Šta je novo?

Proveren i kvalitetan servis za popravku/spašavanje podataka ?

bujooo

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2008
Poruke
38
Poena
304
Ukratko treba mi predlog dobrog servisa za hardove (konkretno seagate st2000dm001, ako nešto znači).
A sad malo duže, ako nekog zanima.
Nije pravio problema do sada, čak sam nedavno bacio oko u sentinelu (bio je na 100/100).
Poslednje 3-4 godine je isključivo korišćen za skladištenje, ali ne naročito intenzivno.
Danas se pokrenuo disk check pri paljenju (nisam stigao da ga otkaźem) i krenuo je da ronda po jednoj particiji).
Znam kako obično on funkcioniše, pa reko ajd nek otalja svoje.
Za svog radnog veka možda se 2-3 puta desilo da je pokrenuo proveru, ali uglavnom posle nekih vanrednih gašenja.
Posle par minuta sam video da će potrajati jer su počele iskakati greške (ne mogu se setiti tačno, ali problem je bio u tome što se nije moglo pristupiti disku).
Pošto mi je bila nebitna particija, restartovao sam komp (pročitao sam na nekom forumu da može restart, ali se mogu izgubiti podaci koji se trenutno "popravljaju").
Digne se win, ali se zaglupi.
Restart opet isto, safe mod ni ne digne.
Pokrenem knoppix sa diska, da vidim jel ssd ok, i vidi oba harda (sa svim particijama) i ssd ali ne može pristupiti sigejtu.
Pokrenem hirens boot cd, i sentinel u njemu, i on pokaže performans 100/health 1% !!!
Pokušam zameniti sata kabel (sa novim kablom) i od tada se hard više ne vidi u biosu.
Znam kako to ide sa hard diskovima, a jasno mi je da se u ovom slučaju u kućnoj radinosti ništa ne može učiniti.
Da je logički kvar to bi ja lako...
Hard je od 2tb, ali mi je bitno možda 50ak gb slika i koječega (sve na jednoj particiji btw).
Guglao sam i iskočila je gomila "servisa", ali nebi baš slao bilo gde.
Video sam i okvirne cene, ali šta je tu je.
PS4 će morati da sačeka...

P.S.
Izvinjavam se ako već ima slična tema, nisam uspeo da je pronađem.
Nisam išao na forum preko telefona ne pamtim...
 
Firma Help Disk
+381 11 361 43 43
+381 65 361 43 43

Proveri cene na sajtu pre nego sto se odlucis za spasavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na predlozima, mnogo ste mi pomogli.
Cene sam gledao odma na početku, i tu sam gde sam.
Dvoumim se između help diska i data sol.
Nemam para za bacanje, ali mi je ipak bitnije da ode u proverene ruke.
Videću šta ću za koji dan.
Danas sam opet (uprkos svim savetima) opet pokušao da ga povežem, i komp ga je detektovao u biosu (osetim da motor radi, ne klikće).
Ali čim je krenuo da diže hiren sa fleša, komp se zablebao.
A u svoj toj vrtutmi je pukao win na ssd-u, pa se još i sa tim moram baktati.
 
Pokušaću sutra, ali me sve strah da ga dodatno ne sahranim.
Ma nek ide život :)
 
Dvoumis se izmedju dva skuplja a treci je proveren vise puta uspesno vraceni podaci.
Ne treba da ga maltretiras jer ces samo pogorsati stanje i povecati cenu povratka podataka. Sad imam jedan od klijenta koji ima veci problem, 15k je vracanje.
 
Dvoumis se izmedju dva skuplja a treci je proveren vise puta uspesno vraceni podaci.
Ne treba da ga maltretiras jer ces samo pogorsati stanje i povecati cenu povratka podataka. Sad imam jedan od klijenta koji ima veci problem, 15k je vracanje.

Druze ne radi se skupljem ili jeftinijem, samo zelim da ga dam u najbolje ruke.
Razumi moju brigu.
Sad mi i drugar spomenu taj o kom govoris, tako da cu jos razmisliti.
U svakom slucaju hvala za info.
 
Mogu da mu crknu motor i elektronika, ali ako su mu podaci jos uvek upisani na magnetnoj ploci, bice tamo sve dok se ploca fizicki ne osteti ili ne razmagnetise.
 
Dvoumis se izmedju dva skuplja a treci je proveren vise puta uspesno vraceni podaci.
Ne treba da ga maltretiras jer ces samo pogorsati stanje i povecati cenu povratka podataka. Sad imam jedan od klijenta koji ima veci problem, 15k je vracanje.

A ti brale okreni Mydata pa ih pitaj ko je bolji po njihovom misljenju?
 
Pazi moja je stvar , ali ako ti tvrdis da niko nije mogao da spasi a nisi bio svuda onda to i nije fer?
 
Duksa cupa podatke, njemu ne treba majstor za to... ;)
 
ajd prosvetli nas kako ti to sve vidis i znas ?
na osnovu cega zakljucujes da ja cekicam i da je Nepo bolji od Help Diska i Data solution
 
Vidim, verovatno cekic metodom :D
Ne znam da l' se zezas ili jednostavno nisi inoformisan, jer duksa88 je, ako se ne varam, vlasnik HelpDisc-a vise od jedne decenije, i to prilicno uspesan za nase prostore, te mislim da je prilicno kompetentan za svaku pricu vezanu oko hard diskova ;)
 
Hvala ti ali.nije to bitno. Video sam sajt njegove firme tj fb profil. Jednostavno.nisu bili.kod nas. Kako mozes da formiras misljenje a nemas sve informacije. A plus jos kazes da je bilo davno. Pa u poslednje dve godine data recovery se toliko promenio da je to neverovarno...
 
Zato sto nisam ja slao vec klijent, fizicko lice. Inace je bio hard disk koji je neki "majstor" otvarao, tako da sam im odmah rekao da dzabe salju jer ko zna sta je radjeno. Mislim da je slato na dva mesta, Data Solutions i Mydata, za Help Disk ne mogu da garantujem, nije ni bilo skoro, par godina.
Inace neko je od mene iz Help Diska skoro uzeo WD 1TB od 2.5", mozda neko od radnika.
 
Ne mozes to da tvrdis za hard disk koji je otvarao neko nestrucan, sta bi uradili sa njim? Glave polomljene, hard disk zvecka ko igracka za bebe. Ovo za glave su oni rekli, ja nisam otvarao.
 
pa ti si do pre dva posta tvrdio da ja cekicem otvaram diskove. Kazes da ako jedni ne mogu ne mogu ni drugi a nisi bio kod drugih. Sve sto kazes ne drzi vodu. Prakticno pricas napamet. Ako te put nanese u Bg. svrati da vidis sta se sve radi i kako se radi. Imamo izmedju 300 i 500 diskova na spasavanju mesecno. Osamedest posto radimo za Nemacku , Austriju, Holandiju...
Data recovery je mali svet. Svi se znamo. Po obimu posla moze da se desi samo da je Ontrack ispred nas ali zato sto odatle vrlo slabo cure informacije. Cak i alate ne kupuju direktno od nas.
( www.hddsurgery.com )
Izvinjavam se malo privatizujem, ne govorim nista lose o drugima, jednostavno ako nisi bio nisi.
 
@duksa88
Pa nisam bio, rekao sam, tad su oni slali sami jer ja nisam bio tu a sam sam vecinu slao u Mydata, ranije nesto u Data Solutions.
Ono za cekic je sala, izvinjavam se :)
Imacu vas u vidu onda za nadalje, jeste Help Disk skuplji ali verujem i bolji pa meni je svejedno jer ja uredno radim backup a i nemam neke bitne podatke a klijenti i onako nauce na tezi (skuplji) nacin da je backup obavezan.
 
Nazad
Vrh Dno