Šta je novo?

Problem sa hard diskom

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
97
Poena
60
Pozdrav.
Imam 2 interna harda u kompu.
Onaj sa kojim imam problem nije sistemski i sluzi mi samo za rezervne kopije muzike i filmova.
Od jutros,kada hocu da otvorim neki folder na tom hardu,nakon duplog klika je potrebno oko 3-4 sekunde da otvori folder.
Kopira fajlove izuzetno sporo,ima problem sa citanjem.
Fizicki se hard uopste ne cuje.
Promenio sam sata kabl i reinstalirao windows i opet isto.
Da li neko zna sta bi to moglo da bude?
 
Daj screenshot iz Sentinela.
 
Imam te podatke iskopirane nego me interesuje jel je hard riknuo?

0.jpg

00.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko ima losih sektora sta kaze Hard Disk Sentinel?
 
Formatirao sam hard i radi.Kada kopiram sa drugog harda na taj,opadne kopiranje na 2 megabajta u sekundi,ne znam zasto.

333.jpg
 
Poslednja izmena:
Ispusta dusu defenitivno. Za low level format koristi Sergei Strelec i MiniTool Partition Wizard i opciju Wipe disk pa izaberi upis nula i jedinica. Otkaci sistemski disk za svaki slucaj da ne obrises njega. Ako prodje proces iz istog alata pokreni Victoria program i sa njim odradi test (Diagnostic sekcija u Startu).
 
Sada je nestao curent pending sector data broj 1 nakon formatiranja. Sada brzo kopira fajlove kao sto bi i trebalo ali sporo otvara.
0.jpg
 
ponesi na drugo provereno napajanje ili prebaci na drugu granu od svog napajanja čisto eto da znaš da si probao sve,ali ne nadaj se previše.
 
Posle formatiranja je poceo brzo da kopira podatke ali sporo otvara i sporo brise fajlove sa harda.
 
Obicnog. Da li bi LL pomogao ?
U jednom servisu kazu da uradim LL format i nadogradnju firmware-a ii mozda ce raditi.
 
Poslednja izmena:
Obican format nije nista, da ne kazem, go q :d. Posto ti iovako hard crkava, probaj LL. Tad ce ili da proradi ili jos gore da radi :)
Ja sam odradio LL na hardu iz laptopa i pomoglo je.
Ti razmisli i sam odluci.
 
to je problem sa površinom i/ili prljavštinom unutar diska,ne koristi ga za bilo šta previše bitno,mnogo verovatnije je da će opet imati problem.
 
Ako to nije nesto "novo" ne bih rekao da ima otvore za hladjenje i filtere za prasinu...
Jesi ikad rasturio neki hdd? :)
 
najčešće sitni delovi od mehanizma i/ili motora usled habanja vremenom.
 
Ovo zadnje mozda, prasina tesko da moze da dospe unutra. Naravno da sam otvarao hard diskove ali nisam skoro. Meni je u DVR za video nadzor 1TB hard disk ukljucen non stop od novembra 2011-te, prosle godine u leto kada su vrucine poceo da pravi bad sectore pa je DVR oglasio alarm. Uradio Low level format i do danas radi bez problema ali sam na DVR dodao ventilator posto mi on stoji u garazi gde nema klime. Zimi gasim vent jer tamo nema ni grejanja osim kad lozim centralno sto je skoro nikada.
 
može biti u teoriji još 100 stvari ali na kraju svi znamo da u ogromnoj većini slučajeva priča se završi tragično. :) okej,ko ima vremena i živaca može da pali testove,ali ll format po mom iskustvu je to to što može da se uradi.
 
drugari ne mogu da instaliram win ,nestale sve particije,zna li neko sta mi je ciniti?
 
Kako to nestale ??? Gde si to video, prilikom instalacije ?
 
Nazad
Vrh Dno