili XR modelu. To je sto je. Mislim da iPhone ne treba menjati na godinu,ni zbog tehničkih a pogotovo finansijskih razloga.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Tehnickih razloga za to svakako nema, posto uglavnom bude skoro isti fon. Razmisljam samo s aspekta love. Na 2god mislim da se gubi dosta. Mozda je na kraju najbolja opcija polovan XS sad za 700 ili mozda cak malo manje tamo u oktobru/novembru, pa onda sledece u isto vreme da ga prodam za 550 i dodam opet do 700 za novi model, ali takodje polovan. Tako godisnje ulazem oko 150eur.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam trenutno u istoj dilemi, ne znam sta da radim. Na sve to, ne verujem ovim prodavcima, nemam iskutva ni sa jednim, najradije bih polovan xs ili x ali slabo ih ima (listam i oglase ovde na benchu ali slaba vajda, verovatno ce tek pred septembar krenuti ali meni hitno).
Xs je ok i ne verujem da ce novi doneti ista osim unapredjene kamere sto mi i nije bitno ali ce cena da padne sigurno. X polovan je mozda i best buy ali kao sto rekoh nema ih mnogo da se prodaju a da nisu preprodavci.
 
Da def su uglavnom preprodavci mada moze da se naleti i na vlasnika. Ja isto gledam X. Al se plasim da ce cena da mu padne na 350eur do sledece god pa minjentu opet veca razlika u izgubljenoj kinti nego sa xs.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nece sigurno pasti toliko ljudi.... ali ako pogledate X je vec star telefon pa razmislite sta kupujete iako je savrsen idalje, i da je nov u kutiji opet kad je proizveden, hardver u ovom svetu koji stoji 2 godine je vec onako...
ja sam hteo X da uzmem ali sam uzeo Xs bas iz razloga sto je X precenjen a ‘mator’ iako vrhunski idalje.
Platio ga 900e u januaru a sad je jun idalje su novi 820-850e... retko sta tako drzi cenu. A sta cu dobiti sledece godine ili kad vec ne zanima me, sam sam zaradio pare i kupio ono sto mi se svidja. Necu lupati glavom zbog toga. Svi mi prihvatamo gubitak na autu, mobilnom, racunarima to je normalno... ako ne zelis to kupi midrange fon od 300e ili proslogodisnji flagship android koji je idalje vrh i bas te briga.. nadam se da shvatate pozitivno moj stav.. nikada ne treba kupovati nista cim izadje vec posle 6-7 meseci..


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Pazi, X je i dalje brzi u sintetickim testovima od vecine androida, tako.da je taj HW daleko od zastarelog.

Sto vise razmisljam sve vise naginjem ka X. Ustedim u startu 150eur pa posle posle izgubim 200 prilikom prodaje. Umesto da dam za XS 150 u startu i posle kaliram 150eur prilikom prodaje.

Cenim misljenje kolege izmad u svakom slucaju. Znaci nam scima verovatno pogled iz nekog drugog ugla ;)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam prosle godine u septembru ili oktobru uzeo polovan X koji je aktiviran u maju za 670eur. Razmisljam da dodam malo i da se prebacim na Xs al opet razmisljam da li mi je to stvarno potrebno. Jedino da bih smanjio razliku u ceni.

Pre X sam imao 6s 64gb, prodao ga za 260, dodao 410eur i uzeo X. Vidim da cu sledeci morati da uzmem sa vise memorije, ovih 64gb postaje malo :D
 
Offtopic: uplati bre icloud. 50gb nesto presmesno kosta mesecno, a zavrsice ti posao.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nisam rekao sa je zastareo HW nego da je star 2 godine, fizicki star.... to sto je on isti kao Xs je druga stvar, i u Xs su verovatno gurali sve sta su mogli iz proizvodnje X i tako smanjili troskove a cena porasla :)
Zar nije preskupo dati 600e npr na telefon koji je izasao pre 2 godine? Pogledajte s8 koliko kosta... ne opravdavajte cenu X utesnim metodama ( jeftiniji je od Xs 100-150e)..
Ako hocete vec uzmite Xs jer je noviji i ako planirate duze da ga nosite verovatno ce jako dugo lepo raditi, X polako za koji mesec ulazi u 3 godinu... think about that...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
danas sam poredio moj x i s10e koji je izasao pre nekog kraceg vremena. X je u svim aspektima superiorniji, sem kamere u tamim uslovima osvetljenja. Najveca razlika se vidi na max osvetljenosti ekrana gde s10e ima 30% slabije osvetljen ekran. Brzina rada je maltene identicna, ali je s10e out of the box, a znamo kako rade posle nekog vremena. Ono sto hocu da kazem da je X i dalje TOP kupovina, i da mu cena nece jos dugo padati. To sto se cena XS spustila blizu X dovoljno govori koliko je X "dovoljan" korisnicima, i tih extra 150e su bacene pare jer ios radi fenomenalno i na iphone 6s. Sto se cena tice 8plus se i dalje drzi na oko 480-500 polovan, tako da nece X jos dugo dole ici s cenom.
 
Ma ljudi "drzi se"... Bitno je ono za koliko se proda, a to sam najbolje osetio na svojoj kozi, kupio 6s plus 32gb simfree iz svajcarske, resio da prodam, najjeftiniji 6s plus u vakumu je bio 380e. Ja moj tada star 3 meseca bez tackice i stavim za 340, niko se ne javlja ni da opsuje, 330,320 itd. Na kraju posle nepunih mesec dana ode za 270 prvom liku koji me pozvao i ponudio pare inace video tel na forumu ne na kp. Da ne pricam sta je bilo 6s pluseva koji su po god i po ili 2 stari pa traze ljudi 280e... Tako da kad uspe neko da proda taj 8 plus za 500e i kad to vidim onda cu moci da poverujem u to...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko kupovao Apple Watch preko KP? Preporuka za prodavca? Tražim nov series 4 i da stiže kurirskom službom.
 
100% tacne informacije. Da 3utools.

Igore, da može 100 pluseva odmah bih ti ih i dao za ovaj hint. :)

Sad sam proveravao bateriju na svom telefonu (to me je najviše i zabrinjavalo) i evo je na 94% što mi daje sigurno još godinu dana bezbrižnog korišćenja telefona.

2019-06-05_153248.png

A lomio sam se da li da kupujem nov i od koga da uzmem, Mađari ili naši.
 
4s.png
Iphone 4s ko zna koji sam vlasnik dobijen u kompenzaciji koristi se ko sekundarni uredjaj baterija nije menjana sa moje strane.
 
Nazad
Vrh Dno