Šta je novo?

Kućište za gaming konfu

Bugiardo87

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
443
Poena
70
Jurim neko big tower kućište koje je dobro provetreno, sa više kulera, ne baš preskupo :)
Od proizvodjača nzxt i CM su mi favoriti. Najbitnija mi je provetrenost kako bih imao niže temperature.
 
Jurim neko big tower kućište koje je dobro provetreno, sa više kulera, ne baš preskupo :)
Od proizvodjača nzxt i CM su mi favoriti. Najbitnija mi je provetrenost kako bih imao niže temperature.

NZXT Source 340 Elite nije los izbor. Ja sam furao obicnu verziju sa 2x140mm napred i 2x 120mm pozadi na nekih 70% jacine i nikad nisam imao problema sa temperaturama, cak ni tokom letnjih meseci.
I H500 mi se svidja, ali cini mi se da je airflow losiji nego na S340 zbog drugacijeg intake-a napred. Fractal Meshify mi isto nije los. Estetika kod CM kucista nije moj cup of tea, al vidim da i oni imaju solidan broj potencijalno zanimljivih kucista.
Ono sto bih te savetovao jeste da ne uzimas zapreminski preveliko kuciste, apsolutno za tim nema potrebe ako imas pristojan airflow.
 
Poslednja izmena:
Hvala rev, baciću pogled.
Ivane, nije mi big tower baš must have ali trenutno imam midi CM silencio i sa novom grafickom mi je nekako gužvanjac, a i samo kućište je slabije provetreno pa su otuda i više temperature, ima i ojačanja po zidovima zarad tišine... Kućište ovako je ok, možda bi povoljnija varijanta bila da pojačam sa po još kojim kulerom..
 
Define C podrzava graficke od 315mm duzine, sa instaliranim prednjim ventovima na kucistu. Tvoj GPU je 270mm.

Ako hoces jos vece, pogledaj MS Industrial Titan Pro. Odlican value/$, ali zavrsna obrada nije kao na Fractalu.
 
Define c definitivno zanimljivo kućište i cena je skroz ok, kao i nzxt 340 elite koje mi se vizuelno možda više svidja.
Hvala vam ljudi, onda u suštini big tower mi i nije toliko neophodan, midi sa dobrom provetrenošću bi završilo posao.
 
Define C je odlican i cena je bas dobra, jedino mi se kod njega ne svidja sto mora da se "chupa" ceo prednji panel da bi se ocistio filter, vrlo neprakticno i nimalo elegantno resenje.
Sa druge strane kod S340 Elite, HDD ide na metal, sto mi je uzasavajuce na kucistu te cene... A Titan pro ima pleksi stranu, nju je bas cimanje cistiti.
 
Poslednja izmena:
Tu pleksi stranu treba spaliti.

Ja imam Falcon, drug Titan kuciste, strana je ista. Obe su uzasno izgrebane, pune sitnih ogrebotina. Nikako da se organizujem da zamenim sa kaljenim staklom..
 
Do koliko novaca bi trosio na kuciste?

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Bio sam u istoj dilemi kao ti, jer kod klasicnih varijanti kucista mi je kuvala grafa + ostalo je bilo poviseno.
Custom cooling managment kao NZXT Grid i sl nije puno pomoglo, iako prethodno kuciste ima 14 vent slotova.
Vec sam dosadan, ali sam se preporodio sa Silverstone Raven RV03, gde su sa 2x 180mm low rpm venta resili kompletno hladjenje kucista i svih komponenti.
Mana je sto je tesko i veliko, cena 130+ eura.
Ima manja varijanta, RV05, on je oko 90+ eura.
Pogledaj te varijante, mozda ti bude odgovaralo.
 
meni je rv03 najgore kuciste koje sam ikada imao. morao sam da ga prodam posle nepune 2 nedelje.
ocajno pakovanje komponenti, kao da su gledali kako maksimalno da ga zakomplikuju.
za gpu se ne secam temperatura ali su zato hardovi kuvali.
 
Da li mi pricamo o istom kucistu?
Kakva komplikacija kada je extra jednostavno postaviti hdd, gde si stavio hardove kad su kuvali, nije mi jasno?
 
OK, uzeću sve u obzir. Razmisljam se o nzxt 340 elite, plus dodati još jedan vent 120mm napred, u domaćim radnjama je oko 120e.
Takodje sam naleteo i na SAMA ARK high-end ATX-III, oko 80e, navodno dobar odnos cene i kvaliteta..
 
da, pricamo o istom kucistu...
bese davno ali su bili negde sa strane ili u onom kavezu napred gde ni jedan vent ne duva u njih...
mislio sam na komplikovano pakovanje masine inace, narocito mi je bio van pameti ono resenje za napajanje sa produznim kablom.
ali ok, to je moje iskustvo i ne bih ga vise nikad uzeo ni na poklon.

inace je H700 model (bez i) oko 125€ kod madjara pa bolje pogledaj jos jednom njega nego to kinesko Sama.
 
Poslednja izmena:
Posedujem NZXT 340 elite i mogu ti reci sem te mane sto je hard na go metal (ja realno na mom HDD-u ne cujem vibracije) sve ostale je top, od cable management-a (malo su slabije te plasticne stipaljke ali nije neka mana), samog kvaliteta izrade, pa sve do hladjenja. Ventilatori nisu neki posebno kvalitetni ili tihi (Fractal uz svoja daje Dynamic X2 GP-12 koji su daleko iznad ovih NZXT-ovih) ali kuciste kao kuciste je izuzetno prostrano i kvalitetno i neces se pokajati ako ga uzmes.
 
Ako hoćeš jednostavno kućište sa dobrim hlađenjem, Corsair Carbide 270R. Ako hoćeš blago fensi kućište sa dobrim hlađenjem, Fractal Design Meshify C. Ako hoćeš tiho kućište, neki FD Define.
NZXT H500 (ne H500i) je lep i funkcionalan, radije bih njega no S340. CM MasterCase 5 je isto solidan...
Samo izbegni staklo napred koje guši ventove. Ko li izmisli tu glupost...
 
da, pricamo o istom kucistu...
bese davno ali su bili negde sa strane ili u onom kavezu napred gde ni jedan vent ne duva u njih...
mislio sam na komplikovano pakovanje masine inace, narocito mi je bio van pameti ono resenje za napajanje sa produznim kablom.
ali ok, to je moje iskustvo i ne bih ga vise nikad uzeo ni na poklon.

Nisam nasao komplikovanim resenje za PSU, a sto se tice HDD, u komoru iza maticne non stop duvaju ventovi:

IMG_20181008_163513.jpg

a ako ti ni to nije dovoljno, mozes dodati jos jedan vent na zatvarajucu stranicu:

IMG_20181008_163702.jpg


Zato sam te pitao da li pricamo o istom kucistu,.. neka, ovako sam video da je vreme da ga izduvam :)
 
meni je bilo bas komplikovano to sto je PSU zarobljen unutra, narocito mi je smetalo to sto nisam imao pristup prekidacu napajanja.
slika je sa neta:

93475.7dbbe9eff763f80351ebd038587dd5e3.3bc513ff5dcaa355f8cffa22976cf75a.1600.jpg

pre ravena sam imao neki stari HAF pa mi je prijala promena izgleda ali je zato funkcionalnost nula.
posle njega sam opet uzeo tadasnji HAF XM koji je bio best buy u kategoriji do 100e. ne volim uopste CM ali sam uzivao dok sam prepakivao masinu iz Ravena u XM :)

izvinjavam se na offu, setih se svojih muka kad si ga vec pomenuo pa sam morao da se nadovezem.

neka te lepo sluzi u svakom slucaju ;)
 
Ljudi da ne otvaram novu temu bzvz.. vrzma mi se nesto po glavi da uzmem NZXT H700 bez I pa sta mislite? NZXT Lexa S koji imam me je stvarno sluzio dobro, da ne kazem da mi je dosadilo vec jer ga imam 7-8god a stvarno je ok kuciste, ali vec i taj dizajn je smesan sa tom prednjicom jer iz tog vremena je :p
 
Prvo proveri po kojoj ceni ga ima ako ga uopste ima. One cene sa KP uzmi sa velikom rezervom jer bukvalno vise ne mogu da sluze ni kao orjentir (cast izuzecima), pogotovo ako si mislio na oglas 140e za H700 bez i. Gori su od svake pijace. Ono "cene se stalno menjaju kod dobavljaca" obicno znaci da ce probati da te dernu pa ako prodje prodje. Ja sam hteo H500 ali u Srbiji izgleda nema ni jedan jedini komad sem plavog. O ponudama koje sam dobio sa KP mi je smesno i da govorim [emoji23].

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da, na taj oglas bas i mislim, taj bez i za 140e :) Znaci to je sve lagarija da kazem tako. Videcu ako je po toj ceni uzecu, a ako je tipa 160-170e onda ostajem pri starom kucistu
 
Javi bas koliko ce ti traziti zbog ceste promene cene kod dobavljaca [emoji1787]. Takodje vodi racuna da je kaljeno staklo unutra, pa bi prilikom preuzimanja bilo dobro da otvoris paket, jer posle kome i kako ces dokazati da nisi ti polomio ( steta sto Fanta ne radi kucista [emoji24]). Prosli vikend sam bio u Budimpesti ali nazalost nisam na vreme, zbog nekih njihovih praznika, porucio iz ipona H500 za 65e koliko je tada trenutno kostalo. Ovde mi KP-ovci trazili od 105-125 kako ko. H500i black je bio 90e u iponu a ovde toliko domace maloprodaje traze za obican H500 (kojeg su vrv uvezli jedno 3 komada za celu Srbiju) . Kada na te cene iz HU uracunas i mogucnost povrata poreza, ne bude mi dobro kada shvatis koliko nas deru na svakom koraku. Znaci definitvno nam fali neki kompjuterski Lidl.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da ne otvaram novu temu,neki predlog za mATX sto manje kuciste a da ide standardno napajanje?nista tower,ili horizontalno ili cube.koliko vidim MS industrial cube (pro i gaming,ja ne mogu da nadjem gde je razlika u ova dva kucista) je manje vise jedini izbor kod nas,ja se kao secam nekog slicnog raidmax-a ali toga ili nema vise ili se lose secam...gledao sam i po kp-u i tu nema nista pametno,ili neka oem sa tfx/sfx napajanjima (koja nemam nameru apsolutno da jurim) ili neki polovnjaci od pre 5 godina sa istim cenama kao nova tad...
 
Nazad
Vrh Dno