Šta je novo?

Honor 8X

Ekran odličan , ima opcija u podešavanjima ekrana da se namesti (HD+) i (Full HD +) .. preporučio bih svakom FULL HD PLUS jer je odlična , a ovo HD + je za one koji hoće jos više da izvuku iz baterije koja je već odlična , mogu misliti kakva bi bila na toj manjoj rezoluciji ... Ekran je inače meni odličan i skroz svetao , nije amoled al je opet nekako taman kako treba da bude , i meni npr ovo mnogo vise prija od amoleda , na direktnom suncu je lepo vidljiv , nisam čmiljio i mučio se da pročitam ništa sa ekrana , sve se lepo vidi . Ja sam u podešavanjima namestio da mi u svakoj apk otvara full ekran i da se vidi urez , pa tako i na YT, pa kad pustim neki ovakav snimak stvarno baš lepo izgleda na ovom 6.5 inčnom ekranu .

COSTA RIKA 4K HDR Ultra HD (60 fps) snimak , jeste da u opcijama kvaliteta na YT moze najviše FULL HD 60 fps al dobro :) ja uvek zumiram i otvorim preko celog ekrana snimak ..
https://youtu.be/LXb3EKWsInQ
 
Poslednja izmena:
Sve stoji sto je rekao kolega ali ja bih dodao jos da su boje za moj ukus pomalo prezasicene . Opcije za podesavanje istih postoji , ali nedovoljno precizne pa ili imate malo napucane boje, ili blede sa losim white balansom .
Ja se navikao na ovo prvo :)
 
I meni je bolja opcija sa bleđim bojama ali ne mislim da su toliko loše. Za sve ostalo slažem se sa obojicom. Meni čak ni prelazak sa ajfona nije teško pao.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ekran je dobar (da ne kažem odličan). Nema Bleedinga kao kod PocoF1 i ravnomerno je osvetljen sa svih strana. Zasićen je bojama i zadovoljavajućim kontrastom.
Doduše, nisam ga oprobao kako će skalirati kontrast na podnevnom suncu ali za sada je ok.
Sve u svemu ceo telefon je odlično, midrange, parče hardvera.

Voleo bih da isprobam Mi8L ali trenutno od toga ništa (Mi8L je jeftiniji od H8X !!!)...
 
Btw Isprobavam ovaj "ultra usteda energije " rezim , kada za ne daj boze situacije prakticno pravite od ovog Honora - Nokiu 3310 . Znaci samo pozivi i sms . Radi neverovatno dobro, za skoro ceo dan , doduse na standby-u samo dva kratka poziva i sms potrosio je 1% baterije!!
 
Ne bih se složio oko osvetljenja, meni se čini da su malo zabrljali stvar na dnu ekrana ali sve u svemu odlično! Za bateriju kapa dole, vrhunska!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zanimljiv telefon svakako Mi 8 lite , al meni je npr na 8X tih 6.5 inča taman , sve ispod toga bi mi sad bilo smešno i malo , lako sam se navikao zato što telefon uopšte nije prevelik obzirom na dijagonalu , nekom 8x ne odgovara zbog veličine pa će uzeti 8 lite .. i baterija je slabija 3350 mAh na 8 lite , pa će verovatno biti lošija baterija .. sve u svemu odlična oba pa ko šta voli , verovatno će im uskoro obojici još pasti cena pa će tek biti dobra kupovina .. i dobro je što ima velik izbor telefona u ovoj klasi , za svakog po nešto :)

@Ike1 ... Nisam te najbolje razumeo kakvu stvar su zabrljali , šta dno ekrana ? Jel problem da malo pojasniš na šta si tačno mislio ... ja ne vidim nikakav problem kod mene .
 
Poslednja izmena:
Jel uzimao neko preko Telenora? Sim slot(ovi) zakljucani?
 
Kod nene nema nikakih problema sa ekranom ni u jednom delu pomenutog i bez obzira dli je skroz crna ili skroz bela boja ekrana. Nema nikakvih anomalija.
Kod PocoF1 sam imao probijanje svetlosti u donjem delu i to se baš videlo...

Što se boja tiče, u pravu ste. Po difoltu su, nekako, prezasićene a ako se manji kolorit onda budu isprane. Nema sredine, pa boje držim po difoltu i već sam se navikao na to.
 
Vidim da na testovima preporučuju Normal (mode) + Warm (color temp) podešavanja za display, dok je po defaultu Vivid (mode) + Default (color temp). Da li to nešto menja kad su boje u pitanju, jeste probali da promenite ova podešavanja?
 
Probao sve i najbolji je default uz malo navikavanja. U kombinaciji koju pominjes ( normal / warm) white balans je katastrofa. Bela bude zuta, bar je tako kod mene, ali mozda je to i stvar ukusa.

edit:
Kod mene je i dalje fabricka folija preko ekrana pa to sigurno utice na boje , pogotovo na belu.
Ako je neko skinuo mogao bi da javi kolika je razlika .
 
Poslednja izmena:
Što se tiče anomalija , probijanja svetla itd , kod mene nema apsolutno ništa od toga , testirao probao i na crnoj i na beloj i sivoj boji , sve je ujednačeno bez ikakvih problema , a što se tiče podešavanja za ekran meni ovako stoji , i mogu da kažem da mi je odlično i da mi baš prija očima , koristio sam amoled i znam šta je , Ovaj IPS ekran je blizu amoleda , a opet meni prijatniji za oči

Kod mene stoji ovako , mislim da nisam ništa ni dirao i tako je po meni najbolje :

 
Poslednja izmena:
Kod mene je bilo Živopisno/Podrazumevano a sada sam stavio Normalno/Podrazumevano i super je. kada se stavi opcija Normalno/Toplo onda se užuti ekran i bela malte ne nestane...
 
To je sad već dosta do ukusa i kome šta odgovara , npr sad sam probao to što si rekao Normalno/Podrazumevano ok je , al mi nekako tu bela više ide na žutu , meni više odgovara Živopisan /Podrazumevan jer sam nekako navikao na amoled koji sam imao pre ovog , pa mi ovo najbliže njemu , al opet kažem više mi prija očima ovaj IPS nego Amoled , ono mi je bilo nekako prenapucano sve , malo da odmorim oči od amoleda :)
 
Nije lose kada se ostavi zivopisno a slajder pomeri skroz do plave . Bela je tako nabolja, a ostaje da se vidi kako to izgleda bez fabricke folije

 
Pojavio se ponovo u Vipu. Ili sam ja nesto prebacio ili je za 5000 skuplji.
 
Da, skuplji je, čini mi se za oko 4 hiljade... Taman dovoljno da mi se ne isplati da potpisujem s njima ugovor, nego da ga kupim u slobodnoj prodaji...
 
Izgleda da je ovo verzija od 128 giga, ne vidim razlog za poskupljenje.
 
Popularan model, dovoljan razlog očigledno

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Da li neko može da mi kaže kakav je GPS na ovom telefonu?
 
Gps dobar, koristio sam ga par puta.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kaže zaposleni u komtrejdu Honor 8x se više ne proizvodi. :D baš sam mu kvalitetnu lekciju očitao. Ko sve ne radi u ovim pilićarskim firmama majko moja.
 
Prvi kres test [emoji846] sa troseda na parket ali je visina bila veca zbog predhodnog "zongliranja" . U pokusaju da se uhvati telefon je odskocio jos vislje [emoji846] i pljas celom povrsinom ekrana na parket. Ni ogrebotina.
Dobra izrada [emoji846]

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@ filip11314 ... Šta ti je to čudno , nije to samo kod njih tako , kod većine je .. totalno rasulo .
 
Poslednja izmena:
@sivuk ... Uzmeš sad zamoliš nekog da te snimi , uradiš sve to ponovo i ako ti uspe kontaktiraš ove iz Honora i daš im predlog da snime reklamu za izdržljivost , naravno ( "ako uspe" :D ) ako ne uspe , onda samo zoves servis da platiš zamenu displeja :D
 
Poslednja izmena:
Snimali smo vec reklamu za izdrzljivost, isti telefon polivan i bacan nekoliko puta na beton, jedva smo ulubili cose, dosta dobro se drzi kod padova.
 
Našao sam, po meni, jedno manu.
Zvučnik zvona mi nije dovoljno jak čak i kada ga podesim na max...
Kada bi zvonio gromko kao Mi A1 bio bi sa-vrš-en (za mene).
 
Nazad
Vrh Dno