Šta je novo?

Koje zvucnike

doct.cor

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2007
Poruke
671
Poena
320
Pozdrav, planiram da zamenim svoju mini liniju Aiwa Jax n5 sa nekim zvucnicima za PC. E sad posto sam ja zzadnji put kupio zvucnike pre 15 god tj ovu mini liniju i stvarno nemam veze u ovoj temi, postavio bih nekoliko pitanja. Ovaj moj set ima 2x80w Rms, bar tako pise na njemu, ja bih zamenio to nekim isto toliko jakim zvucnicima, dakle 160w set (2x 80w) ako ja to racunam kako treba..

Gledajuci zvucnike za PC dakle one koji imaju pojacalo u sebi a imaju ovu snagu kostaju 200 300e.. Sto je za mene mnogo (mislim da je model Mikrolab 9c)

I nasao sam neki Genius wood 5.1 sistem oznaka sw-hf5.1 5050 za nekih 9000din a na njima pise da imaju 150w rms


Sve ovo bi trebalo da bude ukljuceno na integrisanu karticu ( jeftinija asus maticna ploca) koja ima 3 ona konektora pozadi i po specifikacijama podrzava 5.1 sistem. Citam komentarr da bez zvucne kartice nekima ne rade 2 zadnja satelita, hoce li raditi kod mene?

Ili neka treca opcija po predlogu? Ja sam samo ovo nasao...


Dakle nisam zahtevan po pitanju kvaliteta zvuka, onako da ima neki kvalitet osrednji za muziku i da radi na integrisanu... Naravno da bude jeftinije jer da sam u mogucnosti onda bih kupio najskuplje. Dali vredi dati skoro 150-200e preko za ovaj ml 9c u odnosu na Genius 5050 meni koji koristi za muzikusa yt filmove igre a ipak bih da ima tu snagu kkoju ima ova mini linija...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Uzeo fc 330, cena okruglo duplo veca... Da vrede duplo pa i ne vrede ali da su kvalitetniji i daju mnogo lepsi i snazniji zvuk... Daju!!! :) sve u svemu zadovoljan sam i zadrzacu ih :))

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
I ja sam merkao da uzmem 9c da ih prikacim na TV, ali sam se smorio kada sam video da nemaju nikakav audio out kako bih mogao po potrebi da zakacin slusalice na njih. TV takodje ima samo opticki izlaz za zvuk tako da ta opcija otpada.

Ima li neke alternative da ima opticki ulaz, ali i da ima i analogni audio out ? Cenovni rang ~ 250e.
 
Da li je istina da na Solo 9C ekstremno lako/brzo crkne vecina ulaza osim Analognog ? Na vise mesta sam procitao da bukvalno prestanu da rade HDMI i Opticki ulazi, a i daljinski kazu crkne lako :(

Da li stvarno nema alternativa u tom cenovnom rangu ? Dodao bi jos 50e ako treba, znaci do ~300e. Moze i 2.1 sistem, ali da je taj tip dizajna (kako se to zove uopste? bookshelf ? vidim neki izraz monitors za zvucnike ? bas sam noob u ovoj sferi :D) dizajn posto hocu da ih drzim na podu pored TV-a i da umaju opticki ulaz kako bi ih povezao sa TV-om.

EDIT
Sad videh da ove dosta preporucuju

https://www.klipsch.com/products/r-15pm-powered-monitors

450e kod nasih "madjara" duplo vise od Solo 9C, sta mislite vredi ? Kada uzmem neke zvucnike ne planiram 5+ godina da ih menjam :)
 
Poslednja izmena:
Da li je istina da na Solo 9C ekstremno lako/brzo crkne vecina ulaza osim Analognog ? Na vise mesta sam procitao da bukvalno prestanu da rade HDMI i Opticki ulazi, a i daljinski kazu crkne lako :(

Da li stvarno nema alternativa u tom cenovnom rangu ? Dodao bi jos 50e ako treba, znaci do ~300e. Moze i 2.1 sistem, ali da je taj tip dizajna (kako se to zove uopste? bookshelf ? vidim neki izraz monitors za zvucnike ? bas sam noob u ovoj sferi :D) dizajn posto hocu da ih drzim na podu pored TV-a i da umaju opticki ulaz kako bi ih povezao sa TV-om.

EDIT
Sad videh da ove dosta preporucuju

https://www.klipsch.com/products/r-15pm-powered-monitors

450e kod nasih "madjara" duplo vise od Solo 9C, sta mislite vredi ? Kada uzmem neke zvucnike ne planiram 5+ godina da ih menjam :)
Ja sam se lomio za klipš ali je ipak previše. Evo pola godine sa Solo 9c, svakodnevno maltretiranje i sve ok za sad. Pu pu :)
 
@Dovahpig
I meni je previse :D Pogotovo sto ja zvucnike ne koristim cesto najvise sam na slusalicama. A trenutno sam na Altec Lansing VS2721 kontam da bi Solo 9c bio ogroman skok u odnosu na njih :D

Samo se jos lomim kako mi je najbolje da ih povezem, na TV na opticki izlaz ili direktno analognim kablom na PC ? Posto mi je PC povezan HDMI sa TV. A PC mi je izvor zvuka za igre/filmove. Ne znam sta bi dalo bolji zvuk. Kontam da ako budem na PC direkt kacio moram i neku zvucnu karticu da uzimam ?
 
Poslednja izmena:
Sad gledam ovi moji matori Altec Lansing VS2721 su 2 x 7.5w jacine. Sto mi je skoro vec pa dovoljno. Treba mi nesto malo jace i malo bolji zvuk. Nisam bas neki audiofil :D

Razlog zasto sam uopste hteo 9c je vise zbog izgleda :D Da zbog izgleda posto mogu da stoje na zemlji :D

Situacija je sledeca, uskoro menjam TV i za razliku od ovog koji ima fino 3.5mm audio out sledeci ima samo Optical.

E sada na taj TV cu kaciti PC koji ce se koristiti kao izvor zvuka kada se igram/gledam filmove, drugi uredjaj koji bi se kacio na TV jeste PS4.

Hocu da uzmem nove zvucnike koje ce mi pokriti sve to.

Sta sve treba da kupim da to mogu sve povezati i da ne moram mnogo da se cimam kasnije.
Mislio sam prvo Solo 9c posto imaju Optical IN. Pa PC/PS4 daju zvuk TV-u preko HDMI, a posle zvucnike direkt na TV kacim. Ali em sam cuo da taj opticki crkava lako na 9c, em mi zapravno ne trebaju toliko jaki zvucnici.

Pa mi trebaju neki malo slabiji, ali nijedni nemaju optical, pa nemam pojma kako to da izvedem sto se povezivanja tice :D

E da kao dodatna zavrzlama hteo bi da zadrzim ove trenutne zvucnike i da ih koristim dok sedim za kompom, posto ovaj trenutni 43" TV cu zadrzati kao PC monitor, dok ce novi TV biti pored i sluzice kao kauc gaming :D

Znaci PC bi u isto vreme bacao zvuk na dva para zvucnika, ove stare dok sedim za PC stolom, pa po potrebi na ove nove koje bi stojali pored TV-a kada igram nesto sa kauca ili gledam film :D

Evo i dijagrama :D Znaci pitanje stoji koji zvucnici bi se tu fino uklopili, kontam da ~100e bi bilo dovoljno da dobijem zvuk kakav je meni dobar, ali pored njih treba uklopiti kablove, mozda zvucna karta za PC ? Ili neki konvertori, nemam pojma :D

pennZA6.jpg
 
Poslednja izmena:
Nedavno su Logitech x-230 ispustili dušu, pa tražim zamenu. Bili su dobri za svoju cenu. Na njima mi se nije baš dopao bas. Deluje mi da je više za efekte nego za muziku - kao da dodaje niske tonove i tamo gde ne treba, napr. u glasu u filmovima.
U tom cenovnom rangu sam našao ovo:
Mircolab
B-70 i B-77 - ovima izgleda da malo fali basa (mada bi 77 sa subom verovatno bila jako dobra kombinacija)
FC330 - vidim da ih mnogi hvale, ali čini mi se da prilično dižu bas a i visoke malo kao x-230, što želim da izbegnem.
TMN9U - podsećaju me na B-70 sa malo više basa. Njihov bas mi zvuči više kao 2.0 nego 2.1. Deluju mi zanimljivo. Da li ih je neko čuo uživo?
TMN9U video
Solo 2 - navodno ih još ima u prodavnicama za nešto ispod 10 000. Verovatno ih ne bih uzimao ali me zanima da li vrede tih para. Mislim da su ranije bili jeftiniji, kamo sreće da sam ih tad pazario.
Zvučnike sam slušao na youtubu na slušalicama Sennheiser hd201 pa ne znam koliko je realna slika koju sam stekao. Verovatno ću poručiti preko neta pa i zato pitam za vaše mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Ako ima negde prilike probaj da čuješ FC330, bilo kod nekog vlasnika ili u nekoj prodavnici. Ako ti se svide kako zvuče kada se smanji bas na potenciometru, ne trebaš dalje da tražiš u tom budžetu. A i nema izbora nekog u Srbiji, tako da mu dodje na isto.
 
Kupis online fc 330 ako ti se ne svide vrci.... Meni licno visoki na tim fc su jaaaaako tanki, tako da sam na kraju skupio neku kesiolicu i kupio pristojan soundbar.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Hvala svima na preporukama. Kupio FC330, zadovoljan. Nasuprot očekivanju, nemaju prenaglašene visoke a ni bas nije prejak čak i kad se stavi na maksimum. Takođe i lepo izgledaju i laki su za svoju veličinu. Meni prijatniji za muziku od starih Logitechovih X-230. Za pristojan soundbar verovatno treba bar duplo više. Mislim da ih mnogi opravdano preporučuju za taj novac.
 
Da ne otvaram novu temu dvoumim se između:
Microlab FC330 https://www.emmi.rs/zvučnici-(20-i-21)-zvučnici-21-microlab-fc-330.11.html?productId=59325
Microlab TMN-9BT https://viphouse.rs/multimedija-foto-kamere/zvucnici/microlab/tmn9bt/product/121671

Razlika u ceni je oko 500 din, ali ono u čemi se dvoumim jeste da li da žrtvujem kvalitet zvuka (FC330) radi Bluetooth-a (TMN-9BT), tj. da li je FC330 zaista toliko kvalitetniji da bih mogao da primetim razliku.
Zvučnik će se koristiti u sobi od 20-ak kvadrata (you tube, mp3, filmovi, igrice i sl.).

Ako imate bolji predlog u ovom cenovnom rangu, a da ima bluetooth konekciju...

Hvala unapred.

Da dodam, u igri su i B-70BT https://viphouse.rs/multimedija-foto-kamere/zvucnici/microlab/b-70bt/product/121670
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno