Šta je novo?

PC gaming na modernim TV (HDR, VRR, BFI,...)

GTA V s klipa izgleda odlicno, kao dobar reshade sa rtx efektima ali bez preteranog kontrasta i 50% udara a performanse. Poprilicno dobro anulira najveci problem GTA V, onu sivu skramu preko slike u vanilla verziji. Naravno, gledao sam preko youtube app posto windows ne umem da nateram da pravilno omoguci hdr prikaz na ovom tvu.

HDR je najbitnija graficka opcija i zato nabavljam ps5 jer tamo radi as intended. PC monitori su u velikom minusu zbog nedostatka hrd podrske, bar ovi jeftiniji.

Jel probao neko u Control? Tamo mi je paleta boja bas odbojna, hdr bi trebalo to da sredi. Naravno i u botw preko cemu, to place za hdrom.
 
Ipak ne valja GTA V sa klipa. Nocu je ok. Danju na autoputu su boje prenaglasene i razlivaju se. Bukvalno curi boja sa kola na asfalt, jako neprirodno. Mozda je do mog TVa?

Ceka se GTA V enhanced edition.
 
Fenyx Rising ima super HDR kada se namesti da ne sljasti trava.
Nioh 2 takodje ima super HDR, kao i Resident Evil 2 i 3 Remasteri.
Cyberpunk 2077 kao i RDR2 imaju los HDR, pogotovo CP2077.

Witcher 3 i Control mi padaju na pamet kao dobri naslovi za auto-HDR, valjalo bi to videti.
Ali, s obzirom da im ni nativni HDR ne radi sjajno, nesto sam skeptican za auto-HDR...
 
Probao Hitmena, super izgleda. Sam pali HDR, nema potrebe podesavati u Wndowsu. Kada upalim u Win isto kao i jutjub, slajd sou i drecave boje. Bez toga sve ok osim kada promenim sa exclusive fullscreen na samo fullscreen jer tada ne radi hdr. Malo bagovito ali fino izgleda, dodaje 30% na lepotu slike. Bez HDR slika izgleda kao i svaka moderna pc igra, sivo i isprano.

Jel ima negde spisak hdr igara koje traze da se hdr upali prvo u win pa u igri?
 
Gravel sam uključuje HDR
 
Totalno je nebitno da li igra sama prepoznaje HDR monitor ili cita iz Windowsa da li je ukljucen HDR.
Ovih drugih je svakako mnogo vise.
 
Meni je bitno jer kod mene nesto baguje windows ili radeon drajver pa kada ukjucim HDR sa Use HDR u Display Settings/Windows HD Color, slika postane crvena i obara frejmove u 4K kako u video tako u igri a ako se sam pali onda tih problema nema.
 
Svasta, koja glupost. Jesi li guglao taj problem, mozda je samo do tog drivera, da probas drugi?
 
Koje igre najbolje izgledaju uz HDR? Probao BfV, Grid,Cyberpunk..nekako mi Bf V najlepse izgleda. Cak to sve lepo i deluje na ovom mom Lg-ju koji nije ni Hdr400 standard
 
Tema ima 4 strane, gde je spomenuto doata igara gde je super hdr, kao i da na cp2077 ne radi hdr. Bf 1 i 5 imaju super hdr. Bf1 ima i Dolby Vision, kao i Andromeda.
 
Far Cry 5 ima odličnu HDR implementaciju. Naravno potrebna je poslednja verzija igre.
 
Odradjen rename teme jer bismo mogli ovde da pisemo i ostale stvari vezane za pc gejming (naravno i konzolni) na novijim televizorima.
Pre par nedelja sam nabavio 65c1 koji je za igranje (za filmove i ne toliko) ogroman upgrade u odnosu na 55b7 koji sam do sada koristio.
Dosta sam se zezao ovih dana, pa sam resio da napisem utiske.

Uzeo sam 3070 umesto 1080ti i sada sam konacno mogao da probam igranje u 4/120 uz g-sync.
Cim sam povezao gpu na televizor i Windows i tv su skontali da postoji g-sync podrka i ukljucili je.
U radnjama u Novom Sadu su prodavali samo kineske no-name "8k" kablovi, ali sa njima se desavalo treperenje ekrana u 4k/1440p. Na kraju sam na KP uzeo BlitzWolf HDMI 2.1 i sve je proradilo bez ikakvih problema.

Pratio sam ovo uputstvo https://blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/14/ i podesio globalni fps limit na 117 u RTSS.
G sync je odlicna stvar i potpuno resava screen tearing, ali definitivno nece pomoci u slucajevima kada fps jako osciluje. Ukoliko je fps visok, padovi i nisu toliko primetni.
Ali ako sa 55-60 padne na 40-tak, to se itekako primeti (doduse ne toliko kao kada se igra bez g synca).
Od svih igara koje sam igrao, najvise problema sam imao sa Watch Dogs Legionom. Igra odlicno radi sa 30fps lockom, ali to odvratno izgleda na oled televizorima zbog brzog odziva panela.
40fps je bio napredak, ali i dalje je sve izgledalo "skokovito". 45 je skoro na granici upotrebljivog, a tek kada sam lockovao na 50 je igra izgledala uporedivo sa 60fps lockom na koji sam navikao.

Igranje u 4k/120 je neverovatno iskustvo - jasna slika i odlican odziv bez ikakvog blura.
Naravno, nove igre tesko da cu moci da teram tako, ali ove manje zahtevne (Hades, Ori) i starije igre (kao recimo Undeground 2 koji trenutno igram) izgledaju fenomenalno.
Uz ukljucen bfi se dobija tecna slika koja moze da se poredi sa CRT monitorima (sto prizeljkujem jos od pojave prvih lcd panela). BFI jos testiram, pa cu detaljnije pisati o tome u nekom sledecem postu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno