Šta je novo?

Ljudi pomagajte :)

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Izvinjavam se ako je na pogresnom mestu tema, nek je moderatori pomere...

Ovako, vec par meseci muku mucim sa internetom. Sat trakt je provajder. Imam trio paket znaci imam kablovsku+digitalnu, fixni telefon i internet 70/3.5mbps.
Svaki put kad merim brzinu stvarno pokazuje full i kad skidam nesto ide punom brzinom. Problem je sto imam packet loss, recimo pingplotterom pingujem chrome i imam u PL% redu, packet loss 7%, i YT sam pingovao isto tako imam PL...
Wot kad igram to je haos, znaci tenkovi mi lete :p
Probao sam reinstalaciju drivera, nije pomoglo. Radio sam reko CMD proveru da li imam PL i nemam uopste, znaci CMD pokazuje 0%. Iskljucio sam Cortanu i sve gluposti sto win10 nudi, ima na YT dosta snimaka za to.Radio sam preko cmd flush dns, obrisao ceo WoT i sve foldere na kompu vezano za njega i ponovo instalirao i opet isto.Avast mi je antivirus. Odradio sam ceo komp sa CCleaner-om.
Nemam sad slike posto sam na poslu ali kad dodjem kuci mogu postaviti pingplotter. Inace modem mi je cisco EPC3208 a ruter WR740n...Pricao sam sa tehnickom podrskom i sat trakta i sa WoTom. Svi kazu da je problem kod drugih :) WoT kaze da je problem kod mog ISP a moj ISP da je prblem u serverima WoTa. ISP je pingovao ruter i kazu nema nikakvih problema, napisali su radni nalog a ovi naravno nisu hteli dolaziti jer su i oni pingovali i kazu da nema nikakvih problema...
Posto su takvi kakvi su ja vas pitam za savet sta da gledam, gde i kako da podesim nesto u windowsu posto opet je moguce da je do mene nesto...
 
Poslednja izmena:
svakako probaj direktnu konekciju na drugom pc-u.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Hmm nemam drugi PC, ali imam laptop neki stari, probacu sa njim...
 
Jedno prosto pitanje... Zasto imas 2 rutera?! Drugi se kaci na prvi? Pa eto ti odgovor. Cisco ima po sebi i WiFi i sve, ne vidim potrebu za 2 rutera.
 
Nije ni rekao da ima dva rutera već modem i ruter.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako je. Kabal sa ulice ide u Cisko epc3208 a iz njega kabal u ruter pa iz rutera u komp. Niko mi ne krade signal.Mama i tata su tu i tamo malo na fonu internetu i to je to. Znaci nije problem to jer ako drugi koriste tvoj net imao bi veliki ping u WoTu recimo, meni je ok ping tipa 50 60 ali imam packet loss...
 
zato lepo probaj direk kabel u modem sa nekim drugim laptopom modernijim, bez wifi routera

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Evo par slika a posle cu probati direktno da spojim laptop sa modemom pa javljam, sad instalira neki win update :p
Untitled3.jpglag.jpg
 
evo sa laptopa testovi, racunajte da PL stalno skace i pada. evo slike laptop direkno spojen na modem ciscogog bez rutera.jpgytbez rutera.jpg
evo i sa suterom znaci kao sto je i komp spojen gog sa ruterom.jpgyt sa ruterom.jpg
 
Nazad
Vrh Dno