Šta je novo?

Hitno potreban savet za slusalice, uzeo sam lose...

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, Kupio sam HyperX Cloud Stinger slusalice koje su mi danas stigle, blago receno krajnje sam razocaran kvalitetom zvuka, te sam odlucio da ih vratim i zamenim za nesto drasticno bolje.
Kada sam ukacio HyperX Cloud Stinger, aj da ne preterujem, nije to sad propast, ali za 7400rsd osecam se ko da je zvuk sa necega sto bi po MENI subjektivno vredelo mozda 2000rsd. Nisam cak siguran ni da je levi drajver ispravan jer prilicno sam siguran da je tisi za ~15% od desnog, ne nije do mojih podesavanja itd, probao sam sa bubicama i one se cuju jednako na oba uveta.

- Slusalice mi trebaju za Gaming prvenstveno, ali to ne znaci da necu slusati muziku na njima.
Ja dugo godina, bolje reci decenija ne koristim slusalice jer sam navikao na svoje zvucnike koji su iako matori 19god za mene licno sjajni, kvalitet zvuka i sve je savrseno. Radi se o Panasonikovoj mini liniji sa 2 zvucnika koji poseduju woofer.
Zvucnu karticu u zivotu nisam imao, sem ofc integrisane, ali nikada nisam osetio potrebu za boljom od te, predpostavljam jer minilinija ima svoju i produkuje zvuk u sjajnom kvalitetu za mene barem.


E sad pitanje, Sta mi je ciniti? da li problem dolazi od samih slusalica i njihovog "NISKOBUDZETNOG" ranga, ja razumem da u svetu to jeste 50$ dzaba, ali za Srbiju 7400rsd ako je to niskobudzetno pa sta je onda sa nekim od 1000-2000rsd?
Da li taj kranje neodusevljavajuci kvalitet zvuka dolazi od slusalica ili je problem u integrisanoj zvucnoj kartici, ili pak od oba?

Treba mi hitno savet koje slusalice uzeti, spreman sam da platim do ~13.000rsd za slusalice, po mogucnosti manje, pogotovo ako treba da kupujem i zvucnu karticu da bi to licilo na nesto.

Da li je problem u tome sto slusalice nisu namenjene za "muziku" nego za Gaming, pa su im namerno drugcije izrazeni tonovi itd? Da li je to nesto sto treba da svakako ocekujem?

Da li su u principu najbolje slusalice za gaming u tom rangu do 13k rsd HyperX cloud ll? Da li one imaju tolko bolji kvalitet zvuka od Stingera da vrede 2x vise??



Gledano po ovom sajtu, gde mi deluje veoma detaljno testiranje za mene totalnog laika u ovom polju, Cloud 2 pati od ocajnog tremble tj visokotonaca?

Evo stinger pa skroll do Sound sekcije:
https://www.rtings.com/headphones/reviews/hyperx/cloud-stinger

Evo Cloud 2 pa takodje skroll do sound sekcije:

https://www.rtings.com/headphones/reviews/hyperx/cloud-2


Znaci ako moze preporuka za solidne gaming slusalice, ako postoji bolji izbor kvaliteta zvuka bez mikrofona na slusalicama za Gaming/Muziku meni je to uredu, ionako ceo zivot koristim desktop mikrofon.

Da li mi je neophodna zvucna kartica? ako da, sta bih to trebao da kupim?

Imam jos jedan problem, planiram da ostavim svoj Aux kabal utaktnut u svakom trenutku u back panelu, slusalice takodje, znaci treba mi spliter za to, da li se gubi kvalitet zvuka/glasnoca sa spliterom?

Moju maticnu mozete videti u moja masina, ako treba neki dodatni info pitajte.

Inace imam 14 dana rok da zamenim slusalice bez izgovora. U pitanju je Comtrade shop, predpostavljam da ono sto oni imaju u ponudi mi je izbor, mada takodje predpostavljam da imam prava da trazim novac nazad.
Odobrili su mi da jedne slusalice po zelji isprobam na licu mesta, ne vise. Takva im je politika, isto sam prosao u WinWin prosli put kada sam hteo slusalice, nisu mi dali da isprobam.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Ne znam usta bi tacno spalo sta ja preferiram, istina je da volim jaci bas, ali istina je da volim i kristalno ciste tonove i vokale, primecujem kada srednji tonovi nisu to to itd. E sada ja nebih znao da ti objasnim kako je podesen EQ od linije, jer to nije ovaj standardni ui barem sto se moze videti svuda nego neki njen fazon koji je moj ortak koji je DJ jos pre jedno 15god podesio i tako je ostalo, pokusavao sam da ga napravim boljim tj da vidim da li mi nesto vise odgovara al nista, a od svih ponudjenih njegovih nista mi nije kao kako smo mi manuel podesili, sve je izrazenije, i vokali i jasnost zvukova, jedino mislim da bass nije nista jaci, al sami wooferi od zvucnika su veoma mocni da ih ja drzim na medium jer sa jace trese se sve po kuci i sa 1/3 pojacanom linijom


Iskren da budem, trenutno me vise zanima da li zbog mog izrazenog perfekcionizma u odnosu na prosecnog coveka, ja toliko osecam da je desno izrazenije, ili mi je sluh ostecen, ako je sluh boze moj, znam i od cega je, mlad i glup po barutani se gurao u zvucnike od pitaj boga koje jacine da mi pomeraju svaki organ u telu, zasto? jer sam bio 14togodisnji degenerik. Zivecu sa tim, nego kazm nije mi jasno da ja ne primecujem apsolutno uz detaljna testiranja taj problem uz liniju/bubice a da uz headset primecujem po meni subjektivno 15% izrazeniji desni drajver na Stingeru, pogotovo vokali mi uvek deluju da ne dolaze sa centra nego da su dominantni sa desne strane.
I muci me to samo da bih znao da li su slusalice neispravne ili je do mene, ako je do mene ok, prezivecu, ako su slusalice zelim da ih zamenim, pokusacu da vidim sta ce totalni duduci za zvuk, keva, buraz i slicno da kazu na to danas, mada pricamo o osobi koja koristi 5.1 zvucnike naredjane 1 na drugi u stereo fazonu..... sta dalje reci... Jedino bi devojka mogla da mozda proceni to ali oboje smo bolesni trenutno tako da to odpada, jer slusalice mogu da vratim do 21.
 
Poslednja izmena:
Ipak posle celog dana testiranja juce i premisljanja (mnogo sam tezak) sam odlucio jutros da odem i zamenim slusalice za Sennheiser GSP 300!

Iskreno prezadovoljan sam prvenstveno UDOBNOSCU slusalica, pazite kad one Stinger vaze za udobne slusalice, ove su jedno 3x udobnije, tako savrseno progutaju usi, tako savrseno stoje na glavi, toliko su udobne da se malte ne pitam da li se odozgo dodiruju sa glavom, tako mekano, tako dobro sealovano, ma savrsenstvo.

Sama kontrukcija iako cela od plastike nema cheap feeling, deluju veoma sturdy i stabilno, kvalitetno, meni se licno svidja kombinacija sa plavom, takodje mi se svidja sto sto gornji jastucici za glavu nisu od koze/lazne koze jer meni to uvek cini da me svrbi teme posle nekog vremena, ove ne verujem da ce to da rade jer vidi se da je materijal veoma propustan sto se vazduha tice, a imaju i na sredini jedan razmak koji sigurno takodje pomaze.

Zvuk je odlican cak i na integrusi. Bass je slabiji u odnosu na Stingera, ostalo deluje dosta cistije i pravilnije. Izolacija je dobra ali nije istina da apsolutno nista necete cuti preko njih, evo cujem sebe kako kucam, cujem kera kako krce, cujem napolju nekog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a koji se dere, ali svakako bolje od Stingera i u tom polju.

Prosle su lagano sve testove na https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php sve je top noch, svaki test je prosao odlicno za razliku od Stingera. Idalje imam blagi ali veoma blagi osecaj da je desno dominantnije sa vokalima, ali ovaj put za mozda 5%, sto je ocigledno do mog sluha, onaj stinger izgleda nije bas bio ispravan.

Mikrofon koji meni licno omiljeni fazon spustanja odozgo dole da bi se aktivirao je odlican za headset, verovatno jedan od najboljih mikrofona na svim gaming headsetovima sudeci po netu. Stinger je imao dobar mikrofon al ovaj je dosta bolji.

Volume tockic je sjajan, i licno preferiram da bude na samim slusalicama a ne na kablu, ima veoma blagi otpor tako da se slusalice nece pomeriti na glavi pri okretanju, dovoljno lagan da ga okrecem sa 1 prstom kao volan da vrtim, ali tako pozicioniran da nema sanse slucajno da ga okrecem.

Kao mogucu manu, doduse ne znam jos uvek, bih naveo jastucice od koze, predpostavljam da ce tako tight sealovane usi, a verujte mi kao hermeticki zatvorene su, kapiram da ce da se greju, mozda znoje, al kazem nisam ih toliko dugo drzao da mogu da pricam o tome, za sada (oko 1h na glavi nemam osecaj vreline na usima, niti znoj)

Nisam ni dinara morao da doplatim iz svog dzepa, tako da sam ih zamenio na neki nacin za dzabe, barem po moj dzep :d

Sve u svemu veoma zadovoljan njima, i veoma srecan sto nisam kupio Cloud 2, totalno su mi odbojne u svakom aspektu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno