Šta je novo?

ne radi memo slot?

jozaboza

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2018
Poruke
277
Poena
115
kuciste firmirano HP elite 8100, ali ne ono mini vec normalne velicine. maticna ploca je 304Bh.
4 slota za ddr3 memoriju, grana A beli i crni, grana B beli i crni.
isprobavao sam sa memorijama 2 po 2gb, i tri slota rade normalno, dok u beli slot na grani A,(blize CPU), kad gurnem memoriju, i kad upalim komp, pocne da pisti 4 puta, ne baca sliku, i posle desetak sekundi, sva tri ventilatora (CPU, napajanje i case) pocnu da vrte ko ludi, na maksimumu.
u svakoj drugoj kombinaciji ostala 3 slota rade, dok ovaj prvi ako zabodem memoriju uvek bude oakav rezultat.
ima li tu neka leka, jer sam planirao da uzmem jos 2x2gb sticka, pa da pozabadam u sva 4, i da imam 8gb rama, ili da odustanem, pa da uzmem 2x4gb?

hvala
 
Pa i bolje ti je sa 2x4GB, taj processor sigurno nema quad channel.
 
processor je i5 750, ubacen umesto defaultnog i3......
 
možeš i da isproveravaš pinove na ploči ali ne očekuj previše.
 
imam identicne konfe na poslu, na sva tri se isto ponasa, taj prvi beli slot radi samo u kombinaciji sa crnim pored njega, ili moduli u sva cetiri slota. ako zabodem stap samo u taj beli ili u oba bela, pisti ko lud i vrti sve kulere, identicno na sva tri kompa. znaci, beli i crni na grani A zajedno, ili sva 4 popunjena, i onda sve radi.
 
ma jok, 2 samsunga i dva kingstona, ali rade, ali samo u tim kombinacijama, i to na sva tri kompa se isto ponasa ko i jozaboza sto je napisao, ali ako su beli i crni zajedno ili sva cetiri, sve sljaka, a crni i crni rade isto, probao sam i da kombinujem samsung sa kingstonom, isto i tada radi
 
Ooga, na taj opisan nacin sad rade svi slotovi
falaaaaa :)
 
Nazad
Vrh Dno