Šta je novo?

Proveren i kvalitetan servis za popravku/spašavanje podataka ?

u 8.13 se jasno vidi alat koji mi pravimo u njegovoj komori. Video je nista vise od reklame a alati kojr oni prave ne spadaju u sam vrh.
 
Da ovo je vise reklama ali je ok video da se vidi kako se to radi, da kazemo poucno donekle.
Duksa htedoh da te pitam, ja neispravne hard diskove bacam jer nemam ih gde. Da li vam trebaju kao donori, racunam da uvek ima elektronike i glava koje mogu da se iskoriste?
 
Izvinjavam se sto nisam odgovarao neko vreme, a vidim da se vodila i neka diskusija.
Pocetkom novembra ga poslah u mydata, za koji shvatih da je ustvari nepo (drugar ima prodavnicu, rece da su ok itd.).
Nije da sam ciljao naj jeftinije, ali tako ispade.
Stigao mi jutros.
Da prenesem malo iskustva, ako nekome bude od koristi u buducnosti.
Procedura slanja i komunikacija veoma traljava.
Iako je moguce poslati zahtev za data recovery preko njihovog sajta (nepo a ne mydata), opet sam morao sam da ga posaljem sam.
Na papir odstampao licne i kontakt podatke, neke informacije vezane za disk (sta mi je prioritet itd.), spakovao i poslao.
Posle skoro 2 nedelje sam dobio poziv (toboze nisam naveo email, iako sam na papiru sve lepo i precizno naveo) sa dijagnozom, ogroman broj losih sektora, ostecena firmver zona diska=18000 din.
Dao sam im odobrenje da nastave i tu je prica stala.
Proslo mesec dana bez ikakvog odgovora, pa sam resio da ih kontaktiram.
Stize mi odgovor da je gotovo, valjda su cekali da se javim.
Dogovorili smo se da uzmem novi hard od njih, na koji ce mi prebaciti podatke.
Naglasio sam da mi ne treba hdd za video nadzor, i odbrao obicni segate (barakuda).
Naravno stigao mi je skyhawk, disk za video nadzor.
Poslali su i pokvareni hard, kome su naravno skinuli elektroniku.
Znam da od tog harda nema nista, ali opet mogli su da vrate elektroniku.
Sto se tice spasavanja, mogu reci da sam zadovoljan.
Spaseno je oko 600gb (od oko 1500gb), i spaseno mi je naj bitnije.
Sveopsti utisak je da bi moglo bolje.
Ako vam treba hitno spasavanje i profi usluga, mozda je bolje da odete negde drugde.
Nepo je servis za sve i svasta, i spasavanje podataka im nije primarna oblast.
Verujem da bi usluga bila bolja da sam mogao fizicki da odem, i odnesem disk licno.
U svakom slucaju, zavrsili su ono sto mi je trebalo, samo put je bio malo trnovitiji nego sto je trebalo.
 
Znaci posle mesec ipo dana dobio si trecinu podataka po punoj ceni. Pritom nisi dobio nazad cak ni kompletan disk da bi mogao da pokusas na nekom drugom mestu. Da li si dobio spisak dobrih i losih fajlova?
Ti diskovi imaju u 99% slucajeva problem sa jednom od glava. Ako se uslovno receno muce kloniranjem, jer to zaista lici na bad sekotore, dobije se rezultat koji imas. Lose spasavanje.
Ne postoji alternativa za ispravan postupak, jedan pogresan korak i nema vise podataka...
 
Znaci posle mesec ipo dana dobio si trecinu podataka po punoj ceni. Pritom nisi dobio nazad cak ni kompletan disk da bi mogao da pokusas na nekom drugom mestu. Da li si dobio spisak dobrih i losih fajlova?
Ti diskovi imaju u 99% slucajeva problem sa jednom od glava. Ako se uslovno receno muce kloniranjem, jer to zaista lici na bad sektore, dobije se rezultat koji imas. Lose spasavanje.
Ne postoji alternativa za ispravan postupak, jedan pogresan korak i nema vise podataka...

Jedino sto sam dobio je spisak dobrih fajlova, to pre nego sto sam platio i ostalo (da proverim jesam li zadovoljan rezultatima).
Po spasenim fajlovima sam zakljucio da je ostecenje bilo verovatno prema kraju diska, jer su particije sa pocetka uglavnom spasene (u manjoj ili vecoj meri).
Sto se elektronike tice, kontam da su je skinuli jer je ispravna (mozda zatreba).
Tesko da bih pokusao bilo gde drugde, pogotovo jer je ostatak diska uglavnom bila muzika (terabajt i kusur briziljivo sakupljane i sortirane poslednjih 15ak godina :-( ), ali mogli su bar neku da stave (cisto da lici kao da je ceo).
Svakako da cu im skrenuti paznju na to...

Ocigledno je da mydata vise ne radi kao ranije, o cemu se radi ne znam ali od mene vise nemaju preporuku. Od sad samo Help Disk.

Ne mora znaciti da ne rade kao ranije, mozda jednostavno ne prate napredak u tom polju koliko bi trebalo.
Dobio sam bitnije fajlove, i naucio vaznu lekciju (kao po obicaju, na skuplji nacin).
 
Nazad
Vrh Dno