Šta je novo?

Test "Avast Free" (Koliko je siguran i pouzdan)

Pozdrav,
Uradio sam test "Avast Free" antivirusa. Koga zanima može pogledati ovde

Želim ti svu sreću u budućim aktivnostima ja ću ti reći šta mi se sviđa a šta ne u tvom tekstu.

+

Uradio si neke stvari koje "profi" sajtovi ne rade i to je za svaku pohvalu.

-

Teskt je malo konfuzan mora da bude mnogo sređeniji za "obične" korisnike
Na osnovu kojih si parametara dao ocenu 6 a ne recimo 5 ili 7?

Nadam se da ovo može da ti pomogne.

Pozdrav,

N
 
Zanimljiv metod 'realnog' testiranja aktuelnih pretnji, phishing, keylogger i sl. Tekst je previše štur i nije razumljiv običnim korisnicima, kao što je niki napisao. Vizuelno, stranica je jako loše iskorišćena. Snimci ekrana se ne vide jer su sitni, i ne mogu da se uvećaju, a prostor i sa leve, i sa desne strane je potpuno neiskorišćen.
Skjermbilde.PNG
 
AV-Comparatives 2018
Licno ne koristim nista od AV-a, cak je i windows defender iskljucen....
Nemam nikakvih problema sa tim i slicnim "zlocudnim"programima.
Os na jednoj primarnoj particiji, ostalo sve na drugim particijama ili hdd-ovima.
Malopre sam preko rss feed-a ugledao ovu tabelu, pa rekoh da podelim sa vama u ovoj temi.
2018-10-15_11.17.07.png
 
Testiranje antivirusnog softvera je nezahvalno i po meni uzaludno, a razloga za to je mali milion. Govoreci najpre o samoj sustini rada antivirusa, on pokriva samo jedan delic celokupne zastite operativnog sistema i cak i da radi perfektno u tom smislu, to ne znaci da je korisnik siguran. Uzimajuci u obzir da nijedan antivirus ne pruza 100% zastitu, dolazi se do zakljucka da je svaki korisnik ranjiv na zero-day malvere koji svakodnevno nastaju. Smatram da je antivirus svakako koristan ali da ipak treba paznju usmeriti na alternativne oblike zastite (HIPS, sandboxing, virtual environment...) i edukaciju korisnika radi podizanja svesti o bezbednom koriscenju racunara, softvera i operativnog sistema.
 
Nazad
Vrh Dno