Šta je novo?

Multimedija i gubitak memorije

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,321
Poena
375
Dobio sam neku no name kinesku 2DIN auto multimediju. U principu ima vrlo korektan zvuk, sve čita i ok radi ali mi se javlja problem sa povremenim gubitkom svih podešavanja (gube se memorisane stanice, podešavanja zvuka i ekrana...), kao da sam uradio factory reset. Zamolio bih ako neko može da mi pomogne sa savetom, probaću taksativno da nabrojim sve relevantne činjenice:

- Auto je Pežo 307 2008 godište, kupljen je nov akumulator Varta Silver veće snage od njegovog standardnog akumulatora. Alternator je remontovan, proveren i dobro puni;
- Kao što sam gore napisao u pitanju je neka kineska no name multimedija od 7 inča koja osim tog problema vrlo korektno radi;
- Problem je u tome što se povremeno gubi memorija svih podešavanja, to se dešava nakon startovanja automobila i uključivanja multimedije (dakle ona nije uključena prilikom startovanja automobila), ne dešava se nikada u samoj vožnji dok multimedija radi. Nekada se problem može desiti i 2 dana zaredom a nekada se problem ne pojavljuje dve nedelje.
- Multimediju mi je spojio autoelektričar i svakao ću ponovo ići da vidim i sa njim u vezi sa tim, ali pre toga bih voleo da čujem ukoliko neko iskusniji ovde ima ideju šta bi moglo biti u pitanju;
- Problem svakako može biti u samoj multimediji (softverski ili hardverski) ali da li možda postoji šansa da nešto nije dobro povezano? Poenta je da se to ne dešava svaki put pa moja razmišljanja više idu ka tome da je problem u multimediji, jednostavno mi nije logično da nešto nije povezano kako treba jer x puta radi ok pa se jednom javi pomenut problem, ali opet voleo bih da čujem vaše mišljenje?

Unapred hvala na svakom odgovoru!
 
@python

Toga se i ja bojim ali sve se nadam da možda nešto nije dobro povezano. :D

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno