Šta je novo?

Kupovina iphona na KP...?

321321

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruke
57
Poena
160
Zenin rodjos uskoro, provukla da hoce iphone * sto bi ona rekla jabuku *,
video sam da na KP prodaju navodno nove * iz izloga ili tako nesto * 6-ce za nekih 190-200e,
ne bih da me neko oladi za tu sumu pa ako je neko imao iskustva ili zna o cemu se radi neka me posavetuje...

pozzz
 
Купујем само код проверених продаваца са КП и не боли ме глава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa iPhone 6 se toliko sada i kreće. Samo gledaj ocene drugih kupaca i gledaj što više pozitivnih ocena i nećeš imati problema, veruj mi ili kupuj od firmi koje su stavile oglas, pa iz svojih lokalnih radnji šalju po SRB


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
svakako za bilo koji trazi imei br i proveri na apple sajtu da li je u garanciji, ako je izasao iz garancije, imas dosta sajtova na google koji ti mogu reci bar datum prozivodnje tel-a. iphone imei check i otvori nekoliko, neki od njih ce ti dati info, neki ne. Svakako msm da je bolje da dodas 50e i uzmes 6s jer je razlika velika kako sada, tako i za god-dve. Pritom je i dosta mladji.
 
Isti prodavci prodaju i 6s za 220-240 evra kao nove nekoricene takodje iz izloga. Ima li neko iskusta sa takvim telefonima?
 
Pitaj ih za imei broj i zdravlje baterije.Ja odgovor nisam dobio a pitao sam nekoliko njih.Jos ih prodaju bez kutije i opreme.
 
Prodavac iz NS kaze da je baterija preko 80%. IOS 12 je na njemu. Kaze da nije koriscen i nije stajao na punjacu dok je bio u "izlogu". Ima takvih telefona i u BG. Inace jedan prodavac iz KV je dobio negativnu ocenu za SE koji je prodao pod istim uslovima (nekoriscen itd...). Kupac ga je fino ocrnio "Prodavac prodaje reciklirane Iphone SE kao nekoriscene. Ovi su telefoni istroseni, fabricki ili korisnicki malo osvezeni i idu u prodaju kao reciklirani."

Kakvi su to reciklirai telefoni. Zar ih Apple reciklira?
 
Ja bih pre uzeo neki polovan kupljen ovde, dobro ocuvan. A baterija ako je losija zamenio bih je u macoli za manje od 30€ i terao tako. Zaobisao bih te iz izloga i slicno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko nudiš? Imam jedan 64gb jako dobro očuvan. Kupljen ovde nov.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zar ti cela ta priča nije sumnjiva ? Al dobro tvoja lova radi šta hoćeš :)
 
To su verovatno refurbished telefoni, imaš ih na aliexpressu nov 6S 180$


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moras znati prvo sta hoces, da li nov iPhone ili polovan iPhone. Posto kod nas vazi opste pravilo da je telefon star 3 godine NOV NOV NOV. Nece da moze to druze...! Ako vec kupujes zeni poklon, gledaj ove skuplje oglase, a ove jeftinije nemoj ni otvarati. Najbolje bi bilo vakum pakovanje da kupis, moze da se nadje tu i tamo. A ako polovan, onda najbolje da ima sve od opreme, i da trazis imei broj i da svratis ovde na forumu u ovu temu : https://forum.benchmark.rs/showthread.php?349936-iPhone-Autorizovani-Servis-Srbija i pitas coveka da ti proveri telefon.
 
Ma pazi, ako kupac ima ogroman broj pozitivnih ocena a nijednu negativnu i kaže da je telefon icloud free, sim free to je to, znači jeste. Nema potrebe da se cimaš sad na imei checkere. Ja sam uvek verovao i kupovao od prodavaca koji imaju minimum 150 pozitivnih i nikad nisam pogrešio i kupio loše. Od takvih sam kupio 4 ajfona i 3 telefona ovako. Zamole me drgarice da im nadjem šta je po meni najbolje i sve su zadovoljne, svima telefoni rade odlično


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma pazi, ako kupac ima ogroman broj pozitivnih ocena a nijednu negativnu i kaže da je telefon icloud free, sim free to je to, znači jeste. Nema potrebe da se cimaš sad na imei checkere. Ja sam uvek verovao i kupovao od prodavaca koji imaju minimum 150 pozitivnih i nikad nisam pogrešio i kupio loše. Od takvih sam kupio 4 ajfona i 3 telefona ovako. Zamole me drgarice da im nadjem šta je po meni najbolje i sve su zadovoljne, svima telefoni rade odlično


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ja nikad ne kupujem na poverenje, uvek licna kupovina. Opeko sam se jednom kao kupac, i jednom kao prodavac i to na ovom forumu. Od tad samo licno.
 
Ako je polovan samo sa komplet opremom i Applovom garancijom.Ovi sto napisu 2 godine od operatera je obmanjivanje kupaca jer je nevazeca osim ako ne odete kod notara.
 
Poslednja izmena:
@Cacaa Svako malo normalan i pametan to zna al *mjau**mjau**mjau*... Ne znam, ako bih kupovao od prodavca koji ima malo pozitivnih ne bih kurirom, već isključivo lično ali dobro. Iskreno lošijih iskustva imam od lične kupovine, jednom sam tako odavno kupio iPhone 5 i nosio ga u servis svakih 4 meseca[emoji57]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Sam pao sam se ubio :) najbolja i najgora opcija u isto vreme, da nisam otisao bilo bi kud nisam, kad odem posle bude: u sta sam gledao hahahah
Svakako je sreca bitnije stavka za svaku polovnu stvar.
Desava se da kod vlasnika sve bude perfektno i cim ga proda lupam crkne nesto. A posle kupac prica da ga neko za**bo...
Sreca sreca i samo sreca. Nebitno od koga kupujemo, ali svakako imaju prednost poznati prodavci ili neko korektan, preprodavci klasicni su najgori
Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja vec desetak dana bezuspesno pokusavam da kupim novi, vakuum crni SE od 32gb preko KP.
Niko ga nema, a svi uredno obnavljaju oglase. Nadje se po koji zlatni ili rozi, ali crnog nema ni za zivu glavu. Jedan prodavac mi je cak rekao da se TO vise ne proizvodi i prekinuo vezu, a istog dana je obnovio oglas...
Od izvesne Dragane iz Subotice sam saznao da dobavljaci iz Madjarske nisu radili zbog praznika tamo i da ih zato niko nema. Uzimam u obzir samo prodavce sa minimum 400+ pozitivnih ocena i pomogucstvu da su iz NS, pa mogu licno da preuzmem i odmah vidim kakav je. Jedino u sta se uzdam su komentari i broj njihovih pozitivnih, pa se nadam da su ozbiljni prodavci.
 
Zestoki ti kriterijumi, gde nadje bas 400, kakva je razlika izmedju hjih i onih od 100-150
 
^ Pa u broju ocena :)
Ne znam ni da li su ocene merilo koliko su neki prodavci bezobrazni. Prekidaju vezu odmah sa 'Nemam' ili se uopšte ne javljaju, ne odgovaraju na poruke... Koliko je meni u interesu da kupim, toliko bi i njima trebalo da bude da prodaju. Prodaju svašta, ko zna šta mi može zatrebati, nađem ih na Kp i kad vidim ko je, samo ga eliminišem s obzirom da je bio ne kulturan ranije.
 
Kakve veze imaju ocene ako trazi iphone u vakumu?

Ko god postavi da prodaje telefon u vakumu, pitas da ti lepo slika poledjinu kutije, ukucas serijski broj i vidis da li je garancija aktivirana, takodje proveris i IMEI.

Ako sve odgovara, nadjes se sa njim, otvoris pred njim takodje, uveris se da je sve ok i to je to. Ja nemam nesto mnogo pozitvnih ali znam da sam svakog maksimalno ispostovao i to se moze videti u komentarima.
 
Zbog sigurnosti. Što više ocena, to sam sigurniji da je prodavac ozbiljan. To je moje rezonovanje, ne znači da sam u pravu.

Čekaj da prvo nađem negde, jer još uvek nisam našao da ga neko ima, naravno da bi tražio slike kutije, one oficijalne na svakom oglasu ne znače ništa.

A da bi to sve proverio i lično preuzeo, prodavac mora da je iz grada u kom živim, a to odmah sužava izbor jer ih u Ns da prodaju Se nema mnogo.

Piši na pp ako ih prodaješ i imaš na stanju.
 
Ne bavim se ja time, nego pricam iz iskustva, par puta sam prodavao stvari preko KP i kupovao takodje.

Ja iskreno najpre gledam kako je oglas napisan, kako je opisan proizvod, kakkve su slike itd. To mi govori vise od ocena. Nikada u zivotu nisam kupio nista od tih prodavaca sa mnogo pozitvnih ocena, uglavnom je to bio neko ko je prodavao ono sto je on koristio i nisam imao nikakvih problema. Masa ljudi je bila prevarena bas od tih prodavaca sa mnogo ocena. Naravno, ne mora da znaci da je svako takav, ali meni su licno ocene na zadnjem mestu.

Isto tako i ja kada prodajem, trudim se da to sto je na oglasu opisem kako treba, da slikam iz svih uglova i naravno, uvek preferiram licno preuzimanje da ljudi mogu da se uvere da je to sto kupuju onako kako je opisano.
 
Ja nikad ne kupujem na poverenje, uvek licna kupovina. Opeko sam se jednom kao kupac, i jednom kao prodavac i to na ovom forumu. Od tad samo licno.

Opeceni,sto se nisi javio onda na temi da svoje lazi demantujes????
Takodje, bilo je posle zamerki na tvoj racun i od drugih,ne samo od mene..a i na KP vidim da si pio negativne.

Eh Boze, sta docekasmo, da nam takvi daju lekcije o postenju...
 
Ne bavim se ja time, nego pricam iz iskustva, par puta sam prodavao stvari preko KP i kupovao takodje.

Ja iskreno najpre gledam kako je oglas napisan, kako je opisan proizvod, kakkve su slike itd. To mi govori vise od ocena. Nikada u zivotu nisam kupio nista od tih prodavaca sa mnogo pozitvnih ocena, uglavnom je to bio neko ko je prodavao ono sto je on koristio i nisam imao nikakvih problema. Masa ljudi je bila prevarena bas od tih prodavaca sa mnogo ocena. Naravno, ne mora da znaci da je svako takav, ali meni su licno ocene na zadnjem mestu.

Isto tako i ja kada prodajem, trudim se da to sto je na oglasu opisem kako treba, da slikam iz svih uglova i naravno, uvek preferiram licno preuzimanje da ljudi mogu da se uvere da je to sto kupuju onako kako je opisano.


Naravno, opis je vazan i da sve pise, ako ne pise sve (Eu model, sim free...) pitam ih, ali posto do neke eventualne kupovine nisam jos ni dosao tek mi sledi da trazim slikanje kutije zbog provere. Od prodavaca koje pratim mozda samo dva imaju 1000 ili 2000+ hiljade pozitivnih ocena, ostali su oko 500. Koliko god ocena imao neko, bitno je i nacin kako komunicira - nekoliko njih me je otkacilo odmah, posle se nisu vise javljali, a redovno obnove oglas bas za space gray (ovo ne kontam uopste). Dok sa druge strane ima prodavaca kao sto su Dragana, Mobile garage, Super shop, Bojan - koji em sto ponove sve sto pise u oglasu, em na svaku poruku odgovore i uz to jave da nisu nabavili i da ce javiti kad nabave. Pritom su veoma ljubazni, objasnili su mi za dobavljace i da je zastoj kod njih. To ipak uliva neko poverenje, pored tih pozitivnih ocena i komentara. Naravno, kod konkretne kupovine cu videti jos kako stoje stvari.
 
Upravo to. Ima prodavaca koje su bahati i nevaspitani i misle da su uhvatili
**** za ****
Naveo sam vec neke u PP.
 
Opeceni,sto se nisi javio onda na temi da svoje lazi demantujes????
Takodje, bilo je posle zamerki na tvoj racun i od drugih,ne samo od mene..a i na KP vidim da si pio negativne.

Eh Boze, sta docekasmo, da nam takvi daju lekcije o postenju...

Ti si tek posebna prica, onakav mentalni sklop je postao nazalost cesta pojava u ovoj drzavi.
 
SMIRITESE.jpeg
 
Ja jurim sad neki polovan, beli 5s za majku i mnogo cesto mi se desi da kad pitam prodavca za kapacitet baterije, samo prestane da odgovara na poruke ili me blokira.
Jedino sto mogu da zakljucim iz toga je da su prevaranti u pitanju.
Inace i ja sam primetio da svi obnavljaju oglase, a kad ih pitas da li imaju na stanju, niko nema.

Neko ovde rece da juri space gray se. Cinjenica je da se ne proizvode vise, ali ih ima jos dosta u prodaji. Mozda se najvise isplati sad uzeti ga u vipu uz najosnovniju pretplatu, izadje jeftinije nego kod svercera.
Ja sam u maju uzeo mladjem bradu iz Grcke za 18. rodjendan space gray se 32gb na oglasima u vakumu i videlo se iz aviona da mu je nesto radjeno, jer je ta vakum folija bila drugacija od folije koju sam imao ja na svom i moji prijatelji na svojim se modelima.
To je bio jedini koji sam nasao da je mogao da se preuzme u ta 2-3 dana koliko sam imao fore da kupim. Srecom, sa telefonom je bilo sve ok i nije pokazivao nista sumnjivo. Sad, da li je bio izlozen u vitrini negde, pa naknadno zapakovan u vakum i poslat nasim svercerima, ne znam, ali se generalno nikad ne moze biti bas 100% siguran da je sve legitimno. Ovaj je srecom bio bez problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno