»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 20 od ukupno 20

Tema: Comtrade kurs za PHP od 200 casova.Iskustva.

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        43
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz (3.4 GHz)
        • MoBo: ASUS PRIME A320M-K
        • RAM: 2 x Kingston 8gb ddr4 2400mhz
        • VGA: GeForce GTX 1050Ti
        • MON: SAMSUNG LED 23.5" S24F350FHU
      3. Studiram ITS visoku skolu(Comtrade)i mogu vam reci da mnogo studenata koji pohadjaju taj faks nisu zainteresovani preterano za dalji rad i usavrsavanje bilo to programiranje ili neka druga oblast IT-a, naravno ima i izuzetaka ali u manjini. E sad traje 3 godine i mnogi misle zavrsice nekako faks za 3-4 godine i odma ce dobiti posao.Sto je pogresno. Naucice te osnove programiranja ali ti trebas sam na pocetku tvog studiranja da shvatis koja te oblast zanima i da ka njoj tezis. Onda uzmes 2-3 knjige od po 600-800 strana i dobro ih proucis. Da uglavnom ce sadrzaj biti isti u tih nekoliko knjiga (C# npr.) ali kad prodjes jednu knjigu ostale dve ce ti lagano "leci" i videces primere i misljenja od 3 razlicita autora ili programera o resavanju nekog problema. Postoji i dosta tutorijala, pa stackoverflow ako negde zapnes.. U sustini neverujem u te kurseve koji traju nekoliko meseci, malo je to vremena ali ni na drzavnom te niko nece nauciti da mozes odma da radis. Situacija je ista i na privatnom i na drzavnom, samo je pitanje da li te to stvarno zanima.

Moderated
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        1

Angry cube predavaci

Citat Citiram korisnika: probotzor Pogledaj poruku
        Svi ti profesori su programeri i predaju tu posle posla.
        Ja sam isao na frontend kurs kod njih, bio je ok. Predavac skroz korektan i fin kao osoba.

Jedino sto ce ko upise cekati i na diplomu i na poziv na praksu jako dugo. Doduse to ima veze sa Comtrade i CODE, ne sa predavacem.
        Ja sam polozio sve u avgustu, nisam dobio ni diplomu ni poziv i ako su nama trojici rekli da ostavimo cv.
        Jedan od glavnih selling pointa im je da imas mogucnost zaposlenja kod njih posle kursa, ali dzabe ako ces da cekas nekoliko meseci.
        U medjuvremenu sam se zaposlio u drugoj firmi, tako da mi vise ni ne znaci taj njihov poziv.
        Moj rodjak zeli da upise QA Tester kurs. Pogledala sam profil predavaca na Linkedin-u posto sam strucnjak za QA ali u inostranstvu i potpuno sam zapanjena da QA Mmetode i Testiranje drzi Programer Project Manager! Uz to nema nikakvo iskustvo u QA u cv.
        Znaci nema ni prakticno znanje jer je poznato da programeri a pogotovu Project Manageri nerado ili uopste ne testiraju software uz to nemaju neko postovanje prema QA. To nije u redu i mora da se ima granica u tom uzimanju para. QA mora da drzi neko ko ima iskustvo u QA. Mnogi jedva nadju novac za taj kurs i onda naidju na ovu laz.

Member
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        1.482
        Da li je komentar za predavace za cubes ili code??

Member Avatar korisnika Love Hunter
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        1.844
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Barton 2500+ @3200+ 1.75v BOX / Intel E3300@4.4GHz 1.45v CM Hyper TX3
        • MoBo: Epox 8RDA+ Ultra 400
        • RAM: Kingmax 2x 512 DDR400 + 512 Kingston DDR400
        • VGA: Gigabyte ATI Radeon 9200 128 MB/128bit
        • MON: Belinea 19" 101920 MVA Premium panel, 8ms, 178°, 1000:1
        • HDD: Maxtor 160 GB PATA
        • OPT: Pioneer 112D
        • Case: NEO crno-sivo lepo :) / LC Power Taurus LC7380 V2.0 - 380W 120mm fan
        • SND: SB LIVE! / HT 5.1 (Samsung HT-DS 400)
        • LAP: FUJITSU AMILO Notebook Pi 3525
        • TV: katodna cev bato :P
        • INET: DSL
        • Ostalo: APC BackUPS 500VA, Lexmark E120n, AGFA snapscan 1212p
      8. Citat Citiram korisnika: Censored Pogledaj poruku
        Meni je logicno da ako od toga moze lepo da se zivi, ti "profesori" bi onda zaradjivali od programiranja, a ne bi se zamajavali sa pocetnicima i pravili sebi dodatnu konkurenciju na trzistu. Dakle, ili od toga ne moze da se zivi, ili uzmu pare a ne prenesu svo potrebno znanje...
        Ovo je za hall of fame. Po toj logici dakle ne bi postojao ni jedan fakultet, ni jedan univerzitet, ni jedna skola... jer svi ti profani bolje da rade to isto nego da se bave predavanjem "pocetnicima"?

Da dodam nesto na temu - pre svega iznenadjen sam prijatno korisnim odogovrima i savetima koji su ovde ostavljeni (99%), svaka cast za forum.

Mogu samo da se slozim - i da ponovim - morate sami raditi na tome i uvek, bez da vas iko tera. Morate raditi testiranje softvera koji pisete, a posebno za PHP danas je stanje sasvim drugacije kada je rec o design patterns nego pre 15+ godina kada smo mi koji smo sada na senior/lead/CTO pozicijama tek pocinjali i pravili spageti bolonjeze. Nazalost i danas ima toga, ali svi koji smo to prosli sprecavamo mladje da prave spaget kod.

To znaci: znanje samog okruzenja sto bolje (sa ili bez FW), a posebno bih istakao razumevanje HTTP protokola, koje toliko mnogo ljudi ni dan danas ne poznaje, a bave ze "pro" ovim poslom! Kad god smo u timu imali frku - bio sam sokiran nepoznavanjem elementarnih koncepata TCP/IP i naravno HTTP.

GNU/Linux pod obavezno, previse je saplitanja sa windowsetom, bez potrebe. Mnoge firme samo GNU teraju za dev masine (o serverima ne treba trositi reci), pa nemojte to da vam bude iznenadjenje.

Obavezno PHP7+, microservices, nginx, neki JS framework (premda je najbolje kada imate dedicated FE developere u timu).
        Menjao Love Hunter : 14.12.2018. u 20:29
        se0*r6n a02 3//+

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        1.439
        A koje je pitanje prethodilo mom odgovoru i da li zaista uporedjujes sistem visegodisnjeg obrazovanja sa srpskim kursom od 200 casova?
        Also censored

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •