Šta je novo?

Који миш 30-50 евра?

PileStrasni

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2004
Poruke
101
Poena
320
Који миш? Не треба ми за играње, већ највећим делом за рад у Адоби програмима. Пожељно је да буде бежичан али и не мора. Цена до 30 евра али ако треба за нешто веома доообро онда максимално 50 евра.
 
Ima li uopšte Adobe programa gde je preciznost i kvalitet miša bitan? U smislu da ti treba dobar tracking, dobar senzor i slično, nešto što bilo koji jeftiniji miš ne može da pruži...
 
naravno da treba,vrlo verovatno je jedan ogroman ili čak više većih monitora sa jačim rezolucijama i sem dpi-a koji ovi plastikaneri od glave neće da isprate na tolikim površinama i rezolucijama i da imaju nešto viši dpi ima da poludiš dok nabodeš meni ili neki bar,deo tajmlajna koliko vrljavi...

ako mi je predpostavka tačna u suštini najjeftinija varijanta a da nisi bacio pare je logitech g203 a za bežične varijante sačekaj predlog nekog upućenog u tu sferu,ja lično jedini bežični sa kojim sam bio zadovoljan je sensei wireless ali ispao sam iz priče o miševima već nekih par godina,naročito za budžet segment. orochi i oni bloody bežični su ipak igračke.
 
naravno da treba,vrlo verovatno je jedan ogroman ili čak više većih monitora sa jačim rezolucijama i sem dpi-a koji ovi plastikaneri od glave neće da isprate na tolikim površinama i rezolucijama i da imaju nešto viši dpi ima da poludiš dok nabodeš meni ili neki bar,deo tajmlajna koliko vrljavi...

Управо тако. Ради се на три монитора са различитим резолуцијама. На примарном је 2К и проблем је највише на тајмлине где јурим и бацакам (правоугаонике) кадрове [emoji35] . На старом мишу је почео двоклик да зеза, па реших да га пензионишем.
 
Ok, kapiram, ako je hardverski setup takav...

Recimo, Logitech G203 ili neki Cooler Master iz MM serije. Imam ih i lepo rade posao. Ne znam šta još ima dobro za te pare (sigurno ima). Steelseries Rival 110, možda...Najjeftinije šta možeš da nađeš a da valja bi bio neki A4Tech, rekao bih.
Što se bežičnih tiče, ne znam. Možda opet neki A4Tech? Logitech ima hrpicu bežičnih miševa ispod 50€ ali su mahom manji modeli za laptope i nemam pojma kako im radi wireless...

Očekuj da gro kvalitetnih modela bude "gejmersko", u njih trpaju najbolje senzore...
 
Важније ми је да буде прецизан него да је бежичан. Кабал ми не смета .... а још ако лежи добро у руци.
 
kreneš prvo sa g203 pa ako on ne zadovolji ergonomijom ideš dalje (skuplje)... rival je užasan na većim dpi-jevima.usput sačekaj predlog za bežičnu varijantu,mnogo je udobnije ali kao što rekoh ja sam tek sa sensei jem koji je bio tad cca 100 e bio zadovoljan,moguće vrlo da je neko počeo za manju lovu da daje ozbiljan senzor i dizajn.
 
DPI uopšte nema veze sa kvalitetom senzora ili preciznošću, već samo sa brzinom kojom miš može da se pokreće. Njemu brzina svakako nije potrebna već preciznost, pa je logično će da koristi nizak DPI.
A svaki od mainstream gaming miševa proizveden u proteklih nekoliko godina će zadovoljiti njegove potrebe po pitanju trekinga, pitanje je oblika i isplativosti.

Što se tiče konkretnog saveta za kupovinu imaš na KP Logitech G305 Lightspeed za 47e, nov.
Ako ti taj oblik odgovara mislim da nemaš bolje za slične pare. Pritom možeš i da se igraš na njemu.
Ja furam G403 wireless koji isto ima lightspeed tehnologiju, bukvalno se ponaša kao žičani miš u radu.
G305 je noviji i ima bolji senzor, koji se čak koristi u G PRO koji je njihov top-of-the-line model: https://www.logitechg.com/en-us/innovation/hero.html
Još jedna prednost G305 za tvoju upotrebu je što ima i endurance mod, koji povećava odziv ali i drastično produžava trajanje baterije, navodno do 9 meseci na jednu AA.
 
Poslednja izmena:
ja se izvinjavam,ako može objašnjenje o kakvim brzinama je ovde reč?

DPI je 'dots per inch' ali eto možda smo svi mi ludi i glupi i stvarno miš ima neke brzine.
 
https://www.digitaltrends.com/computing/optical-vs-laser-mouse-explanation/

ACCURACY VS. SENSITIVITY deo čitaj

A DPI:
DPI means Dot Per Inch. In theory, if a mouse has 1600 DPI, then, if you move your mouse one inch (2.54 cm), the mouse pointer will move 1600 pixels. The higher the DPI, the more sensitive the mouse is.

Dakle logično, ako je veći DPI, miš ide brže, ako je manji miš je sporiji. Nije manje ili više precizan, nego je samo manje ili više osetljiv.
 
to nije 'brzina' već broj piksela na ekranu (u ovom slučaju je piksel ta referentna tačka) koji kursor pređe u odnosu na fizičku razdaljinu koju pređe miš.brzina je pređena razdaljina za zadato vreme.u kontekstu miševa 'brzina' donekle može da se upotrebi za akceleraciju,o kojoj niko ovde ne priča i nema nikakve veze sa DPI-jem.

takođe,ako ti nije problem sedni na dva monitora,ne moraš tri,stavi 800-1000 dpi i koristi koji sat računar,pa javi ovde iskustva i koliko te boli ruka.

veliki broj i to ne jeftinih miševa ima problem sa mašenjem y ose prilikom dizanja sa podloge,što u tvom scenariju sa niskim dpi-jem stvara dodatni problem i nepreciznost prilikom korišćenja sa većim površinama.

suština je da je za bilo kakav komfor za veće površine a naročito multimonitor setape i filigrantskiji rad (poput ovog iz teme) je potreban poprilično respektabilan senzor na višem DPI-ju.
 
"Overthinkuješ" stvari. DPI se koristi i kao jedinica mere za mouse sensitivity, odnosno brzinu miša, što mu dođe odomaćeni termin u srpskom jeziku. Ako o tome moramo da raspravljamo onda bolje nemojmo.

Mislim da se mimoilazimo i u tome šta ko smatra za visok ili nizak DPI jer je to relativna kategorija. Ja koristim 1200 DPI na full HD monitoru, što smatram za nizak DPI s obzirom da moderni miševi idu i preko 10x više od toga.
Recimo da ta vrednost meni predstavlja sweet spot između mogućnosti da vršim preciznu a fluidnu interakciju sa UI, a da se ne zamaram mnogo "veslanjem".

E sad, za veću radnu površinu je logično da se DPI poveća i da se mora naći novi sweet spot. Ali opet, ako je preciznost iole bitna, onda povećanje DPI-a ne može ni da bude direktno srazmerno povećanju (odn. širenju) radne površine, jer se drastično smanjuje mogućnost preciznog i fluidnog korišćenja sitnijih elemenata UI. Dakle u tom scenariju bi i 3600 dpi opet bilo mnogo, a ni ta vrednost nije visoka u odnosu na raspon u kojima se on kreće na današnjim miševima, još manje uzevši u obzir povećanu radnu površinu...

Ali da ne tupim dalje, ono što je meni zasmetalo i generalno mi smeta je forsiranje tog DPI-a kao neke bog zna kako bitne stavke kad ona to za ogromnu većinu korisnika nije i što se indirektno implicira da je miš bolji što ima veći DPI. Tipičan marketinški mamac. Veći DPI samo znači da možeš da možeš da imaš veći sensitivity i ništa više. A kome to treba iznad neke razumne granice? Pa skoro nikome. Uz to si me triggerovao ubacivanjem DPI, kvalitetniji senzor i tako tih nekih termina u priču, a danas svi iole kvalitetniji naročito gaming miševi imaju dovoljno visok DPI i dovoljno kvalitetan senzor da zadovolje njegove potrebe u tom pogledu. Da naglasim da A4tech i slične ne smatram za kvalitetne miševe, da ne ispadne da se opet ne razumemo. Ja sam hteo da kažem da treba da obrati pažnju na to koji mu oblikom i funkcijama najviše odgovara i naravno koliko mu je isplativ.
 
Poslednja izmena:
niti imaš realnog iskustva u tematici,niti imaš neki argument,samo neko mišljenje,subjektivan problem i držiš se nekih izraza koji ne znače ništa niti služe ičemu.isključujem se iz dalje diskusije,samo me je zanimala šta je to 'brzina',taj odgovor i dalje nisam niti mogu da dobijem.
 
Nazad
Vrh Dno