»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Korisnici prijavljuju BSOD nakon najovije ispravke za Windows 10

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        47.452

Nakon što je Microsoft odlučio da preskoči Release Preview ring u okviru Windows Insider programa i objavi Windows 10 October 2018 Update prošle nedelje, korisnici su počeli da prijavljuju različite probleme, uključujući i brisanje fajlova. Microsoft jer morao da povuče ažuriranje i objavi zakrpu, ali izgleda da problemi za korisnike ne prestaju.Ranije tokom nedelje, Micrososft je objavio svoj mesečni set zakrpa za Windows 10, koji uključuje i verziju 1809. Međutim, zakrpa sa sobom donosi novi problem. Korisnici prijavljuju pojavu BSOD-a (blue screen of death) nakon ažuriranja, koji sprečava podizanje sistema.
        Pogledajte još: Microsoft ističe da je ispravio Windows 10 Update bag koji je brisao fajlove
        Poruka za grešku prijavljuje "WDF_VIOLATION", što se odnosi na Windows Driver Framework. Problem najviše pogaša HP korisnike i odnosi se na drajver fajl na računarima korisnika, 'HpqKbFiltr.sys'. Mnogi korisnici prijavljuju da brisanje ovog fajla rešava problem i da uređaji potom rade normalno.Prema navodima, problem pogađa i April 2018 Update, kao i druge brendove računara/laptopova. Sugeriše se i da je zakrpa u međuvremenu povučena sa Windows Update-a. Izvor: Neowin

Benchmark možete pratiti i na ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.017
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560
        • MoBo: Asus H110M-K
        • RAM: 8GB DDR4
        • VGA: Intel HD 610
        • MON: Dell UltraSharp U2312HM 23" IPS
        • HDD: Patriot Blast SSD 120GB, 1TB HDD
        • OPT: Liteon iHAS124
        • Case: Neko obicno, LC Power 420W
        • SND: USB Stereo zvucnici
        • LAP: Lenovo T430 i5, 8GB, 250GB SSD
        • TV: Samsung LEDTV 40"
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Xiaomi Mi4c
      4. Ovi ne znaju gde udaraju.

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        5.767
      6. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 2700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      7. Ništa čudno za HP i njihove odvratne drajvere, uvek nešto sa njima. Sećam se da je još W3.1 mogao da se instalira samo sa njihovom edicijom.

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        2.750
      9. Moja mašina
        • CPU: i7-8700K + D15s + HC4 ---- i7-6700 + Pure Rock
        • MoBo: Z370i Strix ---- VIII Impact
        • RAM: LPX 16GB 2666Mhz ---- Ballistix 16GB 2400Mhz
        • VGA: EVGA 1070Ti FTW2 ---- EVGA 1050 SC
        • MON: Acer Predator XB241H ---- Asus VZ249H-W
        • HDD: 960EVO 250GB + 850EVO 500GB / Time Capsule 2TB ---- 840EVO 250GB
        • Case: NZXT H200i + EVGA G2 650W ---- Raijintek Metis white / Leadex II Gold 650W white
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini ---- Audioengine A2+ white
        • TV: 40''
        • Ostalo: Das Keyboard 4 Professional mx brown / G502 PS / PS3 / PS4 / Z5 ---- Apple Wired Keyboard + M95
      10. da, uvek je kriv neko drugi a ne Microsquish.
        First let's slow down our iPhones by 40% to increase their speed by 50%

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        297
        Licno sam se susreo sa ovim problemom pre 2 dana, u pitanju je KB4462919 update za 1803, problem je u konfliktu drajver hp-ovog desktop-a sa Windows 10 1803, u mom slucaju kod korisnika hp ProDesk 600 G4 i EliteDesk 800 G4. Problem je nastao 11-og, a pre nedelju dana sam postavio 4 kompa kod korisnika, nije imalo smisla testiranje u LAB-u, zato sto je update izasao 11-og. 12-og ujutru sam pronasao resenje, a to je rename .sys fajla iz CMD-a (troubleshooting), posle cega problem biva zaobidjen. Medjutim, kada se ponovo instalira Win10 1803 i regularno update-uje, i dalje se desava ovaj problem. Resenje za to je instalirati update od 700mb (ne znam napamet naziv) pre update-a windows-a.

U komentarima sam video da je neko postavio 200 stanica i taj problem je nastao na svim 11-og... Da li ce Microsoft platiti nastalu stetu? Oce...

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2017
        Poruka
        5
        Kod mene je nakon poslednjeg apdejta nastupio onaj čuveni "page fault in nonpaged area" error. Nisam preterano stručan, ali sve što sam našao na netu sam probao i nisam uspeo da rešim problem. I pre apdejta je BSOD znao s' vremena na vreme da nastupi iz ovog ili onog razloga. Desetka je lepa i fensi i sve je to super, ali zlo koliko je nestabilna. Dao sam joj šansu par meseci i digao sam na kraju ruke, vratio sam se na 8.1 sa kojim nikad nisam imao problem.

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        297
        Citat Citiram korisnika: Djomla84 Pogledaj poruku
        Kod mene je nakon poslednjeg apdejta nastupio onaj čuveni "page fault in nonpaged area" error. Nisam preterano stručan, ali sve što sam našao na netu sam probao i nisam uspeo da rešim problem. I pre apdejta je BSOD znao s' vremena na vreme da nastupi iz ovog ili onog razloga. Desetka je lepa i fensi i sve je to super, ali zlo koliko je nestabilna. Dao sam joj šansu par meseci i digao sam na kraju ruke, vratio sam se na 8.1 sa kojim nikad nisam imao problem.
        Po meni je bolje vratiti se na Win7, nego na 8.
        Inace, ovaj konflikt sa .sys fajlom i update-om KB4462919 usledio je zbog hp tastature, u pitanju je drajver za ovu tastaturu

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2017
        Poruka
        5
        Citat Citiram korisnika: \"imarkovic\"
        Citiram korisnika: Djomla84Kod mene je nakon poslednjeg apdejta nastupio onaj čuveni
        Meni se 8.1 pokazao kao generalno jako dobar, bolji čak i od sedmice. Znam, mnogima se Metro UI ne sviđa i preko toga ne mogu da pređu, kao i preko nedostatka klasičnog Start menija. Ali, što se tiče stabilnosti tu bih prednost ipak dao osmici, tačnije 8.1. Na sedmici je, bar u mom slučaju, više blue screen-ova u proseku bilo. Ali naravno ni približno kao na desetci.
        Za desetku bih dodao još jednu bitnu stvar koja je nakaradno odrađena, a to su bluetooth drajveri. Forsiraju se default Microsoft drajveri kroz apdejte, nema se potpuna kontrola nad istim, a krajnji rezultat je više nego očajan..."driver error", "please restart" itd pri skoro svakom pokretanju sistema i/ili ponovnom povezivanju BT uređaja.

Member Avatar korisnika Sale83
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        2.391
      16. Moja mašina
        • CPU: i5 3450
        • MoBo: LGA1155 B75
        • RAM: 2x4BGB Kingston
        • VGA: AMD Radeon 7770
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: 1TB Samsung Barracuda® HD103SJ+1tb Seagate Barracuda ST1000DM003
        • LAP: Lenovo Legion y520
      17. Koliko su stare te masine koje koristite na kojima se to desava?

Member Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        979
      19. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      20. pa ovi koje je imarkovic naveo nisu uopste stari i zvanican sistem im je win 10...

ja instalirah 1809 na laptopu prvo hp probook nesto nesto, sandy bridge i3 masina, sve bez problema proslo dan dva tri koriscenja, odradio i desktop 2500k, isto sve ok...

btw koliko sam ja video sada u disk cleaneru postoji i opcija za downloads folder, garant je brdo ljudi obrisalo sebi fajlove i tom rutom pa se nakalemilo na zvanican bug

moj licni utisak za win 10 je za sada ok, proklinjem ih za ovaj novi control panel, cujem da ce stari biti ukinut skroz, ne znam dal gori potez postoji al ajde... ovo novo metro djubre je katastrofa...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •