Šta je novo?

Samsung Galaxy A7 (2018)

Za ovaj vid, to jest klasu uredjaja, kamera nikako ne može biti nesto presudno, odnosno merodavno za ukupnu ocenu uredjaja. Ne mozete ocekivati čudo od kamera u srednjoj klasi.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ne možeš očekivati čuda jer proizvođači namerno sabotiraju kako bi odvojili od premium klase. Ako je Xiaomi upakova Pocophone u 300 eu sa forsiranjem performansi, zašto ne bi mogao recimo u 300eu spakovati i fon sa mid range hardverom a xtra kamerom. Ima ljudi kojima je to presudno. Recimo ja. Svojevremeno je Samsung izbacio A5 2016 fon koji je imao kameru istu u rangu sa S6, softver kamere, naravno, siromašniji u opcijama, ali je ima OIS. Slike gotovo u rangu S6. Po izlasku S7, namerno ga Samsung sabotira (da ne ugrozi prodaju s7), i sa updejtom na novi android kamera gubi na kvalitetu. Kako najlakše zeznuti kameru - ubij joj autofokus. Od premium kamere dobili smo dno dna. Ja sam fon prodao posle mesec dana, ne znam da li su sa nekim updejtom vratili kameru na staro. Inače, prodao sam S5 (flagship) kako bi uzeo A5 2016. Dobio malo slabije performase, ali značajno bolju kameru. Platio sam ga novog 240eu (preko kp mađara). I dan danas najbolji odnos dobijeno/uloženo.

Sve može, ali se neće. Ako bi A serija nudila kvalitet kamere kao S serija, pa sigurno 30% ljudi ne bi kupovalo S seriju, jer im je bitna kamera a ne recimo performanse. Ja spadam u te ljude.

A što se tiče Motorole Z2 Play. Motorola E5 (model mlađi godinu dana, budget fon) radi bolje slike nego ona. Imao sam i Z2 Play, i E5 i G6 Play. Znam o čemu pričam. E5 i G6 Play rade za klasu bolje slike.
 
Poslednja izmena:
Telefon sam kupio pre 10 dana i za sada nemam zamerki.
Brz je, odgovara u deliću sekunde, baterija traje 2 dana...
Samo me buni jedna stvar oko kamere.
Pre ovog telefona sam imao A3 2016 i on je imao opciju slikanja u sport modu(brzina blende) tako da sam mogao slikati decu kada se spuštaju niz tobogan i da fotka ispadne odlično.
Na A7 ne mogu naći takvu opciju a nemoguće je da on to nema jer je u poređenjus a A3 2016 neuporedivo napredniji...
Zna li neko kako da sredim ovo?
 
Skineš sport mod za kameru iz samsung store-a

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Samsung store-a.
 
Mora da ima. Skoro sam to skidao na nekom samsung-u.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Da li je moguće deinstalirati kameru koja je već na telefonu pa da instaliram neku stariju verziju?
Npr onu koja ide sa A3 2016?
 
Da je obrišeš ne možeš, niti da instaliraš stariju verziju. Mozes jedino da nadjes neku aplikaciju za kameru iz playstore-a koja ima takav mod (mada ne znam koja to ima). Cudno mi je da to nema ali moguce da su “ubili” tu opciju na kameri, da bi je imali samo skuplji uredjaji. Ja recimo na samsungu s8 plus nisam imao tu opciju ali sam imao mogucnost da je nadjem u samsung store-u, kao i mnoge druge modove i filtere za kameru. Nemam vise samsung pa ti ne mogu tacno reci kako da nadjes, mozda ti neko pomogne ko ima samsung i zna kako da nadje taj mod ako ga jos uvek ima za download. Secam se da sam te modove skidao jos davno na s3, pa na s6, pa na s8 plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja verzija kamere ti je instalirana?
Možda mogu skinuti tu verziju pokušati
 
8.1.00.24
 
Ne da mi da instaliram app tj kada instaliranje dodje skoro do kraja javlja mi da aplikacija nije instalirana :(
 
Jesi rešio ovo sa kamerom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi kako vas slusa telefon planiram ovih dana da ga uzmem?
Najvise me zanima koliko mu treba da se napuni,jer sam cuo razne price,tipa da mu treba 3 sati od 0 do 100%..
 
Poslednja izmena:
@laki100
Davno sam ga koristio ali znam da treba 2:10 minuta od 0-100%.
 
Telefon je extra. Perfomanse, ekran,baterija...
Ali i dalje smatram da je kamera loša
 
A sto se tice baterije jel drzi barem jedan dan s'obzirom da se toliko dugo puni.?
 
Burazer ga je kupio, po njegovim recima baterija je losija od J5 2017 koga je prethodno imao.Inace je prilicno zadovoljan sa tel.
 
Jel ste uzimali maske i staklo za ovaj telefon? Potrebna mi je preporuka za oba.
 
Mozda je glupo pitanje ali nikako ne mogu naci u opcijama vibraciju tastature dok kucam?
 
settings/sound and vibration/system sounds and vibration ?
 
Evo da javim utiske posle mesec dana koriscenja. Mogu da kazem da je telefon sasvim solidan. Baterija mi drzi dan ipo,wifi i mobilni podaci non stop ukljuceni.. Puni se otp za oko sat ipo,nije toliko strasno. Kamera je malo taksa u odnosu na S klasu sto je i logicno. Sve u svemu telefon za svaku preporuku.

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno