Šta je novo?

1050 Nestaje povremeno slika

bedazzled

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruke
476
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam jedan cudan problem. Ne znam da li je do graficke ili je do neceg drugog? Sve cesce mi se desava da mi nestane slika na monitoru (dvi) takodje i na tv koji je extended (hdmi). Ponasa se kao da nema signala(PC radi normalno),ostane recimo ton u pozadini ali se monitor gasi i pomaze samo hard reset ili hard off. Brisao sam drajvere sa ddu i ponovo instalirao ali opet isto,,,Recimo desi se celi dan sve ok i onda par puta u roku od pola sata? Takodje cesto mi ne detektuje tv pa ga palim i gasim pa nekad tako vidi... Sta moze biti ovde problem? Jos da napomenem da mi se u prvih par slucajeva posle ukljucivanja kompa a posle ove situacije par puta pojavilo upozorenje u win 10 da su drajveri prestali sa radom,takodje ponekad kad ne prepozna odmah tv posle nekog vremena se zacrni monitor na sekundu pa se vrati slika onda kad ga sam od sebe pronadje? Da li je mozda do windows-a koji je regularan ili je nesto trece?
 
Miriše da je grafika za reklamaciju. Probaj je eventualno na nekom drugom kompu kako bi otklonio sumnje u svoj racunar. To je po meni najlakse resenje a da ne lomis puno glavu dal' su kablovi, tv, napajanje...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Pa ne mislim ja da je do graficke,nekako mi to ne deluje tako. Evo malopre se desilo to isto i ovog puta se cuo onaj windows zvuk kad se nesto diskonektuje/konektuje i pri sledecem startu pc pisalo je da su drajveri prestali sa radom... Jedino sto cu pokusati je da iskljucim hdmi iz pc i da probam da li je do toga prvo ali i ako je do toga ne razumem sto bi bilo?
 
jel namesteno prefered maximum perfomance u nvidia control panelu?
 
Nije sve je default u opcijama stojalo,,, Inace bio sam zaludan pa sam stavio neku amd stariju karticu i ona odmah detektuje tv,za sad radi sve sasvim normalno,sto ukazuje da bi mogla biti graficka u pitanju? Inace ,probao sam i sa starijim drajverima ali isto,,,prosto nema pravila moze celi dan da sljaka ali makar jednom ce se desiti taj prekid,,,Garanciju imam jos godinu dana i mislim da cu je reklamirati,samo je pitanje jel ce uvaziti ovakav kvar?
 
Da nije možda do kablovske, ako je povezana na TV?

Ja sam imao problem da mi zacrni ekran i izbaci iz igre sa onim windows zvukom da je nešto isključeno. Ali mi nije pucao drajver i mogao sam da nastavim sa igrom posle toga. Nisam rešio problem.
 
Ne znam da li je do toga ali definitivno nesto nije u redu sa samom karticom,,, jer evo ova radi sasvim normalno i na tv i na monitoru,,,
 
Samo da javim da sam reklamirao ovaj kvar i da su me danas obavestili da je kartica testirana i da je sve ok? A kod mene nije radila dok eto neka ati 6670 stara grafika koju koristim dok mi ne vrate ovu radi besprekorno u smislu da se nista od gore navedenog sa 1050 ne desava...
 
uvek snimis problem,mada dosta toga sto si trebao da testiras da iskljucis da je do tebe nisi...ja bih je uzeo nazad jer tesko da ces ih samo pricom ubediti da si u pravu,pa onda polako i detaljno u test.prvi korak je da skines poslednje whql (ne beta) i onda sa display driver uninstaller-om pobrises sve i nvidia i amd drajvere iz sejf moda,izvadis staru karticu,stavis novu i onda instaliras te whql drajvere koje si predhodno skinuo.

drugi korak ako bude potrebe sa njim je da skines bilo kakav liveboot (moze linux,najbolje strelec usb jer on na sebi ima drajvere za gpu) i butujes sa usb-a da bi iskljucio svoj win i eventualno probleme sa diskom (mada ne bi trebalo da je do toga).ako ne pomogne nosis na provereno ispravan racunar i testiras na njemu.ako ni to ne pomogne snimis video i spakujes im sve i posaljes video.
 
Ovo prvo sa drajverima sam vec isprobao sve i nije do toga... Jako je zanimljivo da na istom PC ova stara graficka radi ko satic dok ona nije radila i onako rezonujem da ce tesko biti da je do mene,,, Cekam sad da mi vrate graficku pa ako se desi snimicu mobilnim mada oni ako zele i to mogu da navedu da je namesteno,,, Ja sam vec njima tamo u servisu rekao da ako su je testirali a verovatno jesu 15min naravno da je velika verovatnoca da mozda i ne pokaze problem i da ako mi se to ponovo desi ,vracanje graficke necu prihvatiti vec samo zamenu,na sta su oni samo precutali,,, Inace mrzim ovakve probleme ,bolje da je crkla skroz i da ne radi nikako nego ovako jer ni ja sam ne znam do cega moze biti... Ovo da je nosim pa da stavljam u neciji komp jeste dobra ideja samo sto taj neko treba isto da je testira duze itd sto je onako,smarajuca stvar ali videcu ...
 
Poslednja izmena:
Izvuci kabl od kablovske iz TV-a, ako je povezan, pa vidi da li se onda desava isti problem.
 
Vratili mi graficku i sad kao radi a oni nista nisu popravljali vec samo testirali . Cackao nista nisam oko kompa i pitaj boga sta je bilo. Jedino mi ne radi DP izlaz ali posto imam neki adapter sa dp na hdmi kontam da je do njega...
 
Mozda samo kartica nije dobro legla u slot ili nesto slicno tome, pa je tako gubila kontakt, cim sada radi kada si je ponovo vratio. Smesno zvuci ali desava se.
 
Nazad
Vrh Dno