Šta je novo?

Pc, Laptop, Android Tv (non-smart) bežično povezivanje

Kichma

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruke
171
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3 1200
Matična ploča
Asrock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
RAM
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2 x 8GB) 3200MHz
GPU
Sapphire Rx 580 4GB Pulse
Storage
Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 | Western Digital Purple 2TB
Zvuk
Epos EPIC 5, Creek Evolution 2
PSU
EVGA SuperNOVA 650 GM 80 Plus Gold 650W Fully Modular ECO Mode with DBB Fan
Kućište
Cooler Master MasterBox NR200
Monitor
Samsung SyncMaster 2343NW
Miš & tastatura
Cooler Master MasterKeys CK352 | A4Tech EVO XGame Laser Oscar X747H
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Pozdrav forumaši benčovci.

Kao što to naslov teme glasi, interesuje me kako bežično povezati različite uređaje sa različitim os (npr., android, windows sa desktopa-laptopa, itd.) na neki non-smart 32-40" Tv. Kad recimo hoću da sa desktopa pustim nešto na tv, koncert, seriju, film itd.
 
Pozdrav forumaši benčovci.

Kao što to naslov teme glasi, interesuje me kako bežično povezati različite uređaje sa različitim os (npr., android, windows sa desktopa-laptopa, itd.) na neki non-smart 32-40" Tv. Kad recimo hoću da sa desktopa pustim nešto na tv, koncert, seriju, film itd.
Neki Cast uredjaj tipa Chrome cast ili HDMI kabal najjednostavnije i najjeftinije.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Po mom mišljenju najprostije rešenje je neki android box do 40-ak eura I share podataka, drive-a ili čega već sa pc-ja I laptopa.

U suštini ti ni netreba share kad imaš box, samo brza usb 3.0 fleka da na brzinu prebaci podatke sa kompova.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A ako hoću da slika ide bežično sa kompa na android box, to može? Usb fleš bi po potrebi koristio.
 
Obično jeftiniji kineski cast-ovi su loši. Dobro rade do 720p. Jedini cast uredjaj koji vredi je Google cast2 ali on košta koliko i Android box.
Na android boxu možeš da vuces filmove koje moraš prethodno da share-jes. Naravno to iziskuje da ti komp radi dok box vuče film sa njega.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Super. Hvala momci.:)
 
Posto i ja imam slicno pitanje, da ne otvaram novu temu. Ja isto zelim da na TVu pustam sadrzaje sa desktop racunara koji je u drugoj sobi, ali za razliku od kolege bauera sa foruma, ja imam lan mrezu svuda u kuci, pa me zanima kako bih mogao isto ovo da odradim. Naime kad kazem lan mrezu, imam jedan 24portni switch u malom rek ormanu iz kojeg imam razvuceno 20 kablova po svim sobama.
 
Ti si jos I profi, najbolje je tako razvlaciti mrežu :) isto važi i za tebe, kupiš odgovarajući Android box(ne mi box 3 jer nema lan) i samo share-ujes podatke na kompu i pustas preko boxa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno