Šta je novo?

Honor 8X

Bas htedoh da pitam, u cenu je razlika izmedju mate 20 lite i 8x,jer vidim da je po radnjama mate skuplji cak 15k, a vidim da ima samo bolju kameru i mozda izradu.

To su skoro isti uredjaji, isti cipset, baterije istog kapaciteta i iste zadnje kamere. 8X ima veci ekran i nezavistan slot za karticu. Mate 20 lite ima USB type c, NFC i brzo punjenje. Mozda je selfi kamera bolja na mate 20 lite.
https://www.kimovil.com/en/compare/huawei-8x,huawei-mate-20-lite
 
Nfc ima i 8x

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
U Vipu ga više nema u ponudi.
Nadam se da će ga vratiti uskoro pošto sam baš planirao da ga uzmem kod njih.
 
Nema ga u ponudi više nigde ... Treba svuda da stignu nove zalihe , u Vipu je mnogo ljudi rezervisalo Honor 8x , ja sam zadnji uhvatio u winwinu :) i to sam imao sreće da ga je čovek naručio i odustao od njega , jer nije mogao da dodje , i ja ga uzeo sebi , oni ga pitali da li je to ok , on čovek kaže nije problem i rezerviše sebi drugi :) moj savet za sve koji hoće ovaj telefon , morate ga rezervisati , jer mnogo ljudi se odlučilo za Honor 8x , ostavite svoj broj i ime i prezime i oni će vas zvati , sad treba da stigne u Giga i WW nove zalihe .
Ja sam sa telefonom prezadovoljan , dvoumio sam se izmedju njega i mate 20 lite , al kad sam video uzivo i jedan i drugi odlučio sam se za Honor , nekako mi je vise legao , ko voli manji ekran izabraće Mate , a ko voli veci Honor 8x , ja sad posle ovih 6.5 inča ne bi mogao da zamislim manji ekran , ubacili su velik ekran u kompaktno kućište .. uživanje je čitati tekstove , novine , forume i gledati video , YT i slike na ovom telefonu , baterija je isto sjajna na ovom telefonu , od mene sve preporuke za ovaj telefon , uzivo izgleda jos bolje nego na snimcima i slikama , mislim da je iste velicine kao Note 9 i Iphone xs Max , stim što ima veći ekran od note 9 za 0.1 inč , a isti ekran, ima bazele kao iphone xs Max al duplo manji izrez od njega . Ne može čovek da ostane ravnodušan kad vidi ovaj telefon uživo i uzme ga u ruku , pogotovo ovaj plavi , verujem da i crveni izgleda odlično .
 
Poslednja izmena:
Imam 6x vec 2 god i stucno nije, kakvo gusenje i usporavanje...
Dobio ove god 6 update-a, ne znam sta bi vi za 200+ eura...



TT over 6X

Da se ispavim, 7 update-a:

42dffec4a2c58176ad652905d386c443.jpg


TT over 6X
 
Ovaj Honor je na zalost ostao bez apdejta u prvoj turi ali valjda ce ipak doci na red kada se ispucaju sa skupljim modelima.


Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Do kraja godine će verovatno Honor 8x dobiti neki manji apdejt , a onaj pravi i stabilni otprilike tamo početkom 2019 , tako je bar bilo sa Honor 7x , pa će verovatno i sa ovim tako biti , realno kad bude biće i to je to , meni ništa toliko bitno da bi se sad nešto opterećivao :)
 
Jesu li podelili nagrade za onaj honor 8x nagradni konkurs na benchmark forumu, ništa ne obavestiše? Ja im i pesmu napisah :D

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Stigao Honor 8X Blue 4/64 EU.
Odličan je!

Izgled/funkcionalnost/fluidnost... Odlično je odrađeno.

Ima 2 SIM slota+mSD slot i ima FM Radio :d

Jedino što nema je,oleofobski, zaštitni premaz ekrana već na sebi ima fabrički vakumiranu foliju koja se malte ne nevidi da postoji te s' toga, drugarski, preporučujem da na ekran stavite kaljeno staklo ili foliju.

10ka čista!
 
I onda, posle 2 dana Neogeo prodaje Honora i uzima Mi2 lite,cista devetka i po. :D
 
Stigao Honor 8X Blue 4/64 EU.
Odličan je!

Izgled/funkcionalnost/fluidnost... Odlično je odrađeno.

Ima 2 SIM slota+mSD slot i ima FM Radio :d

Jedino što nema je,oleofobski, zaštitni premaz ekrana već na sebi ima fabrički vakumiranu foliju koja se malte ne nevidi da postoji te s' toga, drugarski, preporučujem da na ekran stavite kaljeno staklo ili foliju.

10ka čista!
Jel ti ovo prvi honor? Emui iskustvo?
Kakav je zvuk(zvucnik) i slusalice?

Zna li netko postoji li mogucnosti da se na kirin cipove portuje gcam, onda bi se jos jos moglo izvuci iz ovog senzor-a..
 
Stigao Honor 8X Blue 4/64 EU.
Odličan je!

Izgled/funkcionalnost/fluidnost... Odlično je odrađeno.

Ima 2 SIM slota+mSD slot i ima FM Radio :d

Jedino što nema je,oleofobski, zaštitni premaz ekrana već na sebi ima fabrički vakumiranu foliju koja se malte ne nevidi da postoji te s' toga, drugarski, preporučujem da na ekran stavite kaljeno staklo ili foliju.

10ka čista!
Ista takva folija postoji na 6x, ne znam kako su odradili da se ne odvaja, krnji ili sl ali i dalje savrseno stoji kod mene posle 2 god koriscenja bez futrole.
Ne bih to dirao, poucen iskustvom sa 6x...

TT over 6X
 
@DukeLander koliko si dobio puta azuriranja na 6x??

Jesi zadovoljan nakon toliko koristenja?
 
I onda, posle 2 dana Neogeo prodaje Honora i uzima Mi2 lite,cista devetka i po. :D
:p
Realno stanje je takvo kakvo je, a to što ih ja menjam je moj čist hir i ništa više ;)

Jel ti ovo prvi honor? Emui iskustvo?
Kakav je zvuk(zvucnik) i slusalice?

Zna li netko postoji li mogucnosti da se na kirin cipove portuje gcam, onda bi se jos jos moglo izvuci iz ovog senzor-a..
Zvuk u slušalicama ne znam kakav je jer nemam dobre (malte ne nikakve) slušalice a zvuk ušnog zvučnika je odličan što se razgovora tiče a zvučnik zvona je prosečan (ni tamo ni 'vamo). Zvoni dovoljno glasno ali mi, nekako, nije to to.

Ista takva folija postoji na 6x, ne znam kako su odradili da se ne odvaja, krnji ili sl ali i dalje savrseno stoji kod mene posle 2 god koriscenja bez futrole.
Ne bih to dirao, poucen iskustvom sa 6x...

TT over 6X
Ma neću ni ja dirati već ću preko nje šljepiti običnu prozirnu foliju koju sam poručio iz Kine da se ova fabrička ne izgrebe.
Kakva je fabrička što se ogrebotina/riseva tiče na tom 6X?
 
Uz blago podesavanje ekvilajzera u aimp plejeru zvuk u slusalicama je dobar , ali ako neko slusa muziku preko ugradjenog zvucnika nece se bas nauzivati .
Doduse ja sam navikao na Idol 3 koji je imao stereo jbl zvuk ,pa mi ovo bilo prvo (i za sada jedino) razocarenje .

Sve ostalo na ovom telefonu odaje utisak dosta skupljih modela . Brz ,lep , fluidan , i za svoju velicinu ekrana kompaktan uredjaj . Stvarno sjajno odradjeni bazeli i to ocigledno postaje standard .

Da , puni malo sporije svojih respektabilnih 3750mAh ali zato se sporo i prazni :) Sto je ipak bolja varijanta nego da ima usb-c a da onda posrce bateriju :)

Ne greje je se ni pri punjenju ni u radu . Ne igram igrice ali zato koristim druge veoma zahtevne aplikacije u kojima je muceni pomenuti Idol 3 sa svojim sd615 cipom bio bukvalno vreo ! Ovaj Kirin 710 je skoro mrtav hladan .

Gps signal fiksira brzo i drzi stabilno, ali treba uzeti u obzir da je ovih dana vedro i lepo vreme . Za sada IGO nextgen radi kao da je eksterni uredjaj ,ali kazem videcemo kada se pokvari vreme i naoblaci .

Nfc koristim jako retko ,samo kada mi je auto na servisu pa da platim bus plus kartu, ali ne bih voleo da ga nemam. Mislim ,isto tako ne koristim ni bluetooth ali ne bih kupovao telefon bez njega . Bilo bi malo bezveze zar ne ?

Da, jos mi smetaju presitne ikonice za procenat baterije ali nisam se jos bavio tim problemom ,a i stigle godine *mjau**mjau**mjau*. pa je to mozda do mene .

Eto to su nabacani neki prvi utisci , ali vec mogu da preporucim telefon "sirokom spektru korisnika".
 
Ja sam pokušao da stavim ono obično ravno staklo od 300 din ... Dzaba , kod mene nije uspelo, pošto su mu ivice ipak zaobljenje , sa strane se odlepilo skroz po ivicama i smešno je izgledalo , pa sam danas stavio ono 5D full staklo, prekriva ceo ekran i zaobljeni deo ekrana :) odlično izgleda , kao da nema staklo .

 
Poslednja izmena:
@ neogeo:

Evo ti slike pa prosudi sam :)

Inace Sony fotoaparat hvata ogrebotine nenormalno, jer na slici je cak i sto izgreban iako se golim okom ne vidi.
Tako da nije toliko strasno ali po meni jos super stanje posle 2 god druzenja fona u dzepu sa upaljacima, kljucevima, letenjem/surfovanjem po betonu, padanje xy puta sa metalnih stepenica na beton...
Zbog toga spomenuh da sa rezervom uzimati lika koji testira izdrzljivost telefona (zaboravih mu ime) jer po njegovom testu je 6x poprilicno neizdrzljiv.
Nije mi jasno kako nije pukao do sada ekran...
Slika coska telefona pokazuje izlizanost zastitne folije a ne odvajanje.
Zato sam napisao da ne znam kako su je stavili, ali da drzi, drzi

DSC04318.jpg

DSC04327.jpg

DSC04331.jpg
 
I da je 50% ovoga je ocajno, P9 Lite star 2 godine nema ni 2% ovih ogrebotina, ispadao milion puta, nosen u dzepovima, po torbicama..

Normalnin koriscenjem ne sme ni blizu ovih tragova da bude, osim ako je bas mnogo i bas nezgodno ispadao.
 
Poslednja izmena:
Citaj pazljivije postove na koje komentarises...
Uglavnom vozam ovu igracku (slicica u prilogu) na poslu i kao sto rekoh, xy puta mi isklizne iz ruke ili promasim dzep na grudima u zurbi i odskakuce niz stepenice na beton, kao sto vidis, ima par stepenica...
Zato i rekoh cudo da nije prso vec ekran, jednostavno nece da umre...
Zaboravih spomenuti da imam puno peska na poslu, jasan je efekat istog...
Mislim da 8x nije toliko izdrzljiv, bar sam imao takav osecaj kada sam ga drzao u ruci.
I opet, zato rekoh sta ocekivati od fonova za 200-250e?
Odlicni svakodnevni radni fonovi koji su u svemu zlatna sredina, kojih ti nece biti nesto zao ako zaginu a kad treba rade posao. To je i ciljna grupa Honor x serije, zlatan prosek za prosek cenu.
Mogu bez problema da uzmem bilo koji iP ili Galaxy, ali je svima jasno kakav bi bio EKG grafikon da mi 800+e fon krene skakutati po radnom mestu.
Meni nije cilj preprodaja niti je mene fon kupio da ga mazim i pazim vec da on mene sluzi, po mom misljenju za ove pare imas i izgled i normalne funkcije gde ti sve radi na fonu bez bagova i full podrskom proizvodjaca... meni extra

Kalmar-16-ton-diesel-forklift-05.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da mi kaže dal postoji opcija da se prebace instalirane apk na memorisku karticu ?
 
ako imaš 64gb interne ne vidim potrebu da to radiš...
 
Jel to ovaj telefon ima foliju fabrički nalepljenu? Da li može da se skine normalno ili je predviđeno da ostane?

Nisam nikad koristio ništa na ekranima, pa mi je čudno kad vidim ono na ivicama u fabričkoj varijanti.

Edit: sorry, vidim da ste pisali
 
Poslednja izmena:
Ima fabrički zalepljenu foliju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pa predviđeno je da ostane, nije ona folija koja se stavlja samo da bude na telefonu dok je u kutiji.. Ne vidim što bi je skidao, ja je bar nisam primećivao dok sam koristion telefon..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
OK, to je ona čuvena priča između ljudi koji stavljaju nešto na ekran i koji ne stavljaju.

Nekome smeta, to je to. Smeta mi takvo rešenje,vise volim bez, pa da ja stavim ako hoću, tj. da ne stavim xD
 
Jako dobro to stave, barem kod mene na P9 Lite, ni ne primecujes da je nalepljena a kvalitet vrh, posle dve godine jedva da ima neke ogrebotine.. mozes ti da odlepis ako hoces, al nema potrebe :)
 
A šta bi izazvalo skidanje? Pretpostavljam da nije lako, ostao bi lepak itd?
 
Ma jok, ne verujem da bi ista ostalo, ne lepe Oho lepkom :)
 
Nazad
Vrh Dno