Šta je novo?

Problem na laptopu

Sarmica

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2006
Poruke
410
Poena
320
Laptop je HP 15-bs036nm, operativni sistem je win10pro.Nedavno se OS sam apdejtovao i od tada zvucna kartica ne radi kako treba.U pitanju je Realtek High Definition Audio.
Posle apdejta, prvo nije uopste prepoznavao zvucnu, kao da je nema, a onda sistem nije hteo da se butuje, pa sam ga resetovao, i sada prepoznaje adapter, ali kada probam da instaliram drajver skinut sa HP sajta, to se zavrsi na otpakivanju fajlova.Zvuk imam, ali ne registruje utaknute slusalice, pa se cuju i zvucnici i slusalice, i mislim da kvalitet zvuka nije kao pre.
 
I ja sam pre neki dan imao problem sa tim opsti haos na 1809 Windows 10 pomislio sam da je crkla zvucna jedva sam namestio , vrati Windows 10 1803.
 
Lako je reci vrati, kako da vratim?
Jel' se to oni trude da svaki naredni windows ucine sve gorim?
Sto je najgore, na ovaj laptop mora Windows 10, upravo zbog drajvera.
 
Poslednja izmena:
Samo mi reci da li ti u device manager pise Intel High Defination Audio i pise da nije instaliran umesto Realtek High Defination ako ti pise onda je identican problem kao moj.
 
U Device Manager-u imam Intel(R) Display Audio i Realtek High Definition Audio(SST).
Ali mi za realtek ne da da diram drajver, ono Update, Rollback, Uninstal, to nista ne mogu.
 
Poslednja izmena:
Probaj rucno da instaliras , umesto Realtek High Defination audo stavi High Defination audio Device:

Capture.PNG
 
Bukvalno sam isto problem imao. Prvo sam probao da instaliram drajvere preko HP Recovery Managera, ali nista. Uglavnom idi na HP sajt i nadji tvoj model laptopa. Odatle skini najnovije drajvere i proradice. Barem je meni tako bilo. Naravno isto imam HP lap.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam, trebalo je samo da pronadjem gde su otpakovani fajlovi drajvera i pokrenem Setup.
 
Nema njegov laptop podrsku na HP sajtu za skidanje drivera , samo ima specifikacije da se gledaju , moze od drugih laptopova da skine pretpostavljam da laptop ima neki Realtek ACL cip moj ima Realtek ALC282 , laptop HP 15-bs004nm je moj , neka pokusa ovaj driver https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp88001-88500/sp88302.exe ali prvo neka proba da koristi Microsoft to jest High Definition Audio Device jedina mana tog drivera je sto se zvuk malo slabije na njemu cuju u odnosu na Realtek driver i nema HP audio control panel.

Update: Ovo sam pisao dok nisi napisao da si resio problem ali eto mozda nekom zatreba.
 
display driver uninstaller od nedavno ima opciju i audio drajvere da uklanja.sa driverindentifier-om ćete naći poslednji drajver za tu verziju čipa,radiće kako treba nevezano za koji hardver je namenjen,za realtek uvek idu njihovi generički drajveri.
 
Nazad
Vrh Dno