Šta je novo?

Samsung Galaxy A7 (2018)

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,075
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Najzad se kod nas pojavio ovaj model, deluje jako zanimljivo... ako ga neko poseduje, nek napiše utiske.

Ima isti cpu kao A8, 4/64 memorije, 3300 mAh bateriju i trostruku kameru na leđima.

Evo jednog dobrog review-a sa you tube-a, pošto nisu uradili isto na gsm areni, samo dali specifikaciju.
https://www.youtube.com/watch?v=lUN0SXKhAfs&t=3s
 
Чини ми се да сам негдје прочитао да је ово први Самсунгов модел са три камере позади.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Simpaticno, po spec (shturim) je kao A8 otprilike, a jeftiniji je prilicno kod nas. Mada su oba i dalje skuplja od S7 :D A ne verujem da je sa njime u rangu.
 
Ne moze biti u rangu sa s7. Saseku mu neke opcije u startu... skuplji je zato sto je noviji model, imace update na android 10 sigurno a s7 nece, iako je s7 flagship. Cudna je politika samsunga...
 
Ima boljeg izbora od njega za taj novac ... bar po meni precenjen telefon
 
Odlican telefon,uzeo pre neki dan. Dobre kamere, ima opticku stabilizaciju. 64 /4 gb, 6 inch samoled ekran, baterijom prezadovoljan,izrada na najvisem nivou. U svakom slucaju, mnogo bolji izbor nego npr A8 ili P20 lite.
 
Ljudi, može li mala pomoć. U nedoumici sam između Galaxy A7 2018 i Huawei P20 lite. Trenutno imam Mate 10 lite, i ovo mi je drugi Huawei zaredom. Nisam preterano zahtevan korisnik, ne igram igrice, važno mi je da telefon ima solidnu kameru i kvalitetan i glasan zvuk (kroz slušalice). E sad, vidim da oba ova modela imaju kvalitetne kamere, i da su generalno tu negde, po specifikacijama slični. Neko je napisao da A7 ima optičku stabilizaciju, ali nisam siguran da je to tačno, bar po specifikacijama ovog modela. Svaka preporuka i komentar su dobrodošli.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi, može li mala pomoć. U nedoumici sam između Galaxy A7 2018 i Huawei P20 lite. Trenutno imam Mate 10 lite, i ovo mi je drugi Huawei zaredom. Nisam preterano zahtevan korisnik, ne igram igrice, važno mi je da telefon ima solidnu kameru i kvalitetan i glasan zvuk (kroz slušalice). E sad, vidim da oba ova modela imaju kvalitetne kamere, i da su generalno tu negde, po specifikacijama slični. Neko je napisao da A7 ima optičku stabilizaciju, ali nisam siguran da je to tačno, bar po specifikacijama ovog modela. Svaka preporuka i komentar su dobrodošli.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
Ja da sam na tvom mestu ne bih menjao taj Mate za te modele uopšte, jer ne dobijaš baš mnogo , a doplata je velika. Gledao bih nešto drugo.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ja da sam na tvom mestu ne bih menjao taj Mate za te modele uopšte, jer ne dobijaš baš mnogo , a doplata je velika. Gledao bih nešto drugo.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
Iskrsla mi je ponuda preko firme, a kod ovog mog Mate se pojavila već ona žuta traka u uglu ekrana i ide uskoro na servis. A po dosadašnjem iskustvu taj problem se vremenom stalno vraća. Nijedan drugi model mi se ne isplati, ova dva deluju jedino prihvatljivo.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Otvori temu napiši kod kog si operatera, koliko bi najviše dao za telefona i predplatu , pa će neko možda da se javi i pomogne ti oko izbora.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Odlican telefon,uzeo pre neki dan. Dobre kamere, ima opticku stabilizaciju. 64 /4 gb, 6 inch samoled ekran, baterijom prezadovoljan,izrada na najvisem nivou. U svakom slucaju, mnogo bolji izbor nego npr A8 ili P20 lite.

nema ois, ima eis...teško se optička stabilizacija nalazi u toj klasi telefona...
 
Ako bih se razmisljao izmedju ova dva telefona pre sam za huawei p20 lite. Generalno Samsung i dalje ima problema sa lagom. Neko to vidi neko ne, ali ja ne mogu to da podnesem. Jeste bolji ekran na samsungu ali to nije presudno

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ako bih se razmisljao izmedju ova dva telefona pre sam za huawei p20 lite. Generalno Samsung i dalje ima problema sa lagom. Neko to vidi neko ne, ali ja ne mogu to da podnesem. Jeste bolji ekran na samsungu ali to nije presudno

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Hvala ti. Interesantno je da dok sam čačkao malo oba modela nakratko u Telenoru, i ja stekao utisak da je Huawei nekako fluidniji i brži. Ali mislio sam da je to samo subjektivni utisak.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Nisam imao prilike porediti ova dva telefona, no Huawei generalno ima optimizovaniji softver od Samsunga, i dosta su im fluidni telefoni. Ja sam tek sa OnePlus 6 shvatio koliko Android moze biti dobar kad je optimizovan. Moj glas za p20 lite.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ako želiš bolju kameru, amoled ekran, dodatno mesto za sd micro karticu uzmi A7. Ako bih ja birao između ta dva, onda A7...
 
Ako želiš bolju kameru, amoled ekran, dodatno mesto za sd micro karticu uzmi A7. Ako bih ja birao između ta dva, onda A7...
Hvala ti. Ipak se desilo to da je u ponudi bio i Moto Z3 Play, pa sam se odlučio za njega. AMOLED, čist Android, dobra kamera (bar tako kažu), dobar zvuk... Nadam se da nisam pogrešio.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Ja sam se opekao sa Z2 Play. Kamera kao solidna, a ono... Dnevne slike odlične, noćne vrlo dobre, ali sumrak...
 
Ja sam se opekao sa Z2 Play. Kamera kao solidna, a ono... Dnevne slike odlične, noćne vrlo dobre, ali sumrak...
Videćemo. Nisam imao Motorolu do sada. Za Z3 play su komentari uglavnom sjajni. Svi relevantni tech sajtovi koje sam čitao, dižu kameru u nebesa.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Odličan telefon, s tim sto ne treba ocekivati cuda. Prosecnom korisniku i vise nego dovoljno

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Naravno, glas za samsung, bices prezadovoljan ako ga uzmes :)
 
Kako da uključim opciju da se WiFi automatski konektuje na neku mrežu čim dodje u njen domet?
Nisam uspeo da to skontam...tj da li da uvek ostavim uključen WiFi ili da ga isključim
 
Jednom kad se konektuje na neku mrezu onda ce svaki sledeci put automatski da se poveze. Naravno pod uslovom da ti je upaljen wifi. Kako mislis da to uradi kad je ugasen. [emoji16]
 
Ja sam se opekao sa Z2 Play. Kamera kao solidna, a ono... Dnevne slike odlične, noćne vrlo dobre, ali sumrak...

ne razumem...pravi vrlo dobre noću, ali nije dobar za sumrak što su ipak bolji uslovi za slikanje...? i ne znam kako ocenjuješ kao lošu kameru koja pravi odlične dnevne slike i vrlo dobre noćne?
 
Ovako piše na samsung sajtu:
Zgodno kod Wi-Fi prebacivanja
Uštedi vreme za omogućavanje ili onemogućavanje Wi-Fi veze. Galaxy A7 omogućava čuvanje istorije Wi-Fi veza i automatski će se uključiti ili isključiti prilikom ulaska u često korišćene Wi-Fi zone ili izlaska iz njih. Sada možeš besprekorno da se povezuješ uz manje korišćenje mobilnih podataka prilikom ulaska u Wi-Fi zone i izlaska iz njih.
 
Da, ali mislim da wifi mora da bude ukljucen da bi se on povezivao na vec konektovane mreze. Bar je tako bilo do sad...
Npr povezes se na tvoju wifi mrezu, izadjes iz kuce na 1h i kad se vratis on se automatski (pod uslovom da nisi gasio wifi) nakaci na tvoju mrezu. Jel si na to mislio? Ili da ti ugasis wifi pa da on sam upali i poveze se?
 
Ovako piše na samsung sajtu:
Galaxy A7 omogućava čuvanje istorije Wi-Fi veza i automatski će se uključiti ili isključiti prilikom ulaska u često korišćene Wi-Fi zone ili izlaska iz njih.
Prema ovom opisu verovatno je potrebno na neki način omogućiti da se na osnovu lokacije wifi sam uključi/isključi. Slično kao kod otključavanja/zaključavanja telefona gde se može podesiti da se na određenim lokacijam ne zaključava.
 
To me i interesuje.
Shvatio sam da ne mora biti wi-fi stalno uključen da bi se spojio na već poznate mreže
 
Koristio ga par dana...
Kamera dobra u toj klasi, mada ponoći loša. Baterija odlična, ekran odličan, dizajn manje-više, malo mi je plastičan, npr. neuporedivo je tu bolji Huawei.
Generalno ok, ali za 30-tak hiljada, ne više od toga.
 
ne razumem...pravi vrlo dobre noću, ali nije dobar za sumrak što su ipak bolji uslovi za slikanje...? i ne znam kako ocenjuješ kao lošu kameru koja pravi odlične dnevne slike i vrlo dobre noćne?

Pravi loše slike u uslovima kada svetlo nije ni dobro ni loše. Automatika je loša i fokus zeza. Najgore je recimo u sumrak. Slike su katastrofalne. I nije jedini fon sa tom manom. Svi budget telefoni boluju do toga. Npr. Samsung J6 2018. Drugim rečima, kamera spada u budget klasu iako je fon mid range. Da ima OIS, bila bi druga priča, mada se ni jači modeli Z serije, koji poseduju OIS, nisu proslavili sa slikama u lošijim uvetima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno