Šta je novo?

Koje zvucnike

doct.cor

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2007
Poruke
671
Poena
320
Pozdrav, planiram da zamenim svoju mini liniju Aiwa Jax n5 sa nekim zvucnicima za PC. E sad posto sam ja zzadnji put kupio zvucnike pre 15 god tj ovu mini liniju i stvarno nemam veze u ovoj temi, postavio bih nekoliko pitanja. Ovaj moj set ima 2x80w Rms, bar tako pise na njemu, ja bih zamenio to nekim isto toliko jakim zvucnicima, dakle 160w set (2x 80w) ako ja to racunam kako treba..

Gledajuci zvucnike za PC dakle one koji imaju pojacalo u sebi a imaju ovu snagu kostaju 200 300e.. Sto je za mene mnogo (mislim da je model Mikrolab 9c)

I nasao sam neki Genius wood 5.1 sistem oznaka sw-hf5.1 5050 za nekih 9000din a na njima pise da imaju 150w rms


Sve ovo bi trebalo da bude ukljuceno na integrisanu karticu ( jeftinija asus maticna ploca) koja ima 3 ona konektora pozadi i po specifikacijama podrzava 5.1 sistem. Citam komentarr da bez zvucne kartice nekima ne rade 2 zadnja satelita, hoce li raditi kod mene?

Ili neka treca opcija po predlogu? Ja sam samo ovo nasao...


Dakle nisam zahtevan po pitanju kvaliteta zvuka, onako da ima neki kvalitet osrednji za muziku i da radi na integrisanu... Naravno da bude jeftinije jer da sam u mogucnosti onda bih kupio najskuplje. Dali vredi dati skoro 150-200e preko za ovaj ml 9c u odnosu na Genius 5050 meni koji koristi za muzikusa yt filmove igre a ipak bih da ima tu snagu kkoju ima ova mini linija...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Ova Aiwa sto imam ne moze da izbije prozor xD. Mozda je lazno ovo sto pise na njoj 2x 80w rms?? Salim se dosta je jaka, nemam potrebe za tom snagom ali nebih uzimao slabije, mozda se vrati ono vreme nekada kad smo pravili zurke svako vece xD

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
hm.. iako smatram da nista skuplje od microlab solo6 posle te linije je nepotrebno, ako treba snaga: yamaha rx496rds risiver na kp za 60-70e polovno (do 75w rms na kutiju 8ohm ~ 55w DIN), a za ostali novac uzeti sto jace i vece stereo kutije, takodje polovno (50w DIN kutije ce ti biti puna kapa)
p.s. tih 160w rms (ako ne lazu) - je nesto okolo 120w DIN, sumnjam da ima toliko snage, ali neka
p.p.s. rms je za 20-25% veci od din, i oznacava da pojacalo ili kutije mogu da izdrze takvu snagu bez ostecenja ~1 sat. Dok DIN oznacava dugotrajan rad na takvoj (maksimalnoj) snazi. Najposteniji su bili nekad u Sovjetskom Savezu, kada su pisali nominalnu snagu - snaga sa regulatorom na sredini, pri kojoj sve karakteristike zvuka su identicne sa onim u tehnickom pasosu/manualu (t.j. izmeren freq resp, sum i sve ostalo) - i ona je obicno 2-3 puta manja od DIN.
 
Poslednja izmena:
Ne bih kupovao pojacala, tj treba mi kompaktno nesto i novo, zato i idem na ovu varijantu inace bih zadrzao liniju. Na liniji pise 2x 195w i 2x80w rms. Linija moze da radi oko 2 sata na max i posle toga se ugasi na nekih pola sata, verovatno se zagreje.. Sta ja znam. Kvalitet zvuka na preko 28 od mogucih 30 je los. Sam kvalitet zvuka na ovoj liniji nije nesto, bas je nekako slab sta znam, osim sirove snage po meni nista posebno, recimo drugar ima neki Genius 5.1 koji ima i bas i visoke tonove lepse po meni i to dosta. Na zvucnicima pozadi pise Sony Corporation. Inace da pomenem da je ovo jedina stvar od tehnike koja traje vec 15 god i sve na njoj radi... E sad sta kupiti da zameni ovo, ja nemam opcije da isprobavam pre kupovine itd... Evo na slici sta pise i kako izgleda zvucnik
e265729c15f088537df1d143af9a3bc3.jpg
2dc2a0cbb1177394e5d9db8444573a9c.jpg


Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
prinuđen si na microlab naročito ako hoćeš novo u šopu,jer i nema ništa smisleno za tih nekih do 100e a da nisu bačene pare. 5.1 naročito za taj novac naročito na integruši nema preterano poente,ali ako se baš ložiš na surround i stvarno bi ga koristio za surround onda ganjaj 5.1,samo zaboravi na žurke. :)

ja da sam na tvom mestu uzeo bi solo 6 ili 7c na oglasima.ako iskoči neki edifier ili tako neka egzotika za naše uslove (nažalost) što da ne,počeli su polako da valjaju za sad za nerealno visoke cene ali nikad se ne zna,ali ne bi računao da će to da iskoči za tih nekih 100njak evra.takođe,studijski monitori,pa i oni najgori iz meni nepoznatih razloga drže cenu skoro kao golf dvojka,tako da i oni izlaze iz ove priče zbog budžeta...
 
prinuđen si na microlab naročito ako hoćeš novo u šopu,jer i nema ništa smisleno za tih nekih do 100e a da nisu bačene pare. 5.1 naročito za taj novac naročito na integruši nema preterano poente,ali ako se baš ložiš na surround i stvarno bi ga koristio za surround onda ganjaj 5.1,samo zaboravi na žurke. :)

ja da sam na tvom mestu uzeo bi solo 6 ili 7c na oglasima.ako iskoči neki edifier ili tako neka egzotika za naše uslove (nažalost) što da ne,počeli su polako da valjaju za sad za nerealno visoke cene ali nikad se ne zna,ali ne bi računao da će to da iskoči za tih nekih 100njak evra.takođe,studijski monitori,pa i oni najgori iz meni nepoznatih razloga drže cenu skoro kao golf dvojka,tako da i oni izlaze iz ove priče zbog budžeta...
Znaci ovaj 5.1 Genius 5050 sa vuferom od 75w + 5 x 15w ako se ne varam bi bio manje glasan nego moja linija 2x80w? Izvini mozda je glupo pitanje pa se to tako ne racuna? Napominjem da je ovaj Genius 5050 nekada kostao 200e a trenutno ga mogu nabaviti za 9000 din. Uopste mi ne treba 5.1 to bi islo sve u jedno cose ali mi se cini da za taj novac nema jace

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za glasnoću jedina relevantna mera je ukupan db zvučnika (jer zvučnik pravi buku) a to u ovom segmentu neće ti niko reći,pa čak i u višem,ne sećam se da sam išta ozbiljnije od specifikacija video na čak i prosumer audio opremi kamoli sub 200 dolara segmentu.

u praksi tebi je potpuno nebitno,pošto sigurno taj genius ne može da okrpi žurku,i imaš dva izbora:

1.kupiš kad si već toliko se naložio na te genius,možemo mi tebi sad da rasčlanjujemo na razlomke i sitna crevca što i zašto ne,očigledno želiš da ih kupiš...i ostaviš tu liniju za žurke.

2.kupiš solo 6 ili 7c na oglasima i završiš većinu potreba sa jednim parom zvučnika koji izgleda pristojno,zauzima daleko manje prostora od 5.1 + mini linije i verovatno svira lepše od te linije (to mi već ne možemo da znamo koliko lepo pevaju te kutije,pogotovo što verovatno nemaju neko ozbiljno pojačalo u toj liniji,nema nešto naročito ni mikrolab ali tehnologija je ipak otišla poprilično od devedesetih).

šta bih ja uradio sam ti već rekao,eventualno ako te baš žulja ta linija kupiš 2x20 ili 2x30w kineskog digitalca i ušrafiš ga na poleđini zvučnika ili ga skloniš negde da ti ne smeta.sviraće kutije ili isto ili bolje i isto glasno.
 
za glasnoću jedina relevantna mera je ukupan db zvučnika (jer zvučnik pravi buku) a to u ovom segmentu neće ti niko reći,pa čak i u višem,ne sećam se da sam išta ozbiljnije od specifikacija video na čak i prosumer audio opremi kamoli sub 200 dolara segmentu.

u praksi tebi je potpuno nebitno,pošto sigurno taj genius ne može da okrpi žurku,i imaš dva izbora:

1.kupiš kad si već toliko se naložio na te genius,možemo mi tebi sad da rasčlanjujemo na razlomke i sitna crevca što i zašto ne,očigledno želiš da ih kupiš...i ostaviš tu liniju za žurke.

2.kupiš solo 6 ili 7c na oglasima i završiš većinu potreba sa jednim parom zvučnika koji izgleda pristojno,zauzima daleko manje prostora od 5.1 + mini linije i verovatno svira lepše od te linije (to mi već ne možemo da znamo koliko lepo pevaju te kutije,pogotovo što verovatno nemaju neko ozbiljno pojačalo u toj liniji,nema nešto naročito ni mikrolab ali tehnologija je ipak otišla poprilično od devedesetih).

šta bih ja uradio sam ti već rekao,eventualno ako te baš žulja ta linija kupiš 2x20 ili 2x30w kineskog digitalca i ušrafiš ga na poleđini zvučnika ili ga skloniš negde da ti ne smeta.sviraće kutije ili isto ili bolje i isto glasno.
Ne lozim se na zvucnike u suorotnom ne bih gledao na novac toliko e sad ovaj Genius sam naveo iz razloga sto je to ima 150w a kosta 9000, dok onaj 9c ima 140w i kosta 3x vise, mislio sam da je glasnoca povezana sa W pa su oba podjednako glasna i priblizno glasna kao moja linija, dok recimo taj Mikrolab peva 50% lepse pa sam tom logikom isao... Kazem pojma nemam o ovome niti me interesuje samo pitam sta bi moglo da zameni ovakvu liniju...


Elem ajd ovako, dali mislite da ce mikrolab 9c biti glasan kao moja linija pa da njih uzmem, nek kosta koliko kosta, dali treba da obratim paznju na neki model tj dali ima vise varijanti ili 9c je 9c i to je to? Uzeo bih u radnji sa garancijom

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
druže,prvo tvoja linija nema teorije da je 160w,niti taj genius ima 160w (niti se snaga sabira tj neće biti glasnije) niti zapravo ti vati označavaju ništa što tebe realno tangira.taj sistem je relativno jeftinije surround rešenje za kuću i ništa sem to može iole ozbiljnije da odradi,kamoli da bude glasno što izgleda tebe zanima.

takođe, 9c ima poentu ako bi ih montirao kao podne ili u sličnom aranžmanu i ako bi koristio bar dve digitalne konekcije (tipa računar i konzola ili računar i neki plejer) inače plaćaš za nešto što ne koristiš i za tebe je spomenuti solo6 sasvim dovoljan.
 
Mozes da uzmes na kp ili aliexpresu za trideset dinara pam8403 pojacalo koje kazu da daje 2*3W mada je to sigurno pri 10% distorzije pa to vise i nije zvuk, znaci realno mozda daje 2*1.5W i to da prikacis na zvucnike tvoje linije to bi se dralo. Ne trebaju tebi ne znam kakvi wati.

HTB165qzd_nI8KJjSszgq6A8ApXag.jpg
 
Stiglo, kao prvo u pravu ste nista mi jace ne treba, drugo dosta lepsi zvuk od moje linije, trece zavrsna obrada katastrofa eto par slika (razmisljam da trazim zamenu) , cetvrto glasnoca vezu nema sam mojom linijom, tj slabije se cuje.

E sad to je manje vise iz prve ruke, kasnije cu da ih probam detaljno pa cu da vidim jedino sto sam primetio je to da ispod jacine 15 je mnogo tiho, dali je ovo normalno, moram da ih povecam na 25 pa je i to tiho za muziku (nisam ogluveo jos) ... Probao sam i na pc, mobilni i tv i tako je tiho...
d33ae5ecb289e19178411f958d3885eb.jpg
86df979bfc7c888c5bd0b0fd3416f5d0.jpg
69e21a30337ab1fd93e38c9504fd865e.jpg


Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Nisu tihi generalno, tihi su sto se tice tih nizih podesavanja. Na 40 i vise su dobri, ja ostavljam na 40-41 pa jacinu regulisem preko PC-ja.

Sto se zavrsne obrade tice, moji su besprekorni, stigli su juce iz Emmija, bez tackice na njima, ja sam se bas odusevio izradom.

Jel si imao stiker na gornjoj strani na kome pise da pre upotrebe treba skinuti mrezicu i skloniti zastitu sa visokotonca? Ako nisi, dobio si vec otvarane zvucnike.
 
To je za reklamaciju. A to sto ti je tiho.. na 15 ok (ali opet mora da se cuje normalno, cak i na 5-10 treba da ima zvuka), ali i na 20-25 da bude tiho (trebalo bi sigurno da bude normalno), nije nesto u redu.
upd. Instaliraj neki sound meter na mobilni i izmeri sa jedno ~1m (okreni mikrofon ka zvucnicima) koliko dB daje u proseku na 20-25 (pre toga proveri u windows da li je zvuk na max). Postavi rezultate i link na youtube (na pesmu). Sa tim posle jos neko da proveri (da izmeri kod sebe na isti nacin), ako ima velike razlike - sigurno nesto ne valja. Neko voli tiho da slusa, neko glasno, pa jedino sa merenjem mozemo sigurno da znamo.
 
Poslednja izmena:
Kupljeno je u winwin. Imalo se stikere. Ali je kutija bila otvarana, ovo nije ostecenje nego je fabricki lose ofarbano ili sta vec. Novi su zvucnici i nisu korisceni vidi se... Ovo je fabricki lose odradjeno

E sad kako da uradim zamenu? Ako reklamiram ima da me voze 30 dana...??, kupljeno onlajn na popustu
Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda je to problem kod microlab


I moji su imali slicno ostecenje (jedno). Zanemario sam i zaboravio na to dok ne videh ove slike. (nije bio emmi/win win)


Elem, ako ti smeta, i ako i uzivo izgleda tako grozno reklamiraj pa neka idu u outlet.

Da, pogledah sada tvoje slike bolje. Napred ide mrezica. Nece se videti.. moji imaju slicno ostecenje kao to tvoje sa gornje strane. Na visini su pa ne primecujem.
 
Poslednja izmena:
zamena aiwa (sony) linije od 80w (80w x2 nije 160w, nego osamdeset na dva kanala), sa microlab 6c je u startu bila greška.

opet stižem kasno na temu. nema veze sad. taknuto-maknuto.
 
Poslednja izmena:
E hvala tebra, znam da nije neki zvuk. Bitno da ne zauzima mnogo prostora, da su 'portabilniji'...

Mada moglo bi nesto omanje (a vece snage) i na 220V, 2.0...ako ima sta i ako je bas razlika...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno