Šta je novo?

Honor 8X

Ajde. To je bas bitno! Mada generalno honori imaju dosta tisi izlaz.

Poz
 
Honor 8X ili Xiaomi Mi A2?

Imam Honor 5X i dobio sam zutu fleku na displeju tipa posle godinu dana koriscenja...
 
Zbog toga sam uzeo ovaj regularno preko operatera, garancija je dve godine pa neka oni brinu o tome.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nema Max kod operatera, samo imaju 8X.
 
Koliko sam pitao jer sam planirao da ga uzmem kao drugi telefon ima NFC. Pričam sada za Telenor.
 
Bio sam danas u Vipu nisu imali Honor 8x na stanju al je bio mate 20 lite lep telefon al covece nesto mi to malo izgleda , ja imam j7 2016 trenutno malcice je veci od njega maltene isti , to je zbog tih malih bazela , Bas cu da idem da vidim u Vip i Telenor ovih dana Honor 8x obican ..... to je sad otprilile doslo do toga da zbog malih bazela telefon koji je 6.5 inca stane u kuciste od nekadasnjeg telefona od 5.5 inca , a telefon od 7 inca stane u kuciste nekadasnjeg telefona od 6 inca sto opet nije toliko strasno ... sta se desava sa Honor 8X Max jel ga ima u Vipu i Telenoru ili nema ? zaboravio sam da pitam danas za njega ? Ovde jedan kaze ima ga , drugi kaze nema ga ?
 
Poslednja izmena:
Istu primedbu sam i ja ovde negde napisao...svi ti telefoni mi nešto malo izgledaju...sećam se da je ranije telefon od 6" bio gromada...
 
Koliko je i da li je uopste bolji ovaj 8x od xiaomija rn 5? Estetski jeste sigurno a sve ostalo mi bas sumnjivo!? Koliko se uopste primeti u radu koliko koj mob ima senzora posto ovaj 8x ima 19 a rn 5 41!!! ....

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ako hoces realno nesto bolje od rn5 u srednjoj klasi, uzmes lepo mi 8 lite i kraj price. Osim baterije koja je jas o slabija, ali i dalje lagano ceo dan u ozbiljan usage, sve ostalo klasa ili dve iznad. A kosta manje od 8x, jedino sto mora preko kp sa godinu garancije ili "garancije" ovisno kako ko gleda:d
 
Ako hoces realno nesto bolje od rn5 u srednjoj klasi, uzmes lepo mi 8 lite i kraj price. Osim baterije koja je jas o slabija, ali i dalje lagano ceo dan u ozbiljan usage, sve ostalo klasa ili dve iznad. A kosta manje od 8x, jedino sto mora preko kp sa godinu garancije ili "garancije" ovisno kako ko gleda:d
Ma pratim i ja mi 8 lite ali me od njega odvlaci sto nema slot za sd karticu a model od 128gb je vec dosta skuplji od 64gb, onaj zub mu glupo odradjen vidi se i kad se sakrije nisu pogodili crnu nijansu kako treba...na kp ga vec ima za 260e...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ni 8X ni Mi 8 Lite (i to 6/128GB verzije) ne vrede tih 260-270e.
 
Ni 8X ni Mi 8 Lite (i to 6/128GB verzije) ne vrede tih 260-270e.
Pa nema bolje u srednjoj klasi od njih,nemamo bas neki izbor,dosadio mi rn 5 mada kida telefon pa reko da menajm malo ali ce ipak da se priceka da im padnu cene za mesec dva na 220e [emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ima bolje, malo skuplji samo Honor Play.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
To stoji, malo je kod nas trenutno sve to naduvano. Govorim o cenama naravno.
Realno ako budu i jedan i drugi startni model dakle 4/64gb oko 200-220e to ce biti neki realan deal, ako gledamo cene preko. Opet ko zna.

Malo iznad su trenutno Poco F1 ili kao sto covek rece Honor Play. Realno oba su fosta bolji deal, sa ovakvim cenama za 8x i Mi 8 lite. Ja bih licno gledao Poco, prosto mislim da je kao paket bolji deal. Tu mi je MIUI glavna i odlucujuca prednost.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, ni ovaj, a ni neki pomenuti "bolji izbori" ne podrzavaju band 20 (freq 800 MHz za LTE), sto nije zanemarljiva cinjenica.
 
Svi ti tefoni kineski namenjeni za naše tržište podržavaju band20.. To na sajtovima su mahom bandovi za aziju odakle su telefoni...
Tako da opušteno [emoji4]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je to uredu za Poco i za Honor Play sto pricate , jesu malo bolji i brzi , pogotovo za one koji igraju igrice , ja to slabo radim , pa mi ni nije bitno , to dal mi telefon radi mili sekundu brze to mi isto nije bitno , realno Honor 8x je i za Poco f1 i za Honor Play dosta lepsi uredjajm, a da ne pricam o nekim telefonima iz srednje klase koje ste pominjali koji izgledaju kao igracka pored Honor 8x npr Mi A2 , Redmi note 5 itd ... kad na to dodamo Poca koji ima dosta tih sitnih bagova i koliko vidim ljudi se zale i kucanje na tastaturi , na problem sa ekranom probijanjem svetla itd , to mene odma odbija u startu od kupovine , moze da bude najbrzi i najbolji dzaba , a koliko vidim na recenzijama Honor 8x ima svetliji ekran od Honor Playa (moje neko zapazanje ) ... npr bio sam u vipu juce i Video Mate 20 lite lep telefon al meni to sve nesto malo , a on ima 6.3 inca kao i Honor Play , onda je Poco sa svojih 6.18 inca ko nekadasnji tel od 5.2 inca , uzmem isto onaj p20 lite (5.84 inca) bio izlozen pored ko igracka covece , nadam se da ce mi Honor 8x biti taman nisam ga jos stigao videti (izgleda me razmazio moj Huawei Mate 7 sto se tice velicine , a on ima slicne mere kao i Honor 8x , pa se nadam da ce mi biti ok ) , i kad sve to pogledam ipak bi uzeo Honor 8x koji je lepsi duplo od svih pomenutih , sa najmanjim bazelima kao kod ip xs max , a opet sa druge strane sasvim dovoljno brz , sa vecim ekranom , sa sasvim ok kamerama i odlicnom baterijom , za moje potrebe sasvim dovoljno , i brzo ce mu cena dole na 250 e , ova trenutna je takva jer se tek pojavio pa je malo veca , kao i kod svakog novog modela koji izadje bio to huawei, samsung , Honor ili neki drugi , tako to ide
 
Poslednja izmena:
Neko me je pitao za jačinu zvuka preko slušalica, mogu da kažem da sam zadovoljan i da je sasvim dovoljna jačina.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nisu to malo bolji, to su za klasu bolji uredjaji, pogotovo Poco.

Ne zanosite se :)

8X je konkurent Redmi Note 5 sa boljim dizajnom i izradom, nista vise.
 
8x je ok mob Ali za oko 220e. Sve preko toga mislim da se ne isplati.

Mada ako ćemo realno ovaj mob je dovoljan za 95% kupaca , odradice sve kao i oni najskuplji ako izuzmemo igranje igrica

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
@fkloznica upravo tako , to i pricam , malo mu je cena jaca , al pasce brzo videces , ma zavrsice on posao i nekom ko voli da igra igrice bez ikakvih problema :)
Ne na ultra i 60fps ko sto vecinu moze Pocophone. I za moje potrebe bi bio dovoljan 8X posto slabo igram igrice. Probao sam neke igre na Pocophonu i rade gotovo sve na ultra u 60fps cak i kad se snima ekran u 60fps fhd aplikacijom Mobizen. Moram priznati da je zadovoljstvo igrati kad rade tako glatko, eto odigram malo World war heroes pred spavanje. Odigram i pravi Cs 1.6 u aplikaciji Xash3d. Radi isto glatko cak i kad se ubace 32 bota. ;) U emulatorima i nekim zahtevnijim programcicima npr. za obradu videa se moze videti drasticna razlika, u normalnom nezahtevnom radu ne moze. Slicna stvar ko i sa kompovima ako ne igras igre i koristis ga samo za filmove, brovsanje i office onda je dovoljan i slabiji hardver.

Mislim da Honor 8x ne vredi tih para kad postoji Pocophone koji je dosta jaci. To bi bilo isto ko ja da odem da kupim laptop i imam dve opcije: jedan ima i7 8750H, 16gb rama, gtx 1060 grafiku, malo bolju bateriju i brzo punjenje, malo bolju web kameru, al ja kupim drugi jer mi je malo lepsi za slicnu cenu sa i3 6006u, 8gb rama i mx130 grafikom. Ne treba mi jace, koristicu ga za office i fifu na low detaljima. Onaj mi je overkill za moje potrebe. :)
 
Slazem se da je trenutna cena jaka ... al kad padne na oko 220 230 pa i za 250 e je sasvim ok , Honor 8x je jednostavno najlepsi telefon u srednjoj klasi pa i u mnogo visoj klasi jedan od najprivlacnijih i najlepsih to niko nw moze da ospori , i kao takav sa svojim vrlinama zadovoljice vecinu korisnika ... kao sto sam rekao igrice slabo igram tako da mi nista ne znaci sto Poko radi na ultra i 60p podesavanjima , jednostavno svi oni gore nabrojani telefoni su sasvim dovoljni za prosecnog korisnika ... a realno takvih je 90 i vise procenata , ja imam svoje misljenje i to je to , imam pare da dam za mnogo skuplji telefon da se odma razumemo, al realno meni je sve preko 300 e dati za telefon previse , e sad ako je neko bas toliko zahtevan korisnik ok , svako trosi svoj novac za ono sto mu se svidja , jednostavno mislim da je u danasnje vreme dati za jedan telefon 1000 e pa i preko 1500 e ludost ? , kad je prosecna plata u Srbiji 300 tinak evra , jel hoce neko da mi kaze da je 1500 e opravdana cena za jedan telefon ma koliko on bio dobar .. ima mnogo pametnijih stvari za kupiti za taj novac realno , tako ja razmisljam a verujem i dosta vas ovde , al to su vec neke druge teme
 
Slazem se da je trenutna cena jaka ... al kad padne na oko 220 230 pa i za 250 e je sasvim ok , Honor 8x je jednostavno najlepsi telefon u srednjoj klasi pa i u mnogo visoj klasi jedan od najprivlacnijih i najlepsih to niko nw moze da ospori , i kao takav sa svojim vrlinama zadovoljice vecinu korisnika ... kao sto sam rekao igrice slabo igram tako da mi nista ne znaci sto Poko radi na ultra i 60p podesavanjima , jednostavno svi oni gore nabrojani telefoni su sasvim dovoljni za prosecnog korisnika ... a realno takvih je 90 i vise procenata , ja imam svoje misljenje i to je to , imam pare da dam za mnogo skuplji telefon da se odma razumemo, al realno meni je sve preko 300 e dati za telefon previse , e sad ako je neko bas toliko zahtevan korisnik ok , svako trosi svoj novac za ono sto mu se svidja , jednostavno mislim da je u danasnje vreme dati za jedan telefon 1000 e pa i preko 1500 e ludost ? , kad je prosecna plata u Srbiji 300 tinak evra , jel hoce neko da mi kaze da je 1500 e opravdana cena za jedan telefon ma koliko on bio dobar .. ima mnogo pametnijih stvari za kupiti za taj novac realno , tako ja razmisljam a verujem i dosta vas ovde , al to su vec neke druge teme

Pa da tako neka cena od oko 220e bi odgovarala, malo je on bolji po mom misljenju od recimo mi a2, ima veci ekran i bolju autonomiju. Naravno da je ludost dati 1000e-1500e za telefon. I on ce svejedno da ide u kontu za 2 godine. Treba jos i da pazim da mi ga neko ne mazne. Evo ja sam poredio moj Poco sa note 9. Nista se tu ne dobija sto bi meni realno trebalo. S pen ne bih koristio sigurno (po nekoj statistici olovcicu koristi samo 3% korisnika), koristio sam ga na note 3 jedan dan kad sam isprobavao funkcije i onda je smorio, kamera je bolja na note 9, ali nikako nije odlicna ni na note9 (neuporediva sa bilo kojim aparatom sa inc senzorom), boje su za nijansu realnije, low light je bolji, portret mod je misteriozno bolji na pocophonu (note 9 gresi dosta), prednja je bolja na pocophonu. Jedino sto je bitno je amoled ekran, al opet ja sam sklon razbijanju tako da mi se ne isplati.
 
Gledao sam malo juce u Vipu i Note 9 ... stvarno lep telefon nema tu price , al jednostavno mnogo je to para sve , al dobro ne mogu svi kostati isto razumem ja to sve , zato i kazem nekom se svidja Poko , nekom Mate 20 lite , Nekom Honor Play itd , neko ce kupiti ove Nove Samsongove telefone iz A serije za koje isto mislim da su precenjeni i da mora da im svima ide dole cena i to dobro kao i Honor 8x ... svaki ima svoje mane i vrline pa ko sta voli nek izvoli , meni se za sad najvise svidja Honor 8x i to je to , sto ne znaci da mozda necu sutra promeniti misljenje , i opet kazem mozda Honor 8x bude cist promasaj i dozivi katastrofu , dok ga ne uzmem i ako ga uzmem , do tad ne znam , ovako na prvu i ovo sto vidim po recenzijama mi je prelep mnogo lepsi 99 posto premijum modela , mozda je nekom najruzniji :) ima dobru bateriju velik lep i svetao ekran i ok ostale stvari ... mislim da ce to meni biti sasvim dovoljno za moje potrebe .
 
Za Poco sam ocekivao da je dosta ruzniji, plavi kad sam ga gledao preko interneta delovao bas ruzno, delovao mi dosta svetlije i ko da vuce malo na ljubicasto. Uzivo izgleda dosta lepse, ne vidim problem i sto je plastican, deluje bas cvrsto i zbog te plastike ima dosta jak wifi signal. 8X jeste dosta lepsi, mada ja se odusevim izgledom samo kad ga unboxujem, posle mi nije ni bitno. I kad ne nosim case retko kad mu vidim ledja, gledam ionako samo u ekran, i kad stoji na stolu-stoji na ledjima, uvek ga vidim samo od napred.
 
Nikoga ne zanimaju vasi personalni afiniteti, niti je ovo sta da kupim tema,drzite se teme.

Ako odes u ip temu i pljujes cenu, naravno da je off/troll i naravno da ces biti kaznjen.
To vazi i ovde.

Imam 6x vec 2 god i stucno nije, kakvo gusenje i usporavanje...
Dobio ove god 6 update-a, ne znam sta bi vi za 200+ eura...



TT over 6X
 
Интересантно је што се код нас велича покофон ( заслужено, нема шта), а дотични је готово немогуће купити. Говорим о легалним каналима (вип, гигатрон, вин-вин...), не о КП. А питање је колико га има и код препродаваца на КП.
Истовремено, сви телефони од Хуавеиа се узимају на нож.
Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno