Šta je novo?

Poslovni tel sa dobrom kamerom.

cmyk

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2006
Poruke
42
Poena
310
Zdravo.
Treba mi savet - ne znam koji poslovni telefon (znaci nema igranja) da kupim.
Bitno mi je
- da ima dobar (sto bolji) foto aparat (nije mi vazan video, samo fotke).
- da ima dobar zvuk na slusalicama (po mogucstvu da ima 3.5mm)
Bilo bi dobro da bude dual sim, da ima slot za mem karticu... Ali sve to nije toliko vazno.
Budzet mi je oko 300 EUR.
Moze da bude i povoljan, ali mi je vazno da ima garanciju.
Nesto sam merkao pokofon, ali mi se cini da on ima malo losije fotografije (ili se varam)?
Koliko sam video Xiaomi Mi 8 je bolji, ali je i skuplji. Da li je opravdano skuplji, obzirom na ono za cega meni treba.

Aj pomagajte.
I jos jedna stvar - znam da je glupo, ali, gde se kupuju telefoni sa garancijom?
Tj. Koliko je pouzdano sto neki Pera napise "...imate pisanu garanciju..." Pa necu je imati crtanu valjda? A to sto ce PEra da napise garanicju, da li ce iko da uvazi?
 
Poslednja izmena:
Ne vidim zbog cega S8 opravdava po tebi toliku razliku naspram Poco-a? Inferiorniji je u svemu od Poco-a. Cak i te kamere su poboljsane tek izlaskom S9, pogotovo S9+.

I da je s8 iste cene ko i Poco, opet Poco ima mnogo prednosti u odnosu na s8 i s8 ne izvlaci ni ta kamera. Nema ni Poco tako losu kameru ko sto je neki prave. Najverovatnije ce coveku raditi posao i ta. Pogotovo sto je rekao za fotografisanje, ako je to jos po danu, tu razlike i nema. Ne verujem da se lozi i na izradu, dizajn i te fore.
Ja se secam kad je s3 bio aktuelan, a neki best buy srednje klase bio npr. Alcatel ot 997d sa krs mediatek procesorom, veoma losom kamerom, losom baterijom, nepostojecom podrskom, itd. Tad nije bilo uopste potrebe da preuvelicavamo neke sitne razlike jer su one bile ogromne u svemu. Sad ni u toj kameri nije ogromna razlika, vec je realno sicusna kakva bi trebalo da bude za tu razliku u ceni. I da je note 9 400e, opet bi nekom izbor mogao biti Poco.
 
Verovatno mu je najbolja solucija poco 128gb jer mu je bitna memorija a i dual sim. Za 300e ne može bolje od toga. S tim što mora da pazi na primerak koji uzima jer očigledno da kontrola kvaliteta nije baš sjajna. A ove komentare da note 9 vredi 400e treba opet uzeti poco ne treba ni komentarisati jer su prosto smešni, blago rečeno...
 
Pa ne znam bas za Poco da bude poslovni, citajuci Poco temu, svega ima tamo a tebi ako treba poslovni fon, poslednje sto zelis je da gubis vreme da ga namestas da radi kako treba. Gledanje dobrog primerka ne treba ni komentarisati...

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa dosta stvari ali da pricas da s8+ ili s9,s9+ na oglasima u vakumu sa garancijom 2 godine operatera su preakupi i ne valjaju za cenu od 400-600e????
Alal vera na tome stvarno, slazem se da ne vrede 1000+e ali za ovo sto sam naveo nemoj molim te da pricas da je pocophone za 300e best buy u odnosu na samsung s8+ u vakumu za 400,440e...
Ko je to rekao?
Ja da znam sta je best buy ne bih vas pitao.
Ne znam i upravo zato sam postavio pitanje sta vi mislite.

... vec se onda izjasni kako neces da pottosis vise od 300e za fon, a u tom segmentu jedino sto valja je Saomi :)
Pa to sam i rekao , da mi je budzet oko 300 E. Moze to da bude i vise, nije zacrtano, ali je 300 okvirna cena koju sam spreman da platim za telefon.
...ali nemoj pricati kako S8+ za 400-450e ne opravdava razliku u odnosu na poco,...
Ma kada sam ja to rekao?
Ja sam rekao da telefon od 1500$ nije 5 puta bolji od telefona od 300 E i nista vise od toga...

Nemoj me shvatiti pogresno nemam losu nameru ali shvati da mozes mnogo bolje proci za 100e vise, i prihvati savete ako pak neces ok opet :)
Niko te ne tera da kupis samsung ali ima puno novih kvalitetnih modela koji su u cenovnom rangu koji sam gore spomenuo a da nisu 'kinezi'
Naravno, NHF, mene bas zanima sta mislite, ne mislim da sam najpametniji i stalo mi je da saznam sta ko misli i kakva ima ko iskustva. Zaista, bez imalo ironije. A da te pitam, koji bi mi ti telefon preporucio? Ili, preciznije, koji a da nije Samsung :)))
 
Poslednja izmena:
Pošto ti je budžet do 300e onda poco ili mi mix 2. Meni je mix 2 *10 bolji proizvod od poco-a.
Preko tog iznosa ništa drugo sem s8+ nema neke logike do nekih 450e. Pre svega zbog legalne garancije i celokupnog paketa koji taj telefon pruža. Ekran, kamera, dobra baterija, odlična izrada...
Poco ako uzimaš obavezno od nekog proverenog prodavca jer ima dosta ljudi koje se žale na sam ekran.

Neko mi rece oko HTC U11 - pogledao sam neke review-e, ne izgleda stvarno lose, a moze da se nadje za nekih 350, pa jos i dual sim, sto mi jos vise odgovara, jer ionako trenutno vucem 2 sima - privatni i poslovni...
Moracu jos da malo gledam i vagam...
Za sada su mi HTC U11, Mi Mix2S i MI8 favoriti, videcu dalje sta ce da se iskristalise...
 
Idi do neke poslovnice telenora, vip-a i uporedi s8 i u11. Ja sam se dvoumio između ta dva telefona i na kraju sam uzeo s8 zbog ekrana najviše, jer mi je oled na samsungu mnogo ispred ips-a na u11. Ali nekoga će više nervirati zakrivljeni ekran pa je to sve individualno. Kao što rekoh, najbolje da pogledaš što više telefona uživo i onda da se odlučiš. U svakom slučaju ja bih dao prednost telefonu sa domaćom garancijom. U slučaju da je "divljak" drastično jeftiniji onda trebaš i te telefone uzeti u razmatranje.
 
Čekaj, sad već pominješ mi8 koji je 400e i mix 2s koji je 450...to mi baš i nije 300e, jel ;)

I ljudi jel iko razmišljao da možda čoveku ne treba cigla za poslovni telefon; poko ma koliko odličan bio je poprilično glomazniji od s8, pixela i sl. U11 duos je odlična opcija, a ako imaš mogućnosti da uzmeš mi8 i odgovaraju ti dimenzije, onda više nemoj ni da razmišljaš, idi pazari isti i završi posao, imaćeš odličan tel.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A ove komentare da note 9 vredi 400e treba opet uzeti poco ne treba ni komentarisati jer su prosto smešni, blago rečeno...

Nisam ja ni rekao da treba vec: "I da je note 9 400e, opet bi nekom izbor mogao biti Poco."

Neko ce razmisljati ovako npr.:
-ostane mi 100 evrica za hamburger i sladoled, :D
-bojim se amoleda (imao sam burn in kad sam bio mali), :)
-kamera mi nije bitna,
-bitna mi je samo prednja da popravim sminku,
-ledja telefona necu ni videti jer se bojim da ga nosim golog,
-ne volim velike, a Poco je malo manji i laksi,
-simpa mi je i zubic na ekranu,
-necu da budem ko vecina da nosim Samsung...
 
^Onda taj neko nije baš u vinklu. :)

Dobar je s8, ali nema baš sjajnu bateriju. Meni je single sim bio očajan, mogu misliti dual kakvu autonomiju ima. Tu u11 definitivno ima prednost.
 
Meni je Mate 10 pro pravi poslovni telefon, onako izgledom, a i karakteristikama mozda koje ti gore nabrajas. Ima ih za 350€ po oglasima, a garancije imaju ko bojler. Nema 3.5mm utor, al ostalo sve mislim da ima, nabrzinu sam procitao prvi post.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ko je to rekao?
Ja da znam sta je best buy ne bih vas pitao.
Ne znam i upravo zato sam postavio pitanje sta vi mislite.


Pa to sam i rekao , da mi je budzet oko 300 E. Moze to da bude i vise, nije zacrtano, ali je 300 okvirna cena koju sam spreman da platim za telefon.

Ma kada sam ja to rekao?
Ja sam rekao da telefon od 1500$ nije 5 puta bolji od telefona od 300 E i nista vise od toga...


Naravno, NHF, mene bas zanima sta mislite, ne mislim da sam najpametniji i stalo mi je da saznam sta ko misli i kakva ima ko iskustva. Zaista, bez imalo ironije. A da te pitam, koji bi mi ti telefon preporucio? Ili, preciznije, koji a da nije Samsung :)))
Iphone 7 plus
Jedan od najboljih telefona svih vremena

Nokiu sam imao ne znam tacno koju novija je bila u firmi nosio sam je 2 meseca ali toliko je bila bzvz da ne znam ni model niti me interesuje,samo sam se javljao na nju kada nisam u officu, htc svaki mi je dobar iskreno, samsung... od kineza OnePlus6, xiaomi mi8, nemoj da mislis da gadjam skupe modele vec samo ako platis nesto OCEKUJES DA RADI a ne da sw molis da nije felerican ekran, itd...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Realno ako čovek razmatra cifru ok 400+e Huawei m10pro je najzaokruzeniji proizvod. Odlična baterija,dual sim, odlična kamera i dosta kompaktan u odnosu koliki mu je displej. Na sve to i regularna garancija. Za mene je još plus što nema obrvu. Teško da ima bolje za taj novac, a da se svi zahtevi ispunjeni.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Iphone 7 plus
Jedan od najboljih telefona svih vremena

Nokiu sam imao ne znam tacno koju novija je bila u firmi nosio sam je 2 meseca ali toliko je bila bzvz da ne znam ni model niti me interesuje,samo sam se javljao na nju kada nisam u officu, htc svaki mi je dobar iskreno, samsung... od kineza OnePlus6, xiaomi mi8, nemoj da mislis da gadjam skupe modele vec samo ako platis nesto OCEKUJES DA RADI a ne da sw molis da nije felerican ekran, itd...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
:)
Da , slicno razmisljamo - ako sam pristao na cenu, onda hocu da za nju dobijem ono sto mi je obecano. Imam suvise briga svaki dan da bih se zezao jos sa telefonom koji ima PMS.
Svidja mi se IPhone, ali ga nisam nikad imao, ne znam da li bih se snasao sa njim, vise zbog okruzenja i nekih aplikacija i poataka koje koristim...
Oneplus je super, ali mi je 500-600 E ipak mnogo da dam za telefon.
I dalje citam o U11 i Mi8 - probacu ovih dana da ih vidim uzivo i osetim kako mi leze u ruci.
 
Slazem se sa dosta stvari ali da pricas da s8+ ili s9,s9+ na oglasima u vakumu sa garancijom 2 godine operatera su preakupi i ne valjaju za cenu od 400-600e????
Alal vera na tome stvarno, slazem se da ne vrede 1000+e ali za ovo sto sam naveo nemoj molim te da pricas da je pocophone za 300e best buy u odnosu na samsung s8+ u vakumu za 400,440e... molim te ne opravdavaj sebe zbog buduce kupovine Shaomi,pocoloco itd vec se onda izjasni kako neces da pottosis

Gde to ima s8+ nov vakumiran i sa garancijom za 400e? Ja koliko vidim ispod 480e nema
 
Poslednja izmena:
Gde to ima s8+ nov vakumiran i sa garancijom za 400e? Ja koliko vidim ispod 480e nema

To se zaokruzuje na 400 jer je 80 evri sica. :) Ako dize budzet na nekih 450 evra, sto je realno mnogo vise od tih planirani 300 (matematicki cak 50% :D). Tu vec ima mnogo opcija, moze se navesti desetak dobri telefona i to ne samo kineza:). Sta je sledece? Ajd da odemo na 600, 800.....pa sve do XS Max-a i kazemo: "Kupi taj! Nema greske!"
Nek pogleda te saomijeve, honore, u11 uzivo sto su do 400e, pa nek resi koji mu najvise odgovara.
 
Slicne dileme imam i ja. Lomio sam se da uzmem s9 na paket i zbog sata ali nestali su iz ponude. Trenutno mi je mi 8 najbolji izbor ili honor 10
Stariji sin uzeo S9+, njegov frend S9.
Nisam ljubitelj S serije, ali su odlicno odradili ovu seriju. Baterija me iznenadila, frend koristi uglavnom za razgovor, drzi 3 dana, dok sin redovno cepa Shadowverse i bez problema 2 dana... i elegantni modeli, cak sam i ja poceo da razmisljam da ga uzmem + fast charge...

Ako cemo iskeno, pravi poslovni fon je Blackberry Key serija, ali su preterane cene za fonove bez neke podrske i peglanja bagova.
Moj Honor 6x imao oko 6 update-a ove godine, svaka im cast na tome a telefon mator 2 god i fenomenalno se drzi a kostao je koliko, 200e?
Zbog toga me privlaci 8x, koji nudi puno za malo para.

Izbor je sada velik u mid klasi, za ~300e ima svega, samo treba odabrati :)

TT over 6X
 
S serija kida. Takodje ispod 500e ima da se nadje note8 koji ja koristim i nepostoji bolji poslovni telefon nije nov taj ispod 500e na oglasima ali kao nov, i to ne jedan nego vise... s8,s8+ sam gledao za mamu da uzmem treba pratiti oglase ima za oko 400-450ee u vakumu s vremena na vreme.
Nije sica 80e ne kazem da jeste ali ne kupuje se telefon svaki dan tako da bolje se ustinuti malo a posle si miran i zadovoljan vise nego da ti je ostalo tih 80e u dzepu.
U11 mi se svidja, mi8 odlican, drugar je uzeo black shark (manje vise isti telefon samo 'gejmerski' ) odliiican je samo ima velike bazele tako da je bolji mi8. One plus 6 je skuplji i ne isplati se ali je dobar, pixel 2 takodje. Problem oko garancije.
Nekako mi se ne svidjaju ovi kineski i android one ili stock kako vec UI, koliko god da
Kostaju, nesto mi tu fali...
Sa apple nemozes pogresiti nikako jeste problem prvih 10dana ali dobijas jako stabilan telefon,jedina mana je ekran do x modela, kada stavim moj Note 8 pored ip7plus samsung ga pojede sa kvalitetom ekrana mada to je i normalno zbog amoleda... inace u svemu je bolji i brzi od samsunga. Jedino sto je android bolji poslovni telefon svakako zbog naseg okruzenja, ja sam se preporodio prelaskom na android posle 5 godina, samo zbog prebacivanja fajlova, olovke, i aplikacija koje koristim u mom okruzenju

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sa apple nemozes pogresit......Jedino sto je android bolji poslovni telefon svakako zbog naseg okruzenja, ja sam se preporodio prelaskom na android posle 5 godina, samo zbog prebacivanja fajlova, olovke, i aplikacija koje koristim u mom okruzenju

E upravo to - i meni je integracija u neko moje okruzenje problem, ne znam kako bi se Iphone uklopio u sve to...
Idem danas po radnjama da vidim kako leze u ruci pojedini modeli.
Moram da odlucim i da kupim, ovo se vec oteglo...
Hvala svima na savetu, javicu u svakom slucaju kada kupim, a dotle, ako ima neko neki predlog, samo pisite.
Poz
 
cmyk, pogledaj temu koju sam postavio, i ja sam bio u dilemi za slične modele koje ti tražiš... Fond mi je bio i do 400 pa je pao na oko 300, ia na kraju sam kupio mi mix2, i jako sam zadovoljan. Nagledao sam se svega i svačega na yt, U11 dual je bio u kombinaciji, ali sam od njega odustao zbog nešto lošije baterije, čini mi se. Mi 8 je otpao zbog notifikacija, bez smeha molim a mix 2s otpao jer za oko 100e više, nije toliko bolji od mix 2.
Ali, u kombinaciji je bio ovaj novi samsung A7 2018, koji je na oglasima 300, čini mi se kao lepo zaokruženi model. A ako gledamo dobre poslovne telefone, možda bi trebalo da baciš oko i na NOKIA 8 dual, koji je ispod 300e, kojeg bi ja uzeo da mi 5.3" nije premalo, a u suštini, i nije... naravno ako uzmeš mix 2 nećeš pogrešiti sigurno, odličan je...
 
Cao.
Da , pomno sam pratio tvoju temu i dosta stvari sam iz nje i preuzeo - recimo, U11 je tvoja ideja i predlog.
I dalje mi je U11 u igri, pojavio se taj mate 10 pro, ali i dalje gledam mi 8.
Pogledacu A7, mada mi je samsung.. Da ne pocinjem iz pocetka :))))
Videcu za nokiju, nju nisam ni razmatrao...
Aj pogledacu i mi mix 2...
Hval u svakom slucaju :)
 
Bolji displey, bar kad sam ih uporedjivao u Telenoru, bolji zvuk. Mate je jako slab sa slusalicama, i bolja kamera na U11
Kad sam gledao sta da kupim preko Telenora, dvoumio sam se izmedju Mate 10 Pro i U11. Prevagnuo je marketing, naseo sam :) dve kamere naspram jedne, Leica, Ai procesor,...... Pokajao sam se sto nisam uzeo U11 onda. To je bilo jer sam hteo telefon preko operatera.
Medjutim kad sam prodao mate , onda sam hteo Mi8, ali pored sam gledao U11 i LG V30 ( Mix2s je bio dream ). I tako nisam mogao docekati Mi8 a u medjuvremenu mi je za super cenu iskocio jedan mix2s 128GB , posle 10ak dana cekanja ispalo je da je porucen pogresan telefon, nije bio cak ni mix2s vec mix2. I onda sam od clana sa foruma uzeo mix2s 64GB jer ga je imao odmah na stanju. Nisam mogao da cekam vise.
Da je U11 sa 18:9 ekranom uzeo bih njega bez razmisljanja. Posto je u11 otpao zbog ekrana , dvoumio sam se izmedju LGV30 i Mix2S. I neka citanja ovde na forumu oko LG telefona, kako im crkava ovo, kako ono, i tako, plus stariji procesor, nisam uzeo LG vec Mix2s. Nisam se pokajao. Jedino sam se pokajao sto u Telenoru umesto mate10Pro nisam uzeo U11.
 
Ako cemo iskeno, pravi poslovni fon je Blackberry Key serija, ali su preterane cene za fonove bez neke podrske i peglanja bagova.

Kako nema podrske??
Evo mi smo dobili BB Motion sluzbene. Obaska sto je to telefon ekvivalent MiA1 po duploj ceni, ali je lep i bas fino napravljen.
Prijavio sam da imam problem sa mikrofonijom kad korisitm viber video call.. silne mailove sam razmenio bavili su se samnom kao da sam ne znam sta kupio. Mislim da je prosto do vibera ;) pa sam batalio da izguram do kraja, ali ja takvu podrsku nisam nigde video... ni za kola, a ne za telefon :) Jedina prava mana mu je sto se staklo jako lako grebe.
Ne moz da se stavi na njega gcam, ali nije mu to ni namena :)
 
Nazad
Vrh Dno