Šta je novo?

Office 2016 Professional Plus, 64bit - Zvanicni ISO?

TMEV

Cenjen
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruke
380
Poena
169
Drustvo,

Imam serijski broj za Ofis, i trebao bi mi zvanicni ISO koji je samo 64-bit. Da napomenem, ja vec imam ISO skinut preko Windows ISO donwloader-a, ali taj ima i 32 bit i 64 bit zajedno, i nemam predstavu odakle je to skinuto. Plus nakon pokretanja instalacije, nista me nije pitao, vec je Ofis instalirao sve sto se moze instalirati. Meni pola tih stvari ne treba, mozda i vise od pola. Treba mi samo Excel, Word i Power point. Nisam toliko upucen, mozda to sad tako ide s 2016-com, ali znam dok sam koristio 2010, lepo me pitao sta hocu da instaliram. Tako da sad ne znam sta je tu prava ISO verzija.

Svakava pomoc, sugestije su dobrodosle.

hvala unapred.
 
sigurno si imao opciju customize u toku instalacije gde odaberes sta hoces da instalira. verovatno si kliktao samo na next pa ti je promaklo i instalirao si ceo paket... nisam siguran sta je bilo pitanje...
 
Instalirao sam Office 16PP u VMu (trebaju nam sve verzije zbog testova).
Pitao je sta hocu da instaliram. x64 se instalira na x64 masini, 32 na 32bit, tako da za tebe nije bitno da li je x64 ili mixed install.

Jel' ti ovo treba? https://support.office.com/en-us/ar...1cb-a791-d59cef96ad1c?ui=en-US&rs=en-US&ad=US
Cini mi se da Office 365 trenutno daje instalaciju za 2016.

WISOD daje dobar file, ja sam preko njega skidao Office uglavnom, posto je MSDN nekada zezao.
 
Verovatno je click to run, sve instalira, i nema opcije da biraš.
 
Ak oje CLickToRun, onda nek koristi ovo Office Tool Plus ako već neće ručno da mijenja konfiguraciju instalacije.
https://otp.landian.la/
 
On kaze, po nazivu barem, da je njega i koristio.
Moguce da je skinuo neki Office link, a Office 365 for Business ima i te "Click to run" offline instalacije, predefinisane i neizmenljive :(
 
Ja koristim ovaj program koji svlači iso sa MS servera.
https://www.heidoc.net/joomla/techn...icrosoft-windows-and-office-iso-download-tool

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Jeste, taj sam koristio i pazljivo odabrao sta mi treba: Office 2016 Pro Plus verzija. Nego juce sam guglao malo na tu temu, i nasao neku diskusiju iz 2015 doduse, gde kazu kako su napravili Ofis 2016 upravo tako da bude click to run. Probao sam onaj Office Tools Plus sto je "Sass Drake" predlozio i nisam uspeo da deinstaliram pojedinacne komponente (Access, Publisher, Outlook recimo, jer mi nista od toga ne treba). Mozda mu to i nije namena, deluje mi da se taj program startuje prilikom nove instalacije i tu se onda odabere sta da se instalira? Nema veze, sad je tako kako je. Ali nije lose imati ovu diskusiju jer sigurno nisam jedini koji hoce samo 3 ofis komponente.
 
Ja sam skidao pre par dana Office 2019, ponuđen mi je prozor gde mogu da biram šta želim da mi se instalira.
 
Ja sam upravo instalirao office 2016 professional i isto mi ništa nije ponudio, samo je instalirao sve nego što sad ne mogu da ga registrujem normalno jer sam umesto ključa dobio nalog i šifru!
 
Ja sam upravo instalirao office 2016 professional i isto mi ništa nije ponudio, samo je instalirao sve nego što sad ne mogu da ga registrujem normalno jer sam umesto ključa dobio nalog i šifru!
Negde u Help->About ili slicno (mnogo mi je tezi Office za navigaciju od kako su izmenili u ribbon BS..) bi trebalo da postoji opcija da se ulogujes na nalog i tako registrujes office.
Ako si na Windows 10, mozda je i dovoljno samo da povezes Live nalog, ako je na njega registrovan office.

Ako jeste tu, a nesto zeza, javi. Prosao sam kroz neke problemcice kada sam VS skoro registrovao.
 
Win 7 je kod mene.
Uzeh office 2016 Pro preko onog alatića za download sa MS servera, hteo sam 2019 međutim on ne može da se instalira na win 7 pa sam išao na 2016 jer nisam hteo onu online verziju 365 office.
Hteo sam normalan program da ga registrujem ključem i da više ne brinem, nije toliko problem ni što je instalirao i on stvari koje mi ne trebaju.
Prilikom prvog pokretanja, konkretno ja sam upalio word ali bi isto bilo kod bilo kog drugog programa iz paketa, pitao me za aktivacioni ključ što je i normalno samo što ja nisam dobio ključ od prodavca već nalog i šifru.
Probao sam da iskopam neke opcije ne bi li ipak uspeo da ga registrujem ali bezuspešno.
Prvo mi je stajalo ovako.
Capture1.PNG

Onda sam kasnije išao po objašnjenju koje sam dobio od prodavca, logovao se na Office sajt i tu ima opcija da se instalira office u smislu da on ponovo svuče neku instalaciju koju on hoće, probao sam to, instaler je bio samo 7 megabajta, verovatno od onih koje kad pokreneš krenu da svlače pravi program međutim ovo je sad 365 (insaler ima naziv "Setup.X64.en-us_O365ProPlusRetail....") i nisam hteo da ga pokrećem jer neću ovaj što radi na sistemu pretplate na godinu dana nego normalan program, ali nekako čeprkajući po opcijama ovaj je izgleda odradio update i sada mi stoji ovako:

Capture2.PNG

Moraću izgleda da skidam ovo đubre i kupujem novi ključ...
Nekad je sve bilo mnogo jednostavnije, bolje da sam odma stavio neki divljak iz 2010...
 
Mož' da uđeš u admin konzolu Office? https://portal.office.com/Partner/ModernShell.aspx

Ako uspeš, vidi šta ima pod aktiviranim uređajima.

Definitivno nisi trebao tako (user/pass) da dobiješ ofis informacije. Key ide za bilo koji kombo, čak i za 365. On je to već izgleda registrovao i prodaje pristup ofisu jer može do 5 uređaja po nalogu (može i više, ali mislim da je licenca drugačija). Ne znam od koga si kupio, ali to što si uzeo nažalost nije legit i on ne bi smeo tako da prodaje pristup Ofisu. Tako piše u EULA-i.
 
Kaže nakon logovanja:
You don’t have permission to access this page or perform this action.

Capture.PNG
 
Dzoni je objasnio sta si platio :(
 
Ah, slovaci imaju jednu poslovicu za ovo, kaže: dođe glupi pa kupi... :lupko:
 
:crash::wall:
Kako da uklonim trajno ovaj 365 xxyz
Capture.PNG
Skinuo sam ga sa kompa, stavio 2016 pro plus i sve je bilo ok i danas vidim opet ova napast se vratila!
Nisam ni pokretao programe iz ofisa, samo sam se logovao na nalog vezan za 356 i nekako je sam prepoznao da sam se logovao na nalog, izgleda da je neki ofisov servis konstantno pokrenut. ima da sve aplikacije blokiram firewallom.
 
Da ne otvaram novu temu, samo je u pitanju Office 2019 Proffesional Plus...
Naime, instalirao sam Office 2019ProPlus, tako sto sam na https://setup.office.com/ ulogovan na microsoft nalogu uneo kljuc i poceo sa download-om, u pitanju je "click-to-run", skinuo se fajl Setup.x86.en-US_ProPlus2019Retail i instalirao sve.
Zasto mi skida i instalira samo ovaj 32bitni office, a ne i 64?
Posle toga sam pomocu Tools for Office2019 TechXander, skinuo iso(ProPlus2019Retail) i instalirao sta mi treba, Excel ,Word ,PowerPoint, medjutim, nije hteo da ga aktivira sa postojecim kljucem, jer nije za tu verziju. Izasao je prozor sa porukom: "ProPlus2019Volume is already installed and activated. To activate ProPlus2019Retail, contact your administrator."
Gde da nadjem ovaj ProPlus2019Volume iso?
 
Nazad
Vrh Dno