Šta je novo?

Kupovina iphona na KP...?

Jedino da nosis u istyle ili macolu da ti oni provere. Sam ne mozes da proveris nikako da budes sto posto siguran.
Desilo se mom drugu da je kupio se i na checkcoverage pise da je aktiviran taj dan kad ga je on aktivirao, a posle kad je odneo u istyle ispade da je telefon koriscen 240 dana pre toga.
Onda je zamenio telefon, a drugi je bio jos vise koriscen po onome sta su mu rekli u istyle.
Cak su mu rekli i "bolje da ti ne kazemo sve sta nam izlazi ovde".
Taj sto sam kupio za brata je na checkcoverage pokazivao sve lepo, imao je folije i stvarno je izgledao nov, ali ona folija preko kutije nije bila fabricka i ako je bio u "vakuum" pakovanju.
Nisam stigao da ga nosim u istyle ili macolu da provere, jer sam putovao kasnije, ali je srecom bilo sve u redu sa telefonom.

Znam da su ta dva koja su zapala drugu bila iz Poljske i iz Hong Konga, a prodavac u radnji je rekao da ih on uvozi iz Minhena.
Pretpostavka je da tako prepakovani ili sklopljeni iz delova, mozda i refabrikovani idu na vakumiranje i onda po nekim bagatelnim cenama dolaze u evropu, pa ih otkupljuju vlasnici onih manjih, nelegalnih radnji i prodaju.

Najfascinantnije mi je bilo kada sam video da u vipu daju "vakuum" pakovanje zlatni se za firme, a ona folija preko kutije je kao da su je peglom lepili i nije stegnuta oko telefona kao prava.
Kad im zafali telefona na stanju, dohvate bukvalno izlozbene modele, upakuju ih tamo pozadi kao nove i onda iznesu kupcima.
Znam da niko od poznanika nije imao problema sa space gray, srebrnim i roze se u vipu, ali eto ljudi koji su ih preko firme uzeli su dobili prepakovane.

Za mts da ne pricam sta rade. Svacega sam se nagledao i naslusao, pogotovo kada sam menjao bateriju na svom se, pa video ljude koji su donosili ajfone iz mts.
 
Poslednja izmena:
Kako ne mozes ja proverim svaki telefon detaljno :) inace sto se tice garancije ne znaci da je koriscen vec da je kupljen pre 240dana i od tada je krenula garancija... o tome je Mikenzi pisao a da li je aktiviran mozes proveriti... a sto se pakovanja tice pun ih je kp ali ih prodaju kao polovne pa i da kazemo da nisu puno obmalnuli kupce osim sto su brze prodali tel koji je “nov” a unutra cak ima ostecenja...
 
Poslednja izmena:
Nisu njemu rekli da je kupljen pre 240 dana, nego da je aktiviran i koriscen i da vide jos svasta sumnjivo.
Kazem, nisam ja bio, bio je on, ali to su mu rekli i napisali mu potvrdu sa pecatom da je telefon polovan(koju sam video) koju je posle odneo u radnju gde je kupio da trazi novac nazad.
Znaci verovatno je bio i otvaran i menjani delovi i posle prepakovan kao nov.
Ako ti znas kako to moze obican covek da proveri samostalno, podeli slobodno, znacilo bi.
 
Poslednja izmena:
Mozes videti da li su i koji delovi menjani po serijskim brojevima svaki deo ina svoj serijski broj i uporedis sa delom u tel poslacu ti shot kada dojdem kuci.

Npr ekran, kamere, baterija, bt wifi antene i jos mnogo toga... evo moj se ina crveno samo za bateriju jer je promenjena i pise the phone is dissasembled :-D
 
Poslednja izmena:
Cek jel to u 3utools vidis?
Ako da, znaci to su pouzdane informacije?
 
Hvala, da znam da koristim to od sad. Nisam bio siguran koliko je to provereno.
 
Udzekaj svoj SE i videces da ti baterija ima drugi SN i pise koji je stock koji ugradjen. :)
 
Proverio sam to vec cim sam zamenio bateriju, pise mi i na papirima od macole stari i novi sn baterije.
 
Pa eto tako se uveris da je 3u tacan :-D mislim kad kupujes polovan nije ti to vazno ali kada kupujes “nov” ne sme pisati da je otvaran :-D
 
Jel moze to da se proveri i bez kacenja telefon na racunar?
Ako se kupuje vakuum varijanta?
 
Samo da li je aktiviran po sn sa kutije na apple sajtu
 
E pa to ti kazem, ne mozes da proveris nista tek tako sam kada kupujes vakuum varijantu, a ako ga otvoris mozda je vec kasno za vracanje.
Zato kazem da ne mozes da budes sto posto siguran.
Njemu su onaj drugi proverili u istyle, bez da ga je otvarao.
 
Moze samo da proveri da li je aktiviran to mozes za delove nema teoretske sanse bez da se stavi na racunar...
 
100% tacne informacije. Da 3utools.

tacan je ja proveravao se iz vipa i kaze sve ok.Nakacim 4s iz kompenzacije dobijen i crveni se baterija i kod kamere serijski brojevi N/A ko da je radjen a fora je sto se nigde ne vidi da je radjen tako je dobro odradjen inace baterija drzi 3 dana glat na 90 i nesto % kapaciteta.
 
Znam, pominjao sam nekoliko puta checkcoverage u postovima, ali tu se nije videlo da su mu telefoni bili polovni. Pisalo je za onaj prvi telefon da ga je aktivirao tad kad ga je upalio, a za drugi neotvoren je pisalo da nije aktiviran.

@gicko

Sad cu da trazim uvek screenshot iz 3utools kad kupujem.
Vec za stanje baterije kad pitam, svi blokiraju ili prestaju da odgovaraju. Bas me zanima sta ce da rade kad pitam za sve ovo.
Ne mogu da verujem koliko prevaranata po oglasima. Od 20 ljudi mi je samo troje dalo stanje baterije i od jednog sam kupio 5s za oca. Sad jurim beli za majku i niko ne da, samo kazu baterija nema nikakvih problema i tu prestaje svaka komunikacija sa mnom.
 
Ovo nece niko ziv slati:-D pogotovo za 70-80e koliko je 5s :-D
 
Pa nece slati ako su prevaranti samo, pa hoce da ti uvale macku u dzaku.
Ja nemam problem da posaljem sta god mi trazi kupac kada prodajem nesto.

Ja sam jedva nasao crni 5s za oca za 90e, ali mu je baterija na 83%, doduse stvarno radi telefon bez greske i nema ni jednu tackicu na sebi. Prodavac je bio bas korektan i sve mi je dostavio sta sam pitao.
Sad beli 5s trazim vec 3 nedelje i nista. Samo blok ili prestanu da odgovaraju kada pitam za bateriju, a bogami traze 120e skoro svi. Bukvalno se nadam da cu naci neki za 100e ovde u Beogradu.
 
Brate drugarica
Je mint sa kutijom star 2 godine prodala za 90 pre 6 meseci :-D sve je dala pa
I sluske sto je veona retko... a health je bio 89%
 
Hvala za program. Ja sam pazario neki dan 7 plus. Battery health 86 i 330 punjenja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo telefon od Topmobile.sm, decko je skroz ok, sve preporuke


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je brutalno, nisam znao za ovo. Imao sam 3utools u pc [emoji849][emoji849][emoji849]
971c21b92ee95797c0621bebaaaca68c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da daaa :-D komplet sn za svaki deo imas :-D
 
@igor88

eto ako imas jos neku drugaricu ili znas nekog, kupio bih beli ili zlatni 5s do 100e, bitno je da je fizicki ocuvan, baterija moze 80%+
 
A bateriju i jesam promenio pre manje od mesec dana. I video sam da mi sales type piše retail iDevice. Za maloproduju, ne razumem kako ali nije ni važno, program je brutalan


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^^
Ako cujem nesto javicu ti se.
^
Bas me zanima ako se zameni kuciste da li ce da ispise :-D
 
Mene zanima za ekran? Kako da se proveri to?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Piše mi user decision deeded....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno