Šta je novo?

JBL Control 1 kao zamena za Jazz?

Astmario

Slavan
Učlanjen(a)
03.08.2007
Poruke
1,264
Poena
415
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + LC Power 120
Matična ploča
MSI B450 Mortar
RAM
16Gb Corsair LPX
GPU
6600XT Asus Dual
Storage
Kingston KC2500 1Tb
Zvuk
FX Audio DAC X6
PSU
Corsair CS750M
Kućište
BitFenix Phenom mATX
Monitor
Dell U2412M
Miš & tastatura
Logitech G402
Tablet
Kobo Libra 2
Mobilni telefon
LG G7
Pristup internetu
  1. ADSL
Trenutno su na Sony TV nakaceni Jazz J9940 zvucnici, u 2.1 konfiguraciji. Usled reorganizacije prostora vufer ce morati da se skloni odatle a kako mi se ne zonglira sa produzvanjam kablova, 9pinskog mini DIN prikljucka i generalno nemam potrebe za tom snagom uzevsi u obzir malu kvadraturu prostorije, razmisljam da zvucnike zamenim za nesto manje.

Imam par JBL Control 1 zvucnika sa propalim membranama koje cu ovih dana srediti, sada je pitanje koliko ima smisla baviti se time, jurenjem odgovarajuceg pojacala, i da li bi zvuk iz njih mogao efektivno da zameni Jazz za gledanje TV-a uz pokoji film?
Alternativno, ukoliko je dodatni vufer neophodan, sta gledati a da se zvucno uklapa uz ove zvucnike, posto za razliku od varijante gde je u vuferu pojacalo, ovde mogu mnogo jednostavnije da izmestim vufer u neki drugi kraj sobe gde nece smetati? Naravno ukoliko je vufer neophodan, opet je naglasak da dimenzije ipak budu nesto suptilnije od 9940 koji sada koristim, tako da su prioriteti nesto manji gabarit i nadam se bolji zvuk.
 
sta znam,sam c1 ne moze da izvuce bass pogotovo sto si navikao na vufer,a i kod nas je malo pipavo sa servisom,naci jeftinog a dobrog postaje sve teze narocito kod audia...sa druge strane kad i ako ih sredis c1 su sjajni,ali za muziku i to ne sve zanrove,a na kraju mozda i za slicne pare se prosto usetas ili porucis veceg mikrolaba,ne ganjas pojacalo i mozda bi te zadovoljili i bez vufera.

najbolje da se bas iscimas i odes i cujes veci mikrolab ako se lomis dal uopste da placas remont c1 plus pojacalo,ako bi ih svakako popravljao nezavisno od svega i/ili te izlazi jeftino/radis sam onda je stvar dal' mozes da zivis bez vufera.sto se tice pojacala stvar je novca kojeg bi potrosio,od obicnog kineza za 2k din koji bi TV odradio sasvim kako treba (mada bi to bio smehotres,c1 na kinezu i sve to na tv,grehota :) ) do ozbiljnih audiofikskih sokocala koje kostaju,posto te c1 slabo koce.

da uprostim,ja da sam na tvom mestu i ako bih imao novaca bi za TV uzeo veci mikrolab (tj ja ne bih,gledao bih neke krupnije podnostojece po oglasima/buvljacima samo da sto vise guraju vazduha i drmaju pod,ali mozda si alergican na stap+kanap kombinacije,za gotovo iz radnje kod nas nazalost i za ovu i vecinu scenarija mikrolab je jedini izbor) a c1 bih ostavio i polako krenuo u sklapanje jednog ozbiljnijeg audio setapa (dakle remont,pa mozda neko malo ozbiljnije integrisano resenje za pocetak,pa onda gledao sta dalje).ovo uz predpostavku da,cim imas c1 donekle si u muzici.a ako te pretezno od muzike zanima bass,elekronska muzika i sl,za to c1 bas i nije pa onda logicno i ne isplati se sve to.

edit: mozda da nadjes za test kod nekog takvog nekog jeftinog cca 2x20w kineza i nakacis te podnostojece satelite i vidis dal bi te zadovoljile za TV.
 
Poslednja izmena:
Muzika se nece previse slusati, i ako ide to je pretezno rok/akustika/instrumental.
80% tv program, 20% filmovi.
Uzeti u obzir da je soba mala, da je TV 32"(shodno velicini sobe i pozicije iz koje se gleda) te bi neki veliki zvucnici izgleali smesno pored njega.
Podnostojece cu zaobici, Jazz koji imam je upravo to, ogroman vufer i 2 visoka zvucnika koji mi gabaritno smetaju.
Zamenu membrana nisam radio od srednje skole, da li cu ici SSM ili nositi u servis videcu, ali je investicija relativno mala u svakom slucaju.
Ne bezim od polovnog, Jazz ce verovatno na dobos da se izvuce koji dinar koji bih ulozio u polovno pojacalo. Tu je momenat dileme, JBL sam slusao poslednji put pre mislim 15 godina, tada su mi zvucali dobro, ali kako vec ide sa iskustvima lako se zaboravi na mane, a tu je i navika na 2.1 sistem koji ima vise basa sto bi pretpostavljam doslo zgodno kod filmova.

Sto se tice postojecih podnostojnih od toga nema nista, premali drajveri, to je jedno glasnije od TV-a, na kvalitetu zvuka ne bih dobio nista, bez vufera slaba vajda od njih.
 
Poslednja izmena:
nema tu šta,dok ne središ i čuješ dal bi te c1 zadovoljile basom slaba vajda od planiranja ičeg dalje.što se tiče pojačala za taj scenarij upotrebe ne treba ništa preterano,spomenut kinez bi završio 99 posto a malo ozbiljniji sa alija za 50tak evra (ako imaš tu mogućnost) 150 posto potreba.lično ako je TV izvor ja ne bih išao dalje od tih digitalaca za par hiljada sa kp-a.
 
Pogledaj Microlab B70 ili Altec Lansing Curved.
Izlazi bas dosta zvuka iz oba modela, kad se uzme u obzir kolike su kutije.
Ja sam upravo u nekoj tranziciji sa C1 na spomenute Microlab, posto vecinu dana slusam nickJR i pikaboo, pa sam skontao da mi je zapravo pojacalo nepotrebno kao i razvlacenje gomile kablova.
Iz Microlaba izlazi nesto vise basa nego iz C1 (iako su u pitanju kutije jako slicnih dimenzija i iste velicine drajvera), svira "svetlije" i ostriji su visoki u odnosu na C1, sto mi vec neko duze vreme vise prija.
Da li su bolji, to je vec diskutabilno i stvar ukusa.
C1 je ipak da kazemo "pravi" HiFi, odlicni monitori i upareni sa pojacalom, ne znam koliko zapravo i ima smisla porediti sa realno malim kompjuterskim zvucnicima.
Poredio sam ih, sto bi se reklo, A+B i ono sto se odmah primeti, C1 ima veci soundstage, ali kazem, ako ti je problem prostor i sl, ovi Microlab su sasvim fina varijanta za "general use", a imas na njima i bluetooth ako ti nesto znaci.

Naravno, za rupe u basu, tu je 10ka sub da dopunjava, to fali kod oba :)
U odnosu na spomenutog Altec-a, bih isto dao prednost Microlabu, ali ako ti trebaju manji zvucnici ovo bi bio moj izbor.
Imas sada na oglasima i Microlab B73 za 3500din, sto mislim da je sasvim pristojna cena, jedino sto nema ragulaciju visokih, samo volume i bass.
 
Nazad
Vrh Dno