»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Sony Xperia M2 ( gubi kontakt sa baterijom?)

Member Avatar korisnika hedgehog
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        730
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 4300 Black Edition + NH-C12P SE14
        • MoBo: ASRock 970 Pro3 R2.0
        • RAM: Exceleram Rippler 2x4GB 1600MHz CL9
        • VGA: XFX Radeon HD 5750 512Mb GDDR5
        • MON: Dell P2417H
        • HDD: 500GB WD Caviar Blue
        • OPT: Optiarc DVD-RW
        • Case: Cooler Master Elite 334 Black + Corsair VX 450W
        • SND: nista spec.
        • INET: DSL
      3. Sony Xperia M2 ( gubi kontakt sa baterijom?)

U pitanuju je kevin telefon, kome se desavalo ponekad da gubi mrezu, pa i da se ugasi, ali se nakon drzanja power dugmeta opet lako upali. Gledao sam malo SIM slot i deluje mi malo iskrivljen, tako da to verovatno objasnjava problem sa povremenim gubljenjem signala. E sad, ne lezi vraze pre nekog vremena joj telefon upadne u vodu. Nije dugo bio u vodi mozda par sekundi. Ugasen je odmah i izvadjena je SIM kartica, kasnije sam ja otvorio zadnji pokopac i izvadio bateriju. Na donjem delu (gde su antena, zvucnik itd.) je pocrveneo onaj indikator tj. tamo je izgleda dospela voda, u gornjem delu nije pocrveneo (gde je maticna ploca). I tako je ostavljen nekoliko dana u pirincu jos da se susi. Inace nisam primetio neke tragove od vode osim u tom donjem delu i na polovini baterije.
        I onda nakon susenja i ponovnog sklapanja telefon je proradio bez problema i sve je funkcionisalo. A onda se nakon dan-dva telefon ugasio i nije davao nikakve znake zivota osim kada se prikljuci na punjac i tada bi blinkala crvena dioda sto je znak da se baterija ne puni, jer tada bi konstantno svetlela.
        Nije mogao da se upali ni na jednu foru sa dugmicima ( Power, Power+VolumeUp, Volume down, OFF kod SIM slota).
        E onda sam ponovo skinuo pokopac pozadi i otkacio bateriju i tako prikljucio na punjac. I tada je isto pocela da blinka crvena lampica, ali je tada i na ekranu bilo pokazivano da nema baterije. Kada se potom prikljuci baterija, odmah pocinje da se puni. Telefon moze da se upali i onda bude tako sve ok jedno 5-10min i onda se naejdnom ponovo ugasi i opet sve isto (blinka lampica, ne moze da se upali ni na jedno dugme).
        Baterija inace pokazuje oko 50%, merio sam je unimerom i pokazuje 3.8V.
        Svako bira kako živi, ili nosiš Note 7........................... ili ideš u školu.

Member Avatar korisnika NevisStarShine
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.329
        Kupi novi telefon.

Member Avatar korisnika hedgehog
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        730
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 4300 Black Edition + NH-C12P SE14
        • MoBo: ASRock 970 Pro3 R2.0
        • RAM: Exceleram Rippler 2x4GB 1600MHz CL9
        • VGA: XFX Radeon HD 5750 512Mb GDDR5
        • MON: Dell P2417H
        • HDD: 500GB WD Caviar Blue
        • OPT: Optiarc DVD-RW
        • Case: Cooler Master Elite 334 Black + Corsair VX 450W
        • SND: nista spec.
        • INET: DSL
      7. E brate hvala ti, nikad se toga ne bih setio.

Inace mozda da bacim hard reset, samo da napravim backup podataka, pa ako ne pomogne, onda je verovatno problem hardverski tj. do ploče tako da je to malo komplikovanija stvar...
        Menjao hedgehog : 13.10.2018. u 20:13
        Svako bira kako živi, ili nosiš Note 7........................... ili ideš u školu.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •