Šta je novo?

Mi 8 ili Mate 10 pro

Hero

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruke
124
Poena
180
Kupio bih jedan od ova dva telefona preko kp. Oba su oko 400e. Zanima me vase misljenje posto mi je bas tesko da se odlucim. Xiaomi mi je nesto blize srcu kao brend ali bih svakako uzeo bolji uredjaj.
 
Ne znam jel ima neko iskustvo sa Mi8 iz prve ruke. Relativno je nov model.
Na strani Mi8 je malo bolji cipset i jos bolja grafika. Ali i Mate10p ce gurati sve igre bez problema.
Ekran bi trebalo da bude na strani m10p jos nema i notch.
Baterija takodje. Kamere bi trebale da budu tu negde.
Meni licno m10p lepsi.
E sad kako stoji Mi8 sa garancijom. Jos garancija 2 godine ili?
 
Hvala na odgovorima. Meni se i svidja ekran bez useka i bez zaobljenih coskova. Jesi siguran da je bolji ekran na mate 10 pro? Na mi 8 bi trebalo da je superamoled. U principu snaga procesora mi nije presudna jer ne igram igrice (ponekad odigram Hearthstone) ali nije lose da bude jak jer telefone nosim 2-3 godine... Kakav je emui, jel radi fluidno, vidim da za to ljudi najvise kukaju? Presao bih sa s7 edge koji nosim od izlaska i nemam zamerki na rad. Jedino mi se ne svidjaju zakrivljene ivice. Gledao bih da makar ne predjem na losije iskustvo. Da se zeni nije pokvario telefon ne bih jos ni menjao...
 
Poslednja izmena:
MiUI je daleko bolji od EMUI i SD 845 je daleko bolji od Kirin 970. To su glave prednosti Mi 8. Sve u svemu performanse i fluidnost su na strani Mi 8.

U tom budzetu imas i Mi Mix 2S sa unikatnim dizajnom i izradom od keramike :)
 
Nisam znao da je na Mi 8 amoled. Ne znam onda. Meni je ekran bolji na M10p nego na s8 sa kim sam uporedjivao. Od s7e takodje. Sa s9/+ nisam uporedjivao.
Nisam video mi8 uzivo.
Sd845 jeste bolji ali i kirin970 je dovoljno jak da ispuni sve zadatke. Vise je razlika vidljiva na sinteckim testovima.
Emui se ni meni ne svidja ali uz Nova lancer je resen problem.
Ne rece jel imas Mi8 sa 2 god garancije ili?
Koji god da uzmes neces se pokajati
 
Jedini razlog zasto vredi uzeti Mate 10Pro naspav Mi8 je 128GB nasparam 64GB i ni zbog cega vise. Mix2s ima losiju selfi kameru, ali uz GCam prednja kamera je odlicna.
 
Mi 8 bi trebalo da ima Samsung amoled, zato i pise Super Amoled.

M10 Pro ima i stereo zvucnike. Autonomija je bolja verovatno, nije mala razlika u bateriji, ali ne preterano.
 
Jedini razlog zasto vredi uzeti Mate 10Pro naspav Mi8 je 128GB nasparam 64GB i ni zbog cega vise. Mix2s ima losiju selfi kameru, ali uz GCam prednja kamera je odlicna.

Nije samo zbog memorije. M10p ima bolju bateriju, ne notch ekran, brzi update verovatno, full garanciju sto mi8 ne verujem da ima u Sr (ispravi me ako gresim).
Rekoh nece pogresiti ni sa jednim
 
Hvala na odgovorima. Meni se i svidja ekran bez useka i bez zaobljenih coskova. Jesi siguran da je bolji ekran na mate 10 pro? Na mi 8 bi trebalo da je superamoled. U principu snaga procesora mi nije presudna jer ne igram igrice (ponekad odigram Hearthstone) ali nije lose da bude jak jer telefone nosim 2-3 godine... Kakav je emui, jel radi fluidno, vidim da za to ljudi najvise kukaju? Presao bih sa s7 edge koji nosim od izlaska i nemam zamerki na rad. Jedino mi se ne svidjaju zakrivljene ivice. Gledao bih da makar ne predjem na losije iskustvo. Da se zeni nije pokvario telefon ne bih jos ni menjao...
EMUI je odličan, imam S7e, a imao sam Honor 8, koji je sada kod majke. Telefon i dan danas, posle okruglo 2 godine radi odlično, isto kao i prvog dana. Duplo brže i fluidnije od S7e.
Toliko sam bio oduševljen tim telefonom da sam i devojci kupio, i evo i kod nje je vec 1.5 godinu i radi takodje odlično, isto kao i prvog dana. Tako da M10p može samo da bude bolji i brži, sigurno i jeste. EMUI i MIUI su različiti, ali ne bih rekao da je jedan bolji od drugog.
Mi 8 je dobar, za te pare odličan, ali nije baš na nivou flagshipa, malo je ispod. Kao što sam već pomenuo, mislim da je generalno gledano M10p kvalitetniji. Tu razliku u procesoru, što neki pominju, sigurno ne bi primetio, ma šta god da radiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije samo zbog memorije. M10p ima bolju bateriju, ne notch ekran, brzi update verovatno, full garanciju sto mi8 ne verujem da ima u Sr (ispravi me ako gresim).
Rekoh nece pogresiti ni sa jednim
Koristio sam Mate 10 Pro i sada mix 2s. Mislim da je mi8 bolji od mix 2s ako se zanemari notch. Po meni je bolji mate jedino zbog memorije od 128gb. Garancija mi ne igra ulogu. Mi 8 ima brze updejte, i sigurno će ih imati duže od mate. Naravno da neće pogrešiti ni sa jednim, pogotovo ako ne pomišlja da proba nešto drugo pored fabričkog firmwarea.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Sto se tebe tice je ok. Znam da si ljubitelj custom romova pa ti garancija ne igra ulogu. Sto se toga tice Mi8 je u velikoj prednosti.
Ali neko ko koristi sve fabricki bez cackanja po sistemu onda je druga stvar.
Garancija je jako bitna stavka i tu ne bih zanemario kao prednost.
Svaki od ova 2 tel ima svojih prednosti i samo treba da se izvaga kome je sta bitnije.
 
Garancija je na oba jednu godinu, mozda bih mogao da nadjem nekoga da mi proda sa ugovora mate 10 pro. Pojave se s vremena na vreme na kp ali su mozda 20e skuplji. Ljudi ne pomazete mi uopste, mnogo ste polarizovani. :) U sustini mi se svidjaju oba, pa cu da bacam kockicu...

EDIT:
Citao sam negde da kamera na Mate 10 pro pravi vostane face tj. da se razlivaju boje na licima kad se zumira pa me zanima vase iskustvo?
 
Poslednja izmena:
Trazi M10p sa 2 godine garancije ako se odlucis za njega. Pa i 20e nije puno za 2 god prave garancije.
Iskreno te garancije od godinu dana i ne racunaj. Tesko ces takvu garanciju ostvariti u slucaju kvara.
Bacaj kockicu ili novcic jos bolje pa javi sta ti palo :D
 
Trazi M10p sa 2 godine garancije ako se odlucis za njega. Pa i 20e nije puno za 2 god prave garancije.
Iskreno te garancije od godinu dana i ne racunaj. Tesko ces takvu garanciju ostvariti u slucaju kvara.
Bacaj kockicu ili novcic jos bolje pa javi sta ti palo :D

Nije slazem se i ako budem kupovao mate 10p gledacu da kupim tako, jer recimo na s7e mi je otisla ploca posle malo vise od godinu dana...Znam da je ta garancija od godinu dana fiktivna, ali da ne gresim dusu sestra mi je ostvarila takvu kad joj je crkao displej na samsungu...
 
Poslednja izmena:
Garancija je na oba jednu godinu, mozda bih mogao da nadjem nekoga da mi proda sa ugovora mate 10 pro. Pojave se s vremena na vreme na kp ali su mozda 20e skuplji. Ljudi ne pomazete mi uopste, mnogo ste polarizovani. :) U sustini mi se svidjaju oba, pa cu da bacam kockicu...

EDIT:
Citao sam negde da kamera na Mate 10 pro pravi vostane face tj. da se razlivaju boje na licima kad se zumira pa me zanima vase iskustvo?

Mozda ti je to i najbolja ideja, bacanje kocnice.
U vezi vostanih lica, to se najvise desava kad se slika pri slabijim svetlosnim uslovima, i bas iritira. na ekranu telefona slika izgleda wooow a kad prebacis na komp vidis da je skroz unistena .
 
Ima bolju bateriju i ekran bez notch, mnogima dovoljan razlog za mate.
 
Mislim da je ovde glavno pitanje za tebe garancija, uzmi mate 10 pro ako nadjes sa dve godine garancije kod operatera na oglasima.

Sa druge strane mi 8 kod svercera sa godinu garancije ima za 370e, mi mix 2s (koji bi bio moj izbor definitivno, da uzimam fon) je oko 400e, takav deal nijedan telefon od konkurenata ne moze da ponudi.

E sad nekima je garancija jako bitna, meni bas i ne, odnosno godinu mi je ok, a tamo gde uzimam fonove pos takvim uslovima znam da ce sve biti reseno ako bude problema u tih godinu dana. Opet iz licnog iskustva. Dok sam sa druge strane sa legalnim radnjama imao brdo problema. Opet samo moje licno iskustvo i stav.

Meni je recimo baterija najvaznija stvar kod telefona, odnosno autonomija iste, a opet ne bih (za sebe) uzeo Huawei nikad pored Xiamia-a u toj visoj klasi. MIUI je za mene broj jedan skin za android i pored njega EMIU izgleda i radi smesno, iz licnog iskustva jer sam koristio i koristim oba (emiu silom prilika).

Ovo kazem ako bih sada kupovao telefon ili bolje reci ako bih morao, to bih tako gledao. Za mesec-dva na trzistu ce biti Mi Mix 3 sa verovatno nesto preko 500e za pocetni 6/64 model (realno nista vise ne treba). Tako da ja licno sad ne bih davao ni slucajno neke velike svote za fon. Licni stav naravno, uz dozu subjektivnosti posto uglavnom i samo gledam Xiaomi telefone za sebe, zbog MIUI-a i odnosa ulozeno/dobijeno. Mada mi se jako dopada nadolazeci Honor 8X u budzet klasi. :d
 
Poslednja izmena:
Meni je sve stock, ako može tako, može, ako ne onda ništa. Kamera mi nije primarna stavka. Instalaciju van play stora puštam samo ako odobri MIUI.
Znam da sam u manjini sa takvim stavom. [emoji1]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa ako je kamera na Mi8 u rangu sa Mix2s ili bolja, onda je i stock kamera u rangu ako ne i bolja od mate 10 Pro. Na mate 10Pro ,pogotovo fotografije ljudi u losijim svetlosnim uslovima su razmazane, plasticne i ja sam imao problema da uslikam neku pristojnu. Na mix 2s nema tih problema, jedino je mozda prednja losija, ali uz GCam i ona je odlicna.
 
Nije katastrofa kamera, ali nije baš dobra. Svakako ne u klasi kojoj bi trebalo telefon da pripada. Ai još više unakazi fotke, to bih svakome preporučio da ugasi. Poprilično je loša softverska obrada, svaka fotografija izgleda kao crtani film, kao da se dete igralo jarkim bojicama.
U LL ima dosta šuma, stabilizacija je loša.
Video snimci su još gori, ni prići recimo S7e.
4k je dosta bolji od FHD.
Mada, kamera je standardan problem Šomija, tako da tu ne treba očekivati ništa spektakularno u stock varijanti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li ovo za kameru pises za Mi8 ili mate 10Pro?
Ako je za Mi8 onda ja to ne mogu da verujem , jer je sve upravo tako na mate 10 pro. Na mix 2s je mnogo bolje. Opet kazem da su kamere na mix2s i mi8 jednake .
 
Nazad
Vrh Dno