Šta je novo?

Win/Linux dual boot blokira mrežu

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Zbog prirode posla morao sam da krenem da se zezam sa Linuxom pa sam pored postojećeg Win10 instalirao poslednju verziju Ubuntu-a.
Situacija je sledeća:
1. Win10 šljaka bez problema
2. Prebacim se na Linux - imam mrežu par min bez problema, a onda ne mogu da otvorim većinu sajtova, npr mogu Ytube i Netflix a ne mogu recimo Bench i Reddit npr.
3. Pingovanje nedostupnih sajtova iz terminala mi daje "Network is unreachable"
4. Po prebacivanju na Win situacija ostaje ista i moram da resetujem ruter kako bi se vratilo u normalu.


Guglanje problema mi nije bilo od pomoći, a s obzirom da ruter zabada verujem da problem možda u nekoj konfiguraciji na njemu.

*Komp je povezan kablom, uređaji preko wifi nemaju problem koliko sam primetio.

Neka ideja?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Lici na neki problem sa DNS. Ali prvo proveri koje su ti IP adrese na win(ipconfig) i linux-u(ifconfig), da se tu ne desava nesto cudno.
 
Probaj da ugasiš računar pre bootovanja u Linux. Video sam slučaj da Windows driver prilikom restarta nije ispravno odjavio wifi karticu i Linux nije mogao da se poveže. Samo sa cold boot je radio kako treba. Restart iz Linuxa u Windows nije pravio takav problem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Probaj da ugasiš računar pre bootovanja u Linux. Video sam slučaj da Windows driver prilikom restarta nije ispravno odjavio wifi karticu i Linux nije mogao da se poveže. Samo sa cold boot je radio kako treba. Restart iz Linuxa u Windows nije pravio takav problem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

To je to, problem je rešen sa ovime. Hvala na pomoći gospodo
 
Nazad
Vrh Dno