Šta je novo?

Poslovni tel sa dobrom kamerom.

cmyk

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2006
Poruke
42
Poena
310
Zdravo.
Treba mi savet - ne znam koji poslovni telefon (znaci nema igranja) da kupim.
Bitno mi je
- da ima dobar (sto bolji) foto aparat (nije mi vazan video, samo fotke).
- da ima dobar zvuk na slusalicama (po mogucstvu da ima 3.5mm)
Bilo bi dobro da bude dual sim, da ima slot za mem karticu... Ali sve to nije toliko vazno.
Budzet mi je oko 300 EUR.
Moze da bude i povoljan, ali mi je vazno da ima garanciju.
Nesto sam merkao pokofon, ali mi se cini da on ima malo losije fotografije (ili se varam)?
Koliko sam video Xiaomi Mi 8 je bolji, ali je i skuplji. Da li je opravdano skuplji, obzirom na ono za cega meni treba.

Aj pomagajte.
I jos jedna stvar - znam da je glupo, ali, gde se kupuju telefoni sa garancijom?
Tj. Koliko je pouzdano sto neki Pera napise "...imate pisanu garanciju..." Pa necu je imati crtanu valjda? A to sto ce PEra da napise garanicju, da li ce iko da uvazi?
 
Poslednja izmena:
Nesto imam aveerziju prema Samsungu generalno, imao sam jedan ranije i stalno sam imao probleme sa senzorom za blizinu, koji je palio gasio ekran non-stop, tako da sam imao lajt sou kada sam pricao :))
Ja nekako naginjem ka Huawei-u ili Xiaomi-ju, nesot citam po recenzijama da se pokazuju kao dobri...
 
Mozda mi6 i GCam ili Mix 2 isto sa GCam, oni su ti tu po ceni, jedino sto nemaju prikljucak 3.5mm ali ima onaj adapter, sto stvarno ne utice na slusanje muzike, jedino neces moci puniti telefon i slusati muziku.I nemaju slot za memorijsku ali ako uzmes od 128GB ni ne treba ti. Mozda Honor 10 moze za te pare da se nadje, ili honor view 10 ali mislim da ni oni nemaju 3.5mm ni card slot. Na kraju ces morati napraviti neki kompromis. Mozda ipak Poco i Gcam ako ti se ne svidja stock kamera.
 
Nesto imam aveerziju prema Samsungu generalno, imao sam jedan ranije i stalno sam imao probleme sa senzorom za blizinu, koji je palio gasio ekran non-stop, tako da sam imao lajt sou kada sam pricao :))
Ja nekako naginjem ka Huawei-u ili Xiaomi-ju, nesot citam po recenzijama da se pokazuju kao dobri...
U tom slučaju imaš garanciju, odeš u ProMobi i poprave ti telefon u roku od dana ili zamene za novi. Bitno je samo da uzmeš od nekog ko je prvi vlasnik odnosno ko je potpisao uo ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
S8 ima dosta bolju kameru od tih huawei-a/Xiaomi-a.

Možda U11? Ima dobar audio(nema doduše 3.5), ima odličnu kameru, i dual sim je.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
E ok, pogledacu i njega.
Generelano, necu S8, nesto mi Samsung ne lezi, ne mogu da tacno kazem zasto, ali bih nesto drugo :)
Dakle za sada gledam Mi mix 2 (ili 2s? ) , htc u11, mi6 i poco...
(inace, ja bih najradje cat s61, ali je preskup - ne treba mi FLIR kamera, ali bi bil super da je imam :)) )
 
E ok, pogledacu i njega.
Generelano, necu S8, nesto mi Samsung ne lezi, ne mogu da tacno kazem zasto, ali bih nesto drugo :)
Dakle za sada gledam Mi mix 2 (ili 2s? ) , htc u11, mi6 i poco...
(inace, ja bih najradje cat s61, ali je preskup - ne treba mi FLIR kamera, ali bi bil super da je imam :)) )

Ne znam posto je u11? Uzimas novo ili polovno? Ja imam mix 2s i kamera mu je stvarno odlicna, pogotovo sa GCam. Zvuk preko slusalica isto.
Mi2 ima verovatno jacu custom podrsku. Stvarno ti ne bih bio u kozi :)

Mozda mozes naci neki huawei mate 10Pro polovan od operatera.
 
Poslednja izmena:
Možda da pogledaš čovek prodaje ovde na forumu već par dana htc u ultra. Nije možda najsrećnije rešenje, ali bi trebalo da ima dobru kameru, a dosta je povoljan. Ima telefon svojih nedostataka, ali je opet prošlogodišnji top model.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ili novi Honor 8x? Nov za 250e, extra

TT over 6X
 
E ok, pogledacu i njega.
Generelano, necu S8, nesto mi Samsung ne lezi, ne mogu da tacno kazem zasto, ali bih nesto drugo :)
Dakle za sada gledam Mi mix 2 (ili 2s? ) , htc u11, mi6 i poco...
(inace, ja bih najradje cat s61, ali je preskup - ne treba mi FLIR kamera, ali bi bil super da je imam :)) )
Nemoj Samsung s8 to je njesra i generalno S serija, imao sam problem kad sam bio mali sa nekim Samsungom, uzmi Poco ili U11.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nemoj Samsung s8 to je njesra i generalno S serija, imao sam problem kad sam bio mali sa nekim Samsungom, uzmi Poco ili U11.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Slazem se. I meni se pokvario Samsung A800 kad sam bio mali. Otpala mu antenica. Uzmi u11, ako je bas kamera prioritet. Mislim da Honor 8x ima losiju kameru i od Poca.
 
Nemoj Samsung s8 to je njesra i generalno S serija, imao sam problem kad sam bio mali sa nekim Samsungom, uzmi Poco ili U11.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Reče čovek koji nosi s9+!!?! I šta tacno fali toj s seriji? Evo ja sam imao 9 S telefona i mogu da kažem da su odlični i šta sad?

Što se pokretača teme tiče; totalno zaboravih na U11...ako već izbegavaš samsung, obavezno obrati pažnju na isti; batali poco i ostale kineze, ma koliko bili dobri i prenabudženih specifikacija, nikada to neće biti flagship. Takođe preporuka i za google pixel!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Proday sprdnja druze, ironija, lik napisao da mu se Samsung s8 ne svidja jer je imao nekada neki Samsung na kojem mu nije radio senzor pa sada ne bi uzimao Samsung s8 zbog toga. :)
Samsung S seriju koristim jos od S3 i to se nece skoro menjati...eventualno me sada malo vuce N9 al videcemo.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Dakii ok, izvinjavam se, nisam skontao odma. Prosto obožavam te što na osnovu jednog nesrećnog slučaja iznose takve zaključke, no svakakvih nas ima. A što se n9 tiče, u istom smo sosu [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Vazno da je Samsung sa zaostalim i losim softverom, edge ekranom i 3-4h SoT-om(i to na S8 Plus modelu, na obicnom me je strah da pomislim koliko ce trajati) kad se ukljuci 4g flagship :)
Evo rezultati kineskih ne-flagship telefona iz druge ruke:
da4f9a8b22fd129e4ac006958fa7f6e3.jpg
Slusanje muzike i browsing, preko 8,5h SoT, ostalo 24% baterije, drugov rezultat na Poco F1 :)
Pride ima kakve-takve dual zvucnike i za klasu ipo bolji chipset nego S8. Po kameri jeste prilicno losiji.
Za taj novac, ako je kamera najbitnija, U11 moze nov da se uzme, samo ne znam kakvo je stanje sa garancijom..
 
Poslednja izmena:
Novi samsung experience je meni skroz ok, uz swipe gestove više nemam potrebu ni za novom prime, a sve radi ultra brzo i fluidno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Prosto obožavam te što na osnovu jednog nesrećnog slučaja iznose takve zaključke, no svakakvih nas ima.
Kakve veze ima, ne voli covek Samsung. Mom calu se 70tih pokvario Sharp-ov digitron koji je po njegovoj prici vredeo 2 debele svinje. :) I danas dan mrzi i pljuje sve Sharp uredjaje i uvek se seti tog digitrona, dve svinje i da je Casio digitron keva. Mislim da se i danas dan kaje sto nije odma kupio Casio digitron koji je bio jeftiniji od Sharpa.
 
Vazno da je Samsung sa zaostalim i losim softverom, edge ekranom i 3-4h SoT-om(i to na S8 Plus modelu, na obicnom me je strah da pomislim koliko ce trajati) kad se ukljuci 4g flagship :)
Evo rezultati kineskih ne-flagship telefona iz druge ruke:
da4f9a8b22fd129e4ac006958fa7f6e3.jpg
Slusanje muzike i browsing, preko 8,5h SoT, ostalo 24% baterije, drugov rezultat na Poco F1 :)
Pride ima kakve-takve dual zvucnike i za klasu ipo bolji chipset nego S8. Po kameri jeste prilicno losiji.
Za taj novac, ako je kamera najbitnija, U11 moze nov da se uzme, samo ne znam kakvo je stanje sa garancijom..

U11 ima bolju bateriju od S8?!
 
Ni ja nikad ne razmatram Samsung kad kupujem telefon a bogami ni Sony. Ne moze se porediti S8 i Poco, koji nisu ciljna grupa. S8 bio flagship (pores s8Plus) telefon dok Poco to nikad nije bio. S8 kad je izisao kostao 800evra, Poco 300evra. Kad pogledas telefone tako vidis koji je bolji. Cak i sada kad je S8 2 godine stari je skuplji od Poco a nije bolji. HTC U11 ok telefon i ako ti ne smetaju takvi bazeli uzimaj slobodno.
 
E hvala vam svima na trudu da mi pomognete.
Samo da razjasnim neke stvari, da ne ostanem kao lik :)
Napisao sam da mi treba poslovni telefon - dakle prilicno specifican set zahteva koje nije tesko zadovoljiti, ali su mi vazni - pored toga, definisu i stvari koje mi nisu vazne i ne znace mi nista - ne igram se, mislim da u zivotu nisam odigrao ni jednu igru na mobilnom, a nesto mi se cini i da necu :)
Ali za poslovnu primenu mi treba da mi je stabilan telefon, da se ne gudi, da ima dual band (2.4 i 5G wifi), da mogu da mu instaliram programe koji mi trebaju (nesto stock, plus klijente za neke moje servere za sinhronizaciju) i tako dalje...
Meni je mobilni samo alat i nisam nikada zakacio virus hvaljenja telefonom - nisam nikada imao neki ultra trendi tel, samo da bih mogao da se hvalim sa njim.
Telefon menjam na svake 2-2.5 godine (mozda ponekad i cesce). Menjao sam i operativne sisteme, sada imam jedan win (lumiu 650) i iako je hardverski fantastican telefon, softver je uzasan i zato menjam.
(Skoro ) Uvek sam imao stabilan telefon koji moze da prezivi svasta i sa kojim sam mogao da obavljam posao.
(meni je blekberi i dalje jako dobar telefon, al ije podrska nepostojeca, pa sam morao da odustanem od njega).

Da obajsnim oko Samsunga - ono sto mi je zasmetalo, to je kontrola kvaliteta - pricao sam sa serviserom, on mi je rekao da su imali jako mnogo istih ili slicnih prituzbi na senzor. Nije pitanje da li moze da se opravi, nego je to dokaz da je kontrola kvaliteta losa. Ili je Samsungu nebitna - fokusiraju se na druge stvari.
Stoji da to nije bilo sa S serijom, ali je sa njom nesot drugacije.
Vecina flegship telefona se izbacuju da bi se ocuvao brend.
Ovo je delom deo mog posla, pa se razumem malo vise u to.
Da li neko stvarno misli da IPhone XYZ koji kosta 1500$ vredi zaista 5 vise od Pocofona ili nekog drugog telefona od 300 EUR? Sumnjam.
Svi smo svesni da je jedan deo posedovanja telefona i u cinjenici da ce neko videti koji telefon imamo i da cemo time (makar i podsvesno) na neki nacin povecati i sopstvenu vaznost (pa makar i u svojim ocima). Proizvodjaci igraju upravo na tu kartu.

Dakle, svestan sam da je S serija jako dobra, ali zaista sumnjam da vredi toliko.

Pored toga, da li ste primetili jos jednu stvar - Telefon se prodaje kao vrhunski, kao ultimativni, ali cim se obelodani, nepunih 2-3 meseca kasnije, opet pocinje spin - videli smo redner novog telefona, sta do sada znamo o nasledniku najmocnijeg telefona.. i slicno...
To je spin od koga zivi cela jedan industrija :)

Znaci, ili nedostatak kontrole kvaliteta ili fokusiranje na druge stvari (i odradjivanje low and mid range segmenta) je nesto sto me odbija od Samsunga. Konkretno Samsung mnogo (zaista neuporedivo vise) para dobija od zastite i kontrole telefona (MDM - moblie device management) kros svoju KNOX platformu koju naplacuje kroz mesecnu pretplatu. Zamislite koliko im donosi plasiranje takve platforme u , recimo, americkoj vojsci, ili bankama i slicnim institucijama. Logicno je da ce se na tom polju fokusirati napori, dok ce sami aparati sluziti samo da se sapisa teritorija i da se i dalje zna ko je glavni baja u dvoristu, pa makar to i nemalo uporiste na duze staze.
Kako god, bas imam neki otpor prema Samsungu, pisem ovo a ni sam ne mogu da tacno opisem zasto.
U svakom slucaju, ne zelim Samsung.

Mislim da je ovo mesto na kom mogu da pitam i da mi dogovorite (i zahvaljume se na tome) o vasem iskustvu u pogledu ovakvih telefona - niko ne moze ozbiljo da koristi sve telefone, nego svako ima iskustvo sa telefonom koji mu je se svideo, pa je nekako normalno i da listam poruke i teme u forumima, ali i da direktno pitam.
Zato sam vas pitao i dobio neke jako korisne informacije koje ce mi sigurno pomoci da izaberem telefon za sebe.
Jos jednom hvala i puno pozdrava
 
Slazem se sa dosta stvari ali da pricas da s8+ ili s9,s9+ na oglasima u vakumu sa garancijom 2 godine operatera su preakupi i ne valjaju za cenu od 400-600e????
Alal vera na tome stvarno, slazem se da ne vrede 1000+e ali za ovo sto sam naveo nemoj molim te da pricas da je pocophone za 300e best buy u odnosu na samsung s8+ u vakumu za 400,440e... molim te ne opravdavaj sebe zbog buduce kupovine Shaomi,pocoloco itd vec se onda izjasni kako neces da pottosis vise od 300e za fon, a u tom segmentu jedino sto valja je Saomi :)
Pritom nisam ironican vec ozbiljno mislim da su to dobri telefoni za tu cenu
Ali ne podnosim kad neko sebe opravdava zbog necega sto je uradio ili ce uraditi, nemamo mi nista sa tvojim telefonom niti budzetom dosao si po savet, ne da se osudjujemo, kupi pocophone i uzivaj bez tudjih misljenja, video si na temi pocophona koliko ga hvale znaci nije los telefon cak sta vise super je, ali nemoj pricati kako S8+ za 400-450e ne opravdava razliku u odnosu na poco, zbog senzora nekog koji je bio sporan pre 10 godina
Nemoj me shvatiti pogresno nemam losu nameru ali shvati da mozes mnogo bolje proci za 100e vise, i prihvati savete ako pak neces ok opet :)
Niko te ne tera da kupis samsung ali ima puno novih kvalitetnih modela koji su u cenovnom rangu koji sam gore spomenuo a da nisu 'kinezi'

Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta tebe briga sta on hoce da kupi? Kakve ima veze sto je Xiaomi Kinez? pa i HTC je Kinez, sve zavisi kako ko posmatra. One Plus isto Kinez, Nokia je isto Kinez bez obzira sto je ceo tim iz Finske. Ne vidim zbog cega S8 opravdava po tebi toliku razliku naspram Poco-a? Inferiorniji je u svemu od Poco-a. Cak i te kamere su poboljsane tek izlaskom S9, pogotovo S9+. Eto vidis cak ni kamera nije ista na oba telefona.
Bolje kazi da ti je Samsung omiljen brend i da ne postoji nista drugo sem njega. :)
Ili si se pokajao sto si dao toliki novac a mogao si proci jeftinije :)
 
Poslednja izmena:
Pošto ti je budžet do 300e onda poco ili mi mix 2. Meni je mix 2 *10 bolji proizvod od poco-a.
Preko tog iznosa ništa drugo sem s8+ nema neke logike do nekih 450e. Pre svega zbog legalne garancije i celokupnog paketa koji taj telefon pruža. Ekran, kamera, dobra baterija, odlična izrada...
Poco ako uzimaš obavezno od nekog proverenog prodavca jer ima dosta ljudi koje se žale na sam ekran.
 
Nazad
Vrh Dno