»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Test: Galaxy Watch 2018 (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        47.460

Ručni satovi su jedna od onih stvari kojima je osnovna funkcija prepustila primat prestižu. Iako vlasnici Rolex-a npr. verovatno povremeno provere koliko je sati, suština nije u tačnom vremenu, već statusnom simbolu. Kako je vremenom sve oko nas doživljavalo digitalizaciju, njom nisu zaobiđeni ni satovi. Pored pokazivanja vremena, napredovale su mogućnosti i dodatne funkcije, nudeći praktično ono što je do skora bilo rezervisano za mobilne telefone, ali u minijaturnijem izdanju.

Ipak, prijem pametnih satova od strane publike je bio znatno sporiji nego što je idustrija očekivala. Najpre zahvajujući činjenici da pametni satovi nisu nudili nivo ekskluzivnosti i elegancije kakav kupci očekuju od sata. Prošlo je dugo vremena pre nego što su pametni satovi mogli da u kategoriji statusnih simbola priđu i blizu klasičnim ručnim časovnicima, a najdalje u tome je svakako došao Samsung.

Prethodni model, Gear S3, naročito u Frontier ediciji, je bio, makar prema našem skromnom mišljenju jedini smartwatch koji izgleda kao ozbiljan sat. U gomili modela, mogli ste ga nepogrešivo prepoznati kao vizuelno najinteresantniji model koji praktično podseća na skupe satove kojima se dive ljubitelji i kolekcionari.

Pre nešto malo više od mesec dana, predstavljen ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member Avatar korisnika ZeeGerman
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.715
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4590
        • MoBo: Gigabyte Z97X - Gaming 5
        • RAM: KINGSTON 8GB DDR3 HyperX FURY White 1866MHz
        • VGA: Sapphire Radeon R9 270x 2GB
        • MON: PHILIPS LED TFT 21.5" V-line 226V4LAB/00
        • HDD: Hitachi 1TB + WD 320GB + Kingston HyperX SSD 120GB
        • Case: Chieftech DG-01WD-D + XFX P1-750S-NLB9
        • SND: SB X-Fi Xtreme Audio@GX 3000
        • LAP: DELL Latitude E7250 & ASUS Testo :)
        • TV: UE40H6400AK
        • INET: Kablovska
      4. Sjajan test.

No, možda nije mesto za diskusiju na tu temu, ali ono što mi pada u oči je cena sata. Samsungova politika cena (nisam pratio do sitnih detalja, ali...) je takva da izbacivanje svakog novog sata (iz ove klase, ne pričam o gear fit seriji) je nosila cenu od 300-350 evra (nisam siguran da li je ovo bila cifra i za Gear S, ali svakako jeste za S2, S3 i sada za Galaxy Watch 2018).

Kuriozitet je da su cene kod naših dilera (Samsungovih partnera) bile uvek 55.000-59.999 RSD. Šta se to promenilo da ovaj model na našem tržištu sada ima konkurentnu cenu u odnosu na cenu napolju?

Primera radi, S3 frontier (nov, naravno) sam u martu prošle godine na nemačkom amazonu pazario za 308 evra (neki popust sam uhvatio koji su davali za 8. mart a uz to nisam imao troškove dostave, pdv i carinu - buraz mi je preuzeo i doneo), a u to vreme je u našim prodavnicama cena bila 59.999.
        Gledam sada ovaj model, gledam cenu u tekstu, gledam cene kod domaćih prodavaca i cene napolju...i razlike nisu ni približno velike kao pre dvadesetak meseci.

U čemu je fora? (mislim, super je što je tako, ali sam radoznao zašto)
        Ako napustiš trku, nikada nećeš pobediti. Nema smisla da baciš svoje igračke iz kola zato što si ljut ili imaš loš dan. Završi trku.
        Bruce Dickinson

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •