Šta je novo?

Novi laptop

Nije nov naravno. Par postova iznad sam pisao da jurim neki polovan laptop sa i7 procesorom i zasebnom grafikom. Ovaj naleteo na aukciji. Kupio malo pre. Nadam seda ce biti sve ok kad stigne :D
 
ako mogu da se nadovezem sa pitanjem. meni treba neki laptop za oko 50.000tak hiljada. ne bih mnogo preko toga isao, pre bih isao ispod sa cenom. poslovna je primenena, ne treba nista previse jako, jer je pisanje dokumentacije glavni posao. Ali imam jednu bitnu stavku. Laptop treba da je lagan jer ce se nositi dosta...i da je ekran ok za pisanje i citanja dokumentata.to je manje vise to :) moze int grafika (iako nije bitno, moze i da ima neku grafiku za neki eventualni super low gaming...al to je nebitno)

emmi ili neka domaca firma jer se uzima na firmu

e sad ako bi samo emmi bio opcija koji laptop bi bio neka preporuka za do 50tak hiljda? mozda cu morati iz emmija da uzmem-zbog nekih dodatnih pogodnosti (plus pored povracaja pdv preko firme)
 
standardna preporuka - Lenovo IdeaPad 330 sa ryzen 2500u.em najbolji cpu u klasi,em 1080p,em m.2 slot.kad uzmognes kupis jos 4gb rama i ssd i to je spakovana masina do kraja.po meni jedina mana za te pare je sto je samo hdmi 1.4a od video izlaza.
 
nije zmaj,ima mana i to jedna ozbiljna,ali 1080p sa tim rajzenom je ubedljivi BB za te pare,po mom misljenju.sem sto bar moras da planiras m.2 i 4gb rama u startu,ozbiljno ga koci i 1.4a HDMI,sto ne shvatam zasto su stavili...ostalo je standard u klasi (losa baterija,poprilicno se greje,krs kalibracija monitora out of the box,itd) ali to je vec standardno za cenovnu klasu i dosta toga moze da se sredi.
 
Pretpostavljam ali me brine ovaj komentar od kolege ..."ako i ima 1080p 15,6" novo za te pare mogu da zamislim sta je unutra,ali oprez,isproveravaj sve sta i kako" Nisam siguran da razumem.
 
mislio sam da za 50 hiljada nema puno laptopa sa tom velicinom ekrana i rezolucijom a i da ti koji jesu u toj cenovnoj klasi najcesce budu sa bas sporim procesorima i bez previse opcija za nadogradnju ram-a,ssd-a itd.ovde je lemljen jedan modul i imas drugi slot samo da ubacis jos 4gb.imas i m.2 slot za ssd i ne bi morao da izbacas hdd ili optiku i budzis dodatno.

sto se tice opreza,rekao sam u smislu da uvek kad je dobra ponuda i polovno budes na oprezu i proveris i garanciju,i prodavca koliko mozes.koliko vidim po ocenama na tom sajtu on je okej,stariji clan,ne deluje da je preprodavac vec regularni entuzijasta i cesto kupuje i menja tehniku.
 
Onda je i svaki koji kupimo u radnji polovan jer ga izvade iz celofana.

definicija polovnog je kad pre tebe prodje bar kroz jedne ruke.na to dodaj praksu domacih maloprodaja da b stock i artikle za outlet (sa reklamacija,povrata posle onih famoznih 14 dana za vracanje itd) prodavaju po punoj ceni kao 'nove' i verujem steci ces sliku sto sam stava da sve sto nije u celofanu,a narocito sa kp-a je polovno.ne mislim na tu uzicku firmu,nisam imao iskustva sa njima,pricam generalno o domacim maloprodajama.

nego da ne sirim dalje paranoju,sustina price je da treba biti oprezan.
 
To skinuo sam ambalazu za slikanje je poluprevara po meni ili eventualno neko ko to uradi iz naivnosti jer misli da je bolje tako
Slikas nov neotpakovan.u kutiji i samo to stavis.a kupac kad dodje da pare i sam otvara.e to je dokaz da je novo-novo.kad uzimas od nekog tako.
 
Ja nisam nikakve folije dobio kada sam kupio i emmiju nov HP laptop , samo kad sam otvorio bila je ona bela zastita na tastaturi i stiropor gde je bilo upakovano.
 
Zato sto je bio izlozen u radnji.

Da nije bio izlozen, dosao bi upakovan.

Elem, ovakav laptop je 48k uz besplatnu dostavu u em,.dok platis postarinu i sav rizik za 40k mislim da je upitno koliko je isplativo.
 
Ako ćeš da uštediš na vremenu i imaš mogućnosti da lično odbaciš u ovlašćeni servis, uvek je bolja opcija ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zato sto je bio izlozen u radnji.

Da nije bio izlozen, dosao bi upakovan.

Elem, ovakav laptop je 48k uz besplatnu dostavu u em,.dok platis postarinu i sav rizik za 40k mislim da je upitno koliko je isplativo.

postarina/otkup ne moraju da budu suludi,mislim da sa normalnim kurirom bi bilo oko crvene sve ako ne i manje.to sto bi najizvikanija kurir sluzba odrala za 40k i posiiljku do 5kg je druga prica.plus najcesce moze skoro sa svima da se dogovori zavrsavanje posla u bg,ja bar retko naidjem na nekog ko ne dolazi u par dana ili neko njegov,treba uvek pitati,ne kosta nista,a svaki posao je bolji uz test i stisak ruke.
 
Evo je mozda i bolja ponuda

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/dell_inspiron_15_3567_-_not12202-158341

I3-6006u 128gb ssd + dodatni 128gb ssd na poklon, 5 godina garancije.

Trenutno 46k.

c913a3ae8d8839807dfb46dad0a48c2c.jpg
 
Ja narucih ovaj

DELL INSPIRON 15 3579 G3 - I7-8750H, 15.6FULL HD, SSD 512GB, 8GB, GEFORCE GTX 1050 TI 4GB, WIN10

Za sumu novca koliko kosta ovaj model, nisam nasao bolji.
 
Nije kupljen u Srbiji.

1054.90€
 
Nazad
Vrh Dno