Šta je novo?

Mi 8 ili Mate 10 pro

Hero

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruke
124
Poena
180
Kupio bih jedan od ova dva telefona preko kp. Oba su oko 400e. Zanima me vase misljenje posto mi je bas tesko da se odlucim. Xiaomi mi je nesto blize srcu kao brend ali bih svakako uzeo bolji uredjaj.
 
Nisam imao mi8 ali imam mix2s sto je slicno. Imao sam mate 10 pro. Po meni mate 10 pro nije niucemu bolji od mi8 ( osim po ip sertifikatu ) mada i to je diskutabilno, jer koliko nas koristi telefon ispod vode? par kapljica nece nastetiti mi8. Kamera je po meni bolja na mi8 ( opet iz razloga da su mi8 i mix2s skoro pa isti sto se tice kamera). Autonomija je bolja na mate 10pro ali nista drasticno. Za mene Bolji zvuk u slusalicama na xiaomi nego na mate 10 pro. Mate 10 pro je bas slab. Pogotovo ako rutujes telefon i instaliras viper4android, onda nema premca, tj diskusije. Root na mate 10pro je izvodljiv ali treba otkljucan bootloader i jako je rizicno cackanje jer se jako ode u brick telefona. Uspelo mi je dva puta i platio sam za onaj phenix tool da otkljucam tj podignem telefon ponovo.
 
Svaki ima prednosti i mana.
Ako hoces da rootujes telefon ubacujes custom romove onda zaboravi M10p.
Na strani M10p je: baterija, ip sertifikat, garancija, izgled (nema notch).
Mi8: mogucnost instaliranja custom romova, kamera ako istaliras GCam i Slavisa kaze zvuk ali opet moras da cackas po sistemu.
Koji uzmes neces pogresiti, svaki odlican na svoj nacin i za cenu po kojoj se prodaje
 
Zvuk stock na mi8 je bolji nego na mate 10pro, pricam za slusalice. Iste sam slusalice probao. Tek kad se instalira viper onda je to bas bas odlicno. Ne znam kako bi bilo da se na mate 10pro instalira viper, treba root. Ne znam da li moze viper bez roota. Jedino cackanje je rootovanje, ostalo je sve normalno, ne treba cackati nista samo instalirati. Za GCam nije potreban root
 
Dobijaces na mate10 pro sigurno Android P i Q od velikih a ovako imas bar jednom mesecno jedno ili cak dva.
Kirin je samo na papiru slabiji sto se procesora tice dok je veca razlika u korist grafike gde je Adeno bolja i uvrealnosti kad se pikaju zahtevne igrice u koje tek treba da izadju. Sa trenutnim je sve ok i nema problema.
Sto se tice baterije na Mi8 bices zadovoljan najverovatnije iako ces imati manji SOT u proseku sat manje nego na M10 pro.
Mislim da ni sa jednim neces pogresiti. Uzmi koji ti se vise svidi na oko i bolje lezi u ruci
 
Da li će biti tu i kad će to je pitanje... Android Q.

Ne sumnjam da bi trebao da dobije, ali tu će biti sledeće godine mate 20 pro i mate 30 Pro + p30 Pro. Malo vise će se čekati.
 
Dobijaces na mate10 pro sigurno Android P i Q od velikih a ovako imas bar jednom mesecno jedno ili cak dva.
Kirin je samo na papiru slabiji sto se procesora tice dok je veca razlika u korist grafike gde je Adeno bolja i uvrealnosti kad se pikaju zahtevne igrice u koje tek treba da izadju. Sa trenutnim je sve ok i nema problema.
Sto se tice baterije na Mi8 bices zadovoljan najverovatnije iako ces imati manji SOT u proseku sat manje nego na M10 pro.
Mislim da ni sa jednim neces pogresiti. Uzmi koji ti se vise svidi na oko i bolje lezi u ruci

Ne znam koji m10pro ti koristis ali ja se ne secam da sam za ovih 10 meseci dobio 10 apdejtova a kamoli 20.
 
Ja koristim od maja M10p i dobio sam najmanje 6-7 apdejta. U zanjih mesec dana 2 manja. Zanji je ... 157 mislim.
Sto se tice androida Q dobice ga malo posle m20 i p30. M30 ce doci sa Q vec na izlasku.
Mislim da je Mate setlrija ok sa azuriranjima
 
Nazad
Vrh Dno