Šta je novo?

Kućište za gaming konfu

Bugiardo87

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
443
Poena
70
Jurim neko big tower kućište koje je dobro provetreno, sa više kulera, ne baš preskupo :)
Od proizvodjača nzxt i CM su mi favoriti. Najbitnija mi je provetrenost kako bih imao niže temperature.
 
Imao sam do pre par meseci Apple G4 Quicksilver kuciste. San snova. Lim debeo milimetar, drugar majstor je jedva izbusio distancere za plocu. Ja sam ko zna koliko brusnih diskova potrosio kada sam ga sekao dremelom. Gumeni kederi na ivicama. Imas utisak kao da zatvaras vrata od nekog Mercedesa kada spustas stranicu. Brutalno. Tu se bas osetio taj kvalitet i recimo luksuz.
NZXT ne ide sa sarenilom naravno, tu je pre Thermaltake, on je luna park. [emoji23]
Onaj tvoj H200i si utegao do maksimuma. Perfekcija iskoriscenosti prostora a estetski nemam reci. NZXT da te placa da ih reklamiras! [emoji1787]
Na H500 ce to ici mnogo teze naravno zbog velicine. Kacicu slike cim budem imao vremena.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
to su bile masine... meni je vrhunac Power Mac G5 model. jedno vreme sam planirao da ga uzmem samo zbog kucista ali je ogromno i bas ga nemam gde ali se ne zna da li je lepse spolja ili iznuta...
steta samo sto je sa time gotovo i ne verujem da ce ikad vise da naprave normalnu i kvalitetnu desktop masinu, mada i ne moraju...

hvala :)
inace, nisam ni planirao da menjam tadasnji Bitfenix Phenom ali kad sam video H200i odmah sam ga porucio, jedno sebi i jedno crno-belo devojci.
toliko mi se svideo da stalno nesto cackam i utezem iako nisam planirao... cekam da mi stigne jos jedan m.2 disk pa da sklonim ova dva ssd-a i izbacim jos 4 kabla :)
 
Evo ga sklopljeno [emoji23]. Mora za pocetak sleev na 8pin PCIe i ATX. No sad se javio problem buke ventova posto rade na 1300 rpm. odnosno nemam kontrolu obrtaja preko ploce (4pin i 3pin) a i NZXT ventovi su 3pin. Ostaje mi da probam neki spliter ili tako nesto. Eventualno neki RGB combo.
Temperature su mnjah. Matora Briza 6099 ima 5 stepeni bolje temperature u idle za grafiku ali to sam i ocekivao. Lepota ima cenu :)
736dea0465a7cb3b674c4d176db5497d.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
najopustenije si mogao da uzmes H400 ili mozda cak i H200 :)
 
Znam, na ovo trenutno bi H400 bio kao skrojen, ali bih u tom slucaju buduci upgrade morao da baziram na mATX ploci, a ja bas zapeo za Asus ROG STRIX B450-F GAMING. Hocu Strix plocu na Strix kartici. :)))

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
ja asus vise necu ni da pogledam ali to su neke licne frustracije :)

neka te lepo sluzi masina i razumem te skroz ;)
 
Hahahaha sve jasno! Kao ja i SBB! No, Strix ide kako zbog velicine i urednosti tako i zbog Aura synca, tu planiram 2 RGB venta za izduve (dal ce biti Aer ili nesto drugo videcu), za intake bih ostavio ove fabricke za pocetak. Posle mozda padne neki Kraken ali ima jos vremena. To je jedna velikaaa rupa bez dna [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno