Šta je novo?

Sony Xperia M2 ( gubi kontakt sa baterijom?)

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,003
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
U pitanuju je kevin telefon, kome se desavalo ponekad da gubi mrezu, pa i da se ugasi, ali se nakon drzanja power dugmeta opet lako upali. Gledao sam malo SIM slot i deluje mi malo iskrivljen, tako da to verovatno objasnjava problem sa povremenim gubljenjem signala. E sad, ne lezi vraze pre nekog vremena joj telefon upadne u vodu. Nije dugo bio u vodi mozda par sekundi. Ugasen je odmah i izvadjena je SIM kartica, kasnije sam ja otvorio zadnji pokopac i izvadio bateriju. Na donjem delu (gde su antena, zvucnik itd.) je pocrveneo onaj indikator tj. tamo je izgleda dospela voda, u gornjem delu nije pocrveneo (gde je maticna ploca). I tako je ostavljen nekoliko dana u pirincu jos da se susi. Inace nisam primetio neke tragove od vode osim u tom donjem delu i na polovini baterije.
I onda nakon susenja i ponovnog sklapanja telefon je proradio bez problema i sve je funkcionisalo. A onda se nakon dan-dva telefon ugasio i nije davao nikakve znake zivota osim kada se prikljuci na punjac i tada bi blinkala crvena dioda sto je znak da se baterija ne puni, jer tada bi konstantno svetlela.
Nije mogao da se upali ni na jednu foru sa dugmicima ( Power, Power+VolumeUp, Volume down, OFF kod SIM slota).
E onda sam ponovo skinuo pokopac pozadi i otkacio bateriju i tako prikljucio na punjac. I tada je isto pocela da blinka crvena lampica, ali je tada i na ekranu bilo pokazivano da nema baterije. Kada se potom prikljuci baterija, odmah pocinje da se puni. Telefon moze da se upali i onda bude tako sve ok jedno 5-10min i onda se naejdnom ponovo ugasi i opet sve isto (blinka lampica, ne moze da se upali ni na jedno dugme).
Baterija inace pokazuje oko 50%, merio sam je unimerom i pokazuje 3.8V.
 
E brate hvala ti, nikad se toga ne bih setio.

Inace mozda da bacim hard reset, samo da napravim backup podataka, pa ako ne pomogne, onda je verovatno problem hardverski tj. do ploče tako da je to malo komplikovanija stvar...
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo, ti si skinuo bateriju nakon kvasenja i dryao telefon u pirincu, ali ploca ni jednog trenutka ni na koji nacin nije ciscena?
Kod vlage u mobilnom telefonu nije bitno koliko dugo je telefon bio u vodi vec gde se sve za to vreme vlaga zavukla.
Sigurno su na ploci ostali tragovi korozije koji sad prave problem. Verujem da telefon moze da se oporavi i da to nece biti komplikovano, ali ploca mora da se ocisti.
P.S. Zivim od servisiranja mobilnih telefona, znam sta pricam. :wave:
 
Da i ja mislim da je tako nesto u pitanju. U međuvremenu sam nabasao i na ovaj slucaj, mada ovo moje bas ne lici na to sto je njima bio problem.
Mislim da je moguce da je u pitanju korozija od vode. ja sam malo cistio sa nekom malom cetkicom i izopripil alkoholom, ali mozda bi najbolje bilo uroniti celu plocu u izopropil alkohol. jedino sto bi trebalo poskidati mozda ovo sto je lepljeno po ploči, jer izopropil alkohol bas otapa lepak?
 
Potapao sam plocu jedno sat i treskao je u alkoholu, potom ostavio preko noci da se osusi. Nema nekog veceg poboljsanja. jedino sto sam par puta uspeo na dugme da upalim telefon kada se ugasio, ali ubrzo je opet morala da se otkaci i zakaci baterija da bi se upalio. Interesantno da je svo vreme pokazivano da je baterija na 85% i polako se prazni, a onda nakon nekog prikljucenja i stavljnja na punjac odjednom je prebacilo na 99%. Zato mislim da je najverovatnije problem u toj vezi izmedju baterije i telefona.
Kako kaze ovaj lik na XDA, TN pin je za temperaturu, a za EN (zeleno) sam nasao da je 'enable' pin. Tako da je mozda tu problem, posto meni temperaturu ocitava normalno. E sad prema ovoj skici sto nadjoh na internetu (meni je inace D2303, ali trebalo bi da je isto), taj pin je vec tesko prespojiti.
cHx8NUd.png
 
Poslednja izmena:
Da javim da je problem u medjuvremenu resen uz nesebicnu pomoc clana cavka.
Naime nakon pranja ploce u ultrazvucnoj kadici sve radi kao podmazano. Dakle najbitnije je iskljuciti telefon i bateriju izvaditi(ako ima mogucnosti) i ondneti na detaljno ciscenje, jer bez obzira sto je telefon suv, uvek negde moze da se javi kratak spoj od prljavstine ili korozija na lemovima koja se tesko uklanja bez dobrog ciscenja. Cisto da znaju oni koji bucnu telefon, sta mogu ocekivati.
 
Nazad
Vrh Dno