Šta je novo?

PC gaming na modernim TV (HDR, VRR, BFI,...)

Da, sottr je super odradjen, i ako sam dizajn igre forsira malo isprane boje, koje hdr jos malcice naglasi.
Dolby Vision u ME:Andromeda je brutalan, a dobar je i u BF1, steta sto su ga izbacili u BF5, mad aje i tu hdr 10 super.

U far cry gay je hdr takodje fenomenalan, a ima i opcija onog microsoftovog hdra, ne secam se imena, pa mozes umesto malo boljeg osvetljenja, da imas malo izrazenije boje.

Battlefront 2, Anthem...sve jako lepe igre u HDR-u.
Ne mogu da se setim kakav je hdr u Resident Evil 2 remakeu...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal je neko spominjao Ass Originis ima isto odlicno odradjen HDR aspekt.
 
Zapravo, ac origins i odyssey imaju bas los hdr, ispere sliku skroz.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nemoj da siris dezinformacije, jel trebam klip da kacim?
HDR je odradjen odlicno, ne znam zasto tebi licno ne radi kako treba, mozda ne radi kako treba na tvom tv-u ili monitoru ili nisi igrao zadnju verziju igre, uglavnom meni radi savrseno i bruka dobro izgleda!
 
Mozes da kacis sta hoces, ja kazem kako je, a nisam jedini, kucaj u google.
Mnogi ne znaju da prepoznaju los i dobar HDR, pa cim im je svetlija slika, oni se oduseve, nisi jedini.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slažem se da je loše odrađen HDR na AC Origins i Odissey, samo digne bright i ispere boje. Origins sam čak igrao bez HDR-a koliko mi je loše izgledao. Skoro počeo Shadow of the Tomb Raider i tu baš lepo izgleda HDR, pogotovo na početku u Meksiku gde ima brda onih sijalica i sveća...
 
Evo malo sam se igrao i istrazivao i problem je kod prebacivanja fullscreen i exlusive mod.
Meni jedino proradi kako treba kad startujem hdr u windows pa onda u igrici upalim pa izadjem na windows dugme i ugasim hdr i vratim se u igru. I izaberem exlusive mod. To mi daje pravi hdr kakav treba da bude.
Evo par slika da vidite o cemu pricam.20190301_131302.jpg20190301_131415.jpg20190301_131708.jpg20190301_131518.jpg
 


Snimano mobilnim, zato se nebo ne vidi lepo, ali ako moze neko da mi pokaze gde su isprane boje?
 
Da, vidi se lepo ta razlika izmedju iskljucenog i ukljucenog hdra na tom snimku...
Naravno da mozes vestacki pojacati boje, ali je sustina da hdr u toj igri ne radi kako treba, daje ispraniju sliku od sdra i to kada stavim sdr game i hdr game mod na isto podesavanje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni na mom tv-u, hdr bolje izgleda nego sdr, a ovo mi je prva igra koju igram u hdr, pa videcu posle kad probam jos neke kako je, ali meni ovo nisu isprane boje.
 
Upravo probah far cry 5. Ovde su uboli hdr za 5...
 
Da, FC5 i FC pink imaju super hdr.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo malo sam se igrao i istrazivao i problem je kod prebacivanja fullscreen i exlusive mod.
Meni jedino proradi kako treba kad startujem hdr u windows pa onda u igrici upalim pa izadjem na windows dugme i ugasim hdr i vratim se u igru. I izaberem exlusive mod. To mi daje pravi hdr kakav treba da bude.
Evo par slika da vidite o cemu pricam.Pogledajte prilog 266436Pogledajte prilog 266437Pogledajte prilog 266438Pogledajte prilog 266439

Mora da bude uvek na exclusive fullscreen da bi radio HDR, isto i glupa fora što neće sam da upali HDR kada se uđe u igru nego manuelno mora da se pali u podešavanjima Windowsa.

Upravo probah far cry 5. Ovde su uboli hdr za 5...

Da da , FC baš brutalno izgleda sa HDRom :D
 
To rucno paljenje je do amd-a izgleda.

Kod mene sve auto na RE2, Destiny 2, Division 2, BF 1 itd.
 
@ hunder Tebi je native rez 4k, a igras u 1920x1080 mozda tu ima neki problem ? u skaliranju
 
Poslednja izmena:
Ne, Tomb Raider ne prepoznaje hdr mogucnosti ukoliko nije upaljen hdr u Windowsu. Ostale igre normalno pale i gase same.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Neki dan mi stigao nov tv, LG SM8500, i zadovoljan sam, sad imam jedno pitanje samo.
Posto sve gledam na sa kompa uglavnom, filmove , serije itd, , dosta mi je bolja slika na TV-u kada ukljucim HDR u windowsu, testiro vec 3 dana, na sdr, hdr sadrzajima, na svemu.
Sad ono sto smara jedino je da na PC monitoru kad ocu youtube il bilo sta u fullscreenu da gledam baguje jer nemam HDR na monitoru, dal moze nekako da se namesti da HDR bude aktivan samo na drugom displeju , tj TV-u, cisto da ne iskljcujem, ukljucujem svaki cas...
 
Ne znam dal ti ovo pomaze, reci cu ti kako ja koristim, meni je monitor bez hdr-a, a tv sa hdr-om i ja sliku prebacujem uvek samo na jedan od ta dva preko opcije Project - win + p i onda izaberem dal cu sliku samo na tv-u ili samo na kompu i ostanu upamcena podesavanja, hdr za tv, bez hdr za komp, za komp ni nemam opciju da ukljucim hdr jer ne podrzava.
 
Upravo tako i ja, preko win+p prebacim na only tv ili pc monitor i to je to, sam os pamti podesavanja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam dal ti ovo pomaze, reci cu ti kako ja koristim, meni je monitor bez hdr-a, a tv sa hdr-om i ja sliku prebacujem uvek samo na jedan od ta dva preko opcije Project - win + p i onda izaberem dal cu sliku samo na tv-u ili samo na kompu i ostanu upamcena podesavanja, hdr za tv, bez hdr za komp, za komp ni nemam opciju da ukljucim hdr jer ne podrzava.

Pa imas isto ko i ja sad, sad isprobavo tako, ne znam, naviko 100 godina na extend da samo film il sta god prebacim na drugi display, znas kad mi brze da iskljucim samo HDR kad ocu da cackam youtube il bilo sta na monitoru nego da ovako prebacujem samo sliku pc il tv, mislim ionako jedan il 2 klika je jedno i drugo al nadam se da ce microsoft uraditi nesto da odvoji u sledecem azuriranju jer sam gledo po stranim forumima da se dosta njih zali na to.

Jel i tebi dosta bolja slika sa windows HDR-om? , ja cackam 3 dana, jednom kad sam probao HDR ne mogu da gledam bez toga nista..

To da samo TV bude slika koristim kada igram nesto, da se ne bakcem vamo windowed mode pa prebacujem na tv itd.. Sad bi mogo bas da testiram Forzu 4 na novom TV-u :D
 
Poslednja izmena:
Ja prvo sto sam pokusao je bio taj extended, ali me mnogo nervira sto ti onda jedna strana ekrana sluzi za prelaz misa izmedju ekrana i to me mnogo nervira, a nekad mi se cak desi da mi mis zaluta na 4K tv, pa ne mogu nazad da ga vratim na monitor, moram na slepo da jurim, jer je manji ulaz jer je monitor manji 2560x1080, a i generalno me samo to presvlacenje prozora da odredim koji ce ekran biti aktivan veoma veliki smor i posao i jednostavno sam vremenom uvideo da mi je sve mnogo lakse sa tom komandom win+p, inace tv mi nije pored monitora, ali imam bezicni mis, pa se lako prebacim, zavalim u krevet i to je to, jedino mi fali bezicna tastatura, mada bilo bi mozda puno da sve to drzim na krevetu, ovako mi komforinije, mis zavrsava skoro sve.

Da, mnogo je bolja slika sa HDR-om, samo sto na mom TV-u on ne radi dobro, to jest ta funkcija koja mi omogucuje hdr nije uradjena dobro i nekad baguje, blinkuje slika pomalo, najvise kad picim hdr bas na 60 fps na primer u igrama, ali experimentisem jos i testiram.

Pa ja kad odlucim da se prebacim na tv, sve tu radim, i filmove i igre i youtube, cak i malo surfinga, sve radi lepo, tad mi uopste ne treba komp, i ja bas sad picim forzu 4, na kompu, nisam jos bacio sliku na tv, jer sad imam oko 60 fps, plasim se da cu imati ispod 30 fps u 4k, ali probacu barem.
 
Poslednja izmena:
Ja prvo sto sam pokusao je bio taj extended, ali me mnogo nervira sto ti onda jedna strana ekrana sluzi za prelaz misa izmedju ekrana i to me mnogo nervira, a nekad mi se cak desi da mi mis zaluta na 4K tv, pa ne mogu nazad da ga vratim na monitor, moram na slepo da jurim, jer je manji ulaz jer je monitor manji 2560x1080, a i generalno me samo to presvlacenje prozora da odredim koji ce ekran biti aktivan veoma veliki smor i posao i jednostavno sam vremenom uvideo da mi je sve mnogo lakse sa tom komandom win+p, inace tv mi nije pored monitora, ali imam bezicni mis, pa se lako prebacim, zavalim u krevet i to je to, jedino mi fali bezicna tastatura, mada bilo bi mozda puno da sve to drzim na krevetu, ovako mi komforinije, mis zavrsava skoro sve.

Da, mnogo je bolja slika sa HDR-om, samo sto na mom TV-u on ne radi dobro, to jest ta funkcija koja mi omogucuje hdr nije uradjena dobro i nekad baguje, blinkuje slika pomalo, najvise kad picim hdr bas na 60 fps na primer u igrama, ali experimentisem jos i testiram.

Pa ja kad odlucim da se prebacim na tv, sve tu radim, i filmove i igre i youtube, cak i malo surfinga, sve radi lepo, tad mi uopste ne treba komp, i ja bas sad picim forzu 4, na kompu, nisam jos bacio sliku na tv, jer sad imam oko 60 fps, plasim se da cu imati ispod 30 fps u 4k, ali probacu barem.

A pa to kad je tv na drugom mestu onda to sto radis je bolje, meni tv bukvalno pored monitora odma, ma evo od sad samo opicim PC screen only sad kad sam na PC-u , kad ocu na tv samo extended i to je to.
Pa ne bi trebalo nista da ti blinkuje, ako imas HDR tv nema sta da baguje, proveri mozda HDMI kabal zeza ili u opcijama za TV tamo, mada tamo nema ni sta, sve automatski kad jednom stavis.
Testiraj sa ovim pravim youtube HDR snimcima, imas i gomilu sad.
 
Sumnjao sam da je do kabla, ali cim radi normalno kad nije hdr, ne verujem da je do njega, a i hdr uglavnom radi normalno, osim ako nije bas zahtevan, 60 fps.
Nego ovaj moj model tv-a je nesto jeftiniji, a i u opisima pise da su sjebali nesto hdr, tako da verujem da je do toga. LG 43UK6300MLB, oko 400 evra mislim da je bio kad sam ga uzeo.
 
Ovo baguje, jel da? Pitam da se ne cimam previse. Probao sa youtube i upalio se neki crveni hdr tek kada sam namestio rgb boje u adrenalin softveru. U svakom slucaju ne izgleda kako treba (kao na tvu u okviru androida). Pritom secka ko ludo u 4K.
 
Poslednja izmena:
Konacno se i Auto-HDR pojavio na PC-u, doduse za sada u insider buildu 21337 samo.

Auto HDR Preview for PC Available Today

Today we’re excited to bring you a preview of Auto HDR for your PC gaming experience and we’re looking for your help to test it out. When enabled on your HDR capable gaming PC, you will automatically get awesome HDR visuals on an additional 1000+ DirectX 11 and DirectX 12 games!

While some game studios develop for HDR gaming PCs by mastering their game natively for HDR, Auto HDR for PC will take DirectX 11 or DirectX 12 SDR-only games and intelligently expand the color/brightness range up to HDR. It’s a seamless platform feature that will give you an amazing new gaming experience that takes full advantage of your HDR monitor’s capabilities. The Auto in the title implies how easy it is for you to enable the feature; a simple settings toggle flip will let you turn the feature on and off.

To experience this feature now, you’ll want to click here to join and get access to build 21337 or above.

@shin-bojan Evo vesti koje verovatno dugo cekas :)

Inace nemam ovaj build ali na netu mogu da se nadju snimci kako to izgleda u praksi:



dok za neku ozbiljniju analizu detalja, verovatno ce neko iz HDTVtest ekipe ili slicni da odrade preview/review.
 
@Gdin_M testirao sam malo sinoc i danas. Dobro je pa preko scripta mozes da ukljucis split-screen, onda se bas primeti razlika.
Dosta igara nema podrsku, cak i neke koje su na xbox one imale, iz nekog razloga na pc-u nemaju.
Dark Souls Remastered recimo izgleda bas dobro. Testirao sam i A Plague Tale jer je xbox verzija imala podrsku a pc nije i izgleda skroz fino.
Forza Horizon 3 je jos jedan primer, upravo se skida, pa cemo da vidimo...lako je moguce da ce ova auto verzija bolje raditi nego prava na xboxu (previse je zatamljena slika bila).

Nadao sam se da ce auto HDR raditi i u emulatorima, BOTW u CEMU uz HDR bi bio extra...ali sipak, ne radi.
 
Baci info ili neki screenshot ako imas da uporedis detalje obe verzije. Ja sam uvek za to da je najbolja implementacija kada devovi to sami ukljuce u pipeline igre, ali ako ovo moze da povrati ili cak generise detalje, onda je definitivno second best opcija.

Najbolji primer koji mozes da uradis je da testiras tamo gde je jak bloom i gde su bas unisteni fini detalji.
 
@shin-bojan nevezano za ovaj auto HDR, da li si probao Immortals Fenyx Rising, mnogo fino odradjen HDR
 
Upravo igram Shadow Of Tomb Raider. Sa HDR-om izgleda fenomenalno, brutalno dobro.
Obzirom da sam neko kome je vizuelni prikaz mozda glavni adut, HDR je za mene nova dimenzija.


P.S. Ima li kakav tool da mogu da odradim screen shoot a da bude sa HDR-om posto Afterburner svaku sliku belezi sa ispranim bojama.
 
Nazad
Vrh Dno