Šta je novo?

Slušalice do 40e

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,187
Poena
240
Naslov sve kaže, ne bih odvajao neke veće pare za ovu svrhu, pa sam otvorio temu da vidim da li ima nešto u ovom cenovnom rangu da se baš izdvaja po kvalitetu. Nešto u svetu slušalica što je Xiaomi u svetu telefona :d
Ne daju mi se neke veće pare, čak mi dođe da kupim ovako komplet jer bih i tastaturu menjao:

https://www.emmi.rs/tastature-crne-srebrne-u-boji-komplet-4u1-tastatura.11.html?productId=62533

https://www.emmi.rs/tastature-crne-srebrne-u-boji-komplet-4u1-tastatura.11.html?productId=68715
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Redragon H801 Bio.
 
Za sad mi najprivlačnije deluje ovo što je Ivan predložio, mislim da ću to da pokupim za 3800 RSD sutra :d Hvala za predloge. Ako neko ima još nešto, slobodno neka piše :d
 
Uzeo sam ove Redragon i imam problem. Ako pojačam zvuk preko 81, krene neko pištanje u slušalicama, koje takođe čuje i druga strana. Isto se dešava i kad upalim boos na mikrofonu preko 10 db. Jedino ako sam smotan i ne umem da podesim sve softverski ili nešto.
 
Ako mozes vrati ih i uzmi neke dokazano dobre slusalice pa makar to bile neke bez mikrofona.

''Saomi'' u tom niskobudzetnom svetu slusalica predstavljaju Superlux, Takstar, iSK, Samson, PreSonus i slicni SL ''derivati'', jedino sto ne nude bas mnogo modela sa mikrofonom, svega nekoliko.
 
Verovatno je defektan primerak.

Predlozio sam te slusalice jer sam video da uglavnom gledas za gaming, a te imaju i mikrofon i deluju bolje od ostalih "gejmerskih" u tom budzetu.
 
Ma, do sad sam koristio mikrofon od 150 din i slušalice koje koristim za telefon, pa rekoh da uzmem bilo šta što je okej. Ne patim od toga da imam skupe stvari, posebno ako je to miš, tastatura ili slušalice za komp i stvarno bih radije pare trošio na drugim mestima :d

Hvala vama na savetima, ja ovo sad nosim da zamenim ili vratim, pa ću videti šta i kako dalje. Što kaže HSV, uzmem neke bez mikrofona i Genius mikrofon provereni od evro i udri :d
 
Nisam probao te Pioneer ali fizicki i po karakteristikama su veoma slicne M390 koje imam. Vrlo verovatno koriste iste drajvere.
M390 sam kupio 2010. (pre pojave Superlux i slicnih modela) i zvucno su solidne, posebno kao prve dobre slusalice ali je problem to sto su Superlux i ostale zvucno bolje a ispostavilo se i trajnije. M390 u ruci ostavljaju solidan utisak i plastika ne deluje jeftino ali nazalost (kao i M290 i jos neke Pioneer tog cenovnog ranga) imaju problem sa ovim ''spojevima'' (mesto gde se skoljke spajaju sa ostatkom konstrukcije, otprilike malo ispod ''L'' i ''R'' oznaka) pa cesto pucaju na tim delovima posle manjeg pada ili cak od obicne upotrebe. Moje su se raspale posle 2-3 godine, zaboravih kada tacno ali je cinjenica da su sada izlepljene trakama i ograniceno upotrebljive.

Ne znam da li su to ispravili na novim Pioneer modelima Mxxx serije ali mislim da ne vredi rizikovati kada su razne Superlux, iSK i sl. zvucno bar za klasu bolje a definitivno mogu (mnogo) duze da traju.

Steta sto izgleda vise ne proizvode odlicne A1000 (ili ih jednostavno nema u Evropi), te slusalice su bile jedne od najboljih do 100$ a koliko znam nisu imale ''durability'' probleme.
 
Poslednja izmena:
Hvala na objašnjenju. Prethodnih par dana sam čitao onu temu o kineskim slušalicama (bar poslednjih 40-ak strana), gde si vrlo aktivan i dosta tvojih postova mi je bilo veoma informativno. A i ono što su drugi ljudi pisali.
Nisam doskora znao za te kvalitetne a povoljne kineske brendove poput Superlux i iSK (a nisam znao ni za zanimljivu kovanicu chi-fi :) ). Verujem i vama sa foruma, a i recenzijama širom interneta (npr. head-fi) gde hvale ove brendove.

Pisao sam u drugim temama. Jurio sam neki set zvučnika, za malo para ali da ne bude baš loše, a i da imaju bluetooth podršku. Tako nešto sam i dobio kupovinom Microlab B77BT. Za moju sobu (15-ak kvadrata) i moj stil slušanja deluju dovoljni i generalno lepo zvuče. S obzirom da sam prvo planirao veći budžet, ostalo je i nešto para preko. Ispalo je dobro što nisam sav novac utrošio na kvalitetnije zvučnike. Obično je tek kasno veče onaj deo dana kad imam vremena da malo slušam muziku (ili gledam TV), a tada gospođa i dete obično već zaspe. Epilog - ne mogu da odvrnem muziku u drugoj sobi (čitaj: džaba mi zvučnici kad ih ne slušam).
Zato bi mi legle neke slušalice. Nisam imao neke kvalitenije slušalice ranije, bukvalno muziku sa telefona slušam na nekim Philips bubicama od cca 600 dinara. Pre toga stalno neki jad tipa Gigatech ili Genius.

Kažem, čitao sam onu temu i vidim šta ste pisali pa ne mora ovde da se sve ponavlja. Verovatno ću uzeti nešto od Superux/iSK. Ali imam par pitanja.
1) Razmišljam i da uzmem FX Audio X3 da mi služi kao DAC sa televizora na Microlab, a i kao pojačalo za slušalice. Ako sam dobro razumeo, može da radi i kao spoljna zvučna katica za PC ako ga povežem onim USB konektorom?
2) Dalje, vidim da se iSK trenutno lakše nalaze kod nas nego Superlux. Pa, hajde da gledamo njih prvenstveno. Sviđa mi se cena HP-580, čitam i da su OK, ali baš mi nisu dopadljive vizuelno. Da li nešto osetno više dobijam kupovinom HP-680 što se tiče zvuka?
3) Ponajviše mi se sviđaju HF2010, ali da li bi one bile lošije od ovih jeftinijih ako bi se koristile preko telefona (bez dodatnog pojačala)? Čitam da su znatno bolje sa pojačalom, ali šta ako zvuk ide bez njega?
4) Kakve su Bluedio slušalice iz ovog cenovnog ranga? Imam Bluedio prenosni bluetooth zvučnik, sasvim solidna spravica za vrlo malo para. A za njihove slušalice vidim da ih takođe ulgavnom hvale, ali su sve bluetooth.

Kao što rekoh, planiram i X3 (možda i X6), ali ne odmah. A i kad (ako) ga kupim, ne bi se koristile slušalice samo sa njim. Treba mi neko all-round rešenje za slušalice, koje bi išlo i na buduće pojačalo/DAC sa TV-a, ali i na telefon, i na PC (nije u istoj sobi sa televizorom, sa integrušom je, možda bih povremeno povezivao X3 ako bih imao sesije mirnog slušanja muzike).

Pa, šta da planiram? Slušalice bih birao u onoj cenovnoj kategoriji iz naslova teme. O DAC-u kasnije.
Ne slušam elektroniku (osim ponekad chill-out), niti hip-hop, rep, house i sličnu basovitu muziku. Uglavnom slušam rock sporijeg tempa (recimo Nika Kejva ili Nikolu Vranjkovića), ponekad bi se slušao i recimo blues, ili klasična muzika.

Eh da, još jedno pitanje. Bonus. Čudno je, verujte. I unapred da kažem da ne trolujem.
Elem - da li jastučići kod iSK HF2010 imaju presvlaku od onog materijala koji podseća na koru breskve? Mislim na onaj meki, fini, ali kao prekriven sitnim dlačicama. Iz nekog razloga, još od detinjstva ne mogu da držim ili jedem breskvu koja nije oljuštena. Ta tekstura površine, sa onim mikro-dlačicama, iz nekog razloga mi izaziva nelagodu, čini da se mnogo naježim i da mi je veoma neprijatna na dodir. Tako je i sa tkaninama koje posećaju na to. Jednostavno neki materijali mi izazivaju takvu reakciju. Nemam pojma zašto, eto tako je otkad znam za sebe.
Na slici mi platno slušalica deluje kao to. Ako jeste takvo, onda moram da otpišem te odlične slušalice, ne bi mi bilo prijatno da taj materijal stavljam na lice i uši. Radije bih jastučiće presvučene onom lažnom kožom ili tako nekim materijalom.
 
Poslednja izmena:
Haha, nisi jedini :)
Dok ne zamišljaš velurske jastuke na jeziku - dobro je :D Ako me ikad odvedu u sobu 101, znam čime će me mučiti.

Šalu na stranu, iako me muče iste teksture, nemam nikakvih problema sa slušalicama. Štaviše, preferiram ih u odnosu na (fejk) kožne jer se uši manje greju.
Svejedno, dok ne probaš nećeš znati, ali nadam se da ti neće smetati.
 
Haha, znao sam da nisam jedini, sretao sam već ljude kojima isto to smeta. Ali nisam očekivao da će ovako brzo da se na forumu javi neko "od nas". :)
Hvala za info iz prve ruke!
 
Te dlacice su jako sitne zato sto je kod Hf2010 odradjen velur tako da je gusci a samim tim i vise tih manjih dlacica ima na samom dnu jastucica, ne okolo citavog obima sto nije slucaj kod nekih drugih, a posto su Ovalnog oblika ocekuj da ce ti ikad doci u jaci dodir sa kozom samo prilikom naglih pomeranja glave ili skidanja. Mada nista dok ne probas, meni su generalno bozanstveno udobne i ne izazivaju iritaciju mada poneki put retko desava da izazovu Pads blagi svrab usiju, jedino sto preporucujem je da se na svakih mesec dana bar malo ovlaze i istrpljaju necim , da bi se se sve vratilo u prvobitni oblik i sprecila ta pojava svraba.

+ Mozes da skidas i menjas Pads realno ako budu izazivali toliki problem. Realno oko pitanja za to da li ce se oskrnaviti na mob telefonima kad se pusta, izuzev ako pricamo o modelima poput Iphone 6/ Lg V20/ Sony Xa1/ Meizu Mx4, Zte Axon i sl koji imaju hardverski poprilicno dobro odradjen i Amp i Dac unutra, svaki iole prosecniji il low end android nece izvuci ni 40% potencijala sluski, znaci citav spekrum ce zvucati koju ligu ispod, ne samo manjak dubine Bass-a i jacine ukupne zvucace sve kao da se muci i grci. Ne samo zbog impedanse nego i zbog velicine samih zvucnika, zna biti tesko i 32 ohm 53 mm kombinaciju pogurati ljudski na fonovima generalno bez pomoci eksternih Dac/amp osim ako nemaju izrazito visoku osetljivost.

Npr ja sam skoro najzad nabavio cisto testa radi Otg kabl i sad Fiio Q1 koristim ponekad i na fonu sa ovim sluskama iako je zbog velicine kabla ekstra neprakticno i jedino moguce u kucnim uslovima,to je kao da sam na kompu.

Sve zavisi od toga kakav zvuk/signature zelis da dobijes, ako bi nesto malo Neutralnije sa dosta detaljnosti i vecim prisustvom prosirenih Visokih, koji opet ne rezu usi uz Bass koji doseze nisko i greje ostatak al ne dominira non stop niti zalazi u heavy sub bass, i prijatnim Srednjim koji su samo blago povuceni a opet ne narusavaju cistinu da osetis ko da slusas kroz pecinu onda su za tebe.
 
Poslednja izmena:
Uh da je meni jedan takav.:) To je vec serious deal. Bas sad citam to sa gsmarene. A i na headfi su ga nahvalili.

https://www.head-fi.org/threads/best-smartphone-for-audiophile.662095/page-151

I have a Huawei Mate 8 and it beats the crap out of every other phone I've had. My iPhone 6S Plus and Samsung S7 Edge sounds like crap compared to it. The depth in the sound is incredible in the Mate 8 and great dynamic sound. I'm pretty sure no other phone out there beats it today. It just sounds that good. Puts all my other phones to shame.

Try one if you can.


I actually tried out this phone a few days ago while comparing it to my V10. And I must say the sound was clear and loud. I think the V10 had more depth to it and also more instruments were audible with my V10 (FLAC Song: Scheherazade Rimsky Korsakov). So although I agree with you that phone is really good I am not convinced that it is soundwise better than the V10 .

To je to ako je u istoj ligi kao Lg V10 il bar tu negde blizu to je super znak posto V10 i V20 su bolji od prakticno 90%-95% svih ostalih uz Axon i jos neke ko Vivo sto pravi bas audio dedicated. I onaj Marshall London uz ove pojedine jace Sony i Meizu Mx4 pro.
 
Poslednja izmena:
Malo se preteruje s tim forsiranjem eksternih dac/ampova. Dosta novijih telefona ima prilično dobar zvuk, jedino može da im nedostaje snage na izlazu. Kod bubica to uglavnom nije problem, a slušalice treba probati. Ako su dovoljno glasne - teraj, udri. Ispade da za uživanje u muzici mora da se pukne bar 150 evra, što nije istina.

Da ne pominjem koliko me iritira sama ideja da vukljam još jedan uređaj pored telefona i uplićem gumicama i kablovima. Za desktop ok, naravno.
 
Pa u sustini vecina smartfona ima sasvim ok izlaze za in-ear/bubice (mislim na kvalitet i jacinu zvuka), za zahtevnije slusalice mnogima fali snage ali prosecan korisnik ionako bode ili fabricke bubice ili neke chi-fi do 30$, u najboljem slucaju :)

S obzirom da sve vise proizvodjaca uklanja klasicne 3.5mm dzekove i da je neophodno koristiti adapter onda se kvalitetni, mali DAC+AMP namecu kao logicno resenje i apgrejd cak i u odnosu na vecinu izlaza flagship telefona. Npr. SMSL iDEA (80-85$) je otprilike u rangu najboljih LG V i G serije sa Sabre DAC i pojacalima. Verovatno ne radi sa starim Androidima (starijim od LP/KK) a i uopste treba proveriti podrsku pre kupovine. Moze da se koristi i kao lap/desktop dac+amp. Uredjaji veci od tog smsl su manje prakticni ali oni ionako nisu osmisljeni samo za smartfone vec kao neko univerzalno resenje a imaju i ugradjene baterije, vise opcija, bolje mogucnosti povezivanja itd.

GSMA treba izbegavati kada su utisci o audio kvalitetu u pitanju, vec duzi niz godina nesto tu ''ne stima'', ne znam u cemu je problem ali rezultati merenja/utisci im se skoro uvek razlikuju u odnosu na (pre)ostale malobrojne sajtove ili pojedince koji rade takve testove. I sam se uverih da nesto tu nije u redu, mislim na slusni test odredjenih telefona.

@star duster

Nisi jedini koji se ''jezi'' od takvih materijala :) Mada sve zavisi, meni su najgori oni jeftini ''stofovi'' sa dlacicama dok mi velur sa jastucica raznih slusalica nikada nije smetao u tom smislu mada me smara to sto upija znoj a i uopste se teze ciste od jastucica koji su od lazne koze/skaja. Najveca prednost je to sto manje greju usi ali ipak sam vise za ''kozne''. Sa breskvama nemam problem :D

Prvo razmisli da li ces open/semi-open ili closed-back sluske, pre svega zbog izolacije u oba smera jer sve otvorene sluske lako mogu da se pretvore u omanje zvucnike ako malo vise pojacas zvuk. To curenje zvuka nije isto kod svih otvorenih slusalica, naravno, ali ipak zatvorene nude bolju izolaciju. Ne znam kakve su iSK HP680, verovatno su odlicne u odnosu na cenu kao i sve slicne kineske ali verovatno ima i malo boljih (i skupljih).

Mislim da je X6 bolji izbor, jednostavno kazu da zvuci malo bolje, jeste malo skuplji ali je i prakticniji (pogledaj dizajn i polozaj svih ulaza/konektora, X3 vs X6)

Kazu da HF2010 ipak traze ozbiljniji izlaz, da ne zvuce bas dobro i ubedljivo preko integrisane ili prosecnog telefona. I specifikacija to govori, nije im potrebno neko vrhunsko pojacalo, X3/X6 ce biti sasvim dovoljni za primetnu razliku u odnosu na slaba, integrisana resenja. Ali su semi-open i imaju velurske jastucice, mozda bi najbolje bilo da ih nekako probas pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je onda bolje da kupim HP580. I zbog cene i zbog toga što će se koristiti i na telefonu, i na integruši, pa tek možda nekad u budućnosti i sa X3/X6. Vidim da su ljudi zadovoljni tim slušalicama. Jedino me (osim meni ne baš dopadljivog dizajna) buni to što je onaj Poljak (audiofanatik, ili kako već) u recenziji naveo da imaju prejak bas za njegov ukus (a čovek deluje kao da zna o čemu priča). Ne slušam muziku sa mnogo basa, pa se pitam da li bi kod takvih slušalica bas dominirao zvučnim spektrom čak i kad to nije cilj?

Što se isprobavanja pre kupovine tiče, teško da mogu to. Živim u Zaječaru, imamo ovde prodavnice vodećih lanaca IT opreme, nije mi bio problem da nađem gde da isprobam Microlab zvučnike, ali ovakvu egzotiku poput iSK nemam gde da čujem.
 
Prvo razmisli da li ces otvorene ili zatvorene sluske, zbog izolacije.
BT samo u slucaju da ti je stvarno potrebna bezicna konekcija ali ispod 40-50$ su uglavnom lose. Jakub je testirao vecinu Bluedio: https://www.audiofanatyk.pl/?s=bluedio

HP-580 su 3200 din na KP sto je korektna cena. Za izgled se slazem (pre svega za kombinaciju boja koja iritira) ali navodno je u prodaji nova verzija koja ipak deluje normalnije od stare.

Kazu da su zvucno odlicne ali ''v-shaped'' (naglasen bas i visoki) s tim sto je bas malo precizniji, utegnutiji nego kod Superlux 681 Evo a visoki malo manje naglaseni nego kod obicnih 681, sto je u sustini dobro.
Nema mnogo utisaka po netu, ovaj kraci opis je u stvari jedan od detaljnijih koji moze da se nadje: https://www.gearslutz.com/board/reviews/1065282-isk-hp-580-a.html
NOTE - I GAVE THE SOUND 4 OUT OF 5, BUT THIS WAS IN COMPARISON TO THE WAY MORE EXPENSIVE AKG'S. IN THEIR PRICE, THEY EASILY GET A 5.

Ne slušam muziku sa mnogo basa, pa se pitam da li bi kod takvih slušalica bas dominirao zvučnim spektrom čak i kad to nije cilj?

Nisam ih probao pa ne mogu nista da tvrdim. Znam samo da SR850, 668B, HD7 mogu da pruze i veoma jak bas ali i bass-light iskustvo, tako su podesene za grme kada treba i kada je produkcija tako zamislila. Npr. postoje pesme, filmovi i igre gde HD7 mogu da se zatresu na glavi (a da su pritom niski tonovi detaljni i ne mute srednje i visoke, ovo je veoma bitno) ali i sve to gde je bas slab, zato kazem da zavisi od produkcije. Stvarno ne znam kako je kod HP-580, ocigledno imaju jaci bas od svih pomenutih ali ne verujem da zvuce muljavo.

Da li ce ti odgovarati (tvoj nacin upotrebe i muziku koju slusas), to ces znati tek kada ih probas.. Cena je ok mada za 1-2k din vise imas razne semi-open Samson SR850, SL 668b, iSK HF2010, PreSonus HD7 i jos neke iSK.

Bilo koje da izaberes bolje ce zvucati uz neki DAC+AMP nego preko telefona ili integre.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao prilike da upoređujem i ne mogu da kažem šta bi mi više odgovaralo. Zapravo, open-back slušalice nisam nikada ni probao.
Po onome što čitam, rekao bih da bi mi one više odgovarale nego zatvorene.
Sviđa mi se što kod otvorenih slušalica uvo diše, a i mislim da bi mi taj zvuk više odgovarao, gde vazduh nije "zarobljen". Jedino što me malo odvraća jeste to "curenje zvuka", tj. ne znam koliko bi smetalo moje noćno slušanje ili gejming dok npr. dete spava u susednoj prostoriji.

Inače, negde za HP-580 piše da su semi-open. Kojem je to carstvu bliže? Otvorenim ili zatvorenim?
 
Semi-open racunaj kao da su open. Curenje zvuka ne bi trebalo da bude problem ako je dete u susednoj prostoriji (ako su odvojene zidom i vratima), u istoj vec ne bi imalo smisla koristiti takve slusalice, tu bi cak i zatvorene sirile bar malo zvuka ako je malo vise pojacan..

Ovde imas primere kako zvuce razne slusalice iz svih cenovnih klasa. Npr. 668b ili HD7 itd. Na pocetku liste je o source track.

Ovo nije 100% verodostojno, naravno, utisak o zvuku zavisi i od opreme preko koje se slusa (DAC + koliko-toliko neutralne slusalice su mnogo bolja opcija od integre i nekih muljavih sluski). Ali opet znaci i bolje je preslusati pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Otvorenost varira od dizajna, bar kod poluotvorenih, znaci sve zavisi od toga kako je skoljka izradjena, kako je zvucnik iznutra postavljen da ne kazem zasuskan , nisam to znao dok nisam poceo cesljati o tome koliko zapravo damping materijal utice na samy zvucnu sliku a u ovom slucaju i na curenje.

Ne ispustaju uglavnom svi modeli isto, a ovi koji su potpuno otvoreni tj maltene prozirni celom sirinom kao Sennheiser Hd 600, ispustaju toliko da prakticno mozes da pravis mini koncert za ljude u blizini tebe u istoj prostoriji i to bez da ih nesto specijalno pogonis bar sam tako citao i ima logike.
Sennheiser-HD-600-headphones-1280x640.jpg
Vidis zvucnik jasno ? e pa o tome je rec.



Hf2010 su sa jedne strane potpuno otvorene ali sa unutrasnje strane su veoma zasticene(zvucnici ne mogu da se naziru uopste samo sa unutrasnje strane ispod postave) tako da curenje nije strasno, npr jedino ako bas odvalim zvuk npr iznad 4.5 il 5 na ovom mom pojacalu i 100% u plejeru onda vec moze recimo Cale da pocne da nazire jasno sta slusam ako se fokusira jos i reci da ponovi pogotovo ako zapravo skinem sa glave , iako je u drugoj sobi sa ukljucenim televizorom doduse mi smo u dijalogonali a otvorena su mi vrata uvek.

Mada sve zavisi i do dinamike pesme.

Tom logikom Superlux 668b / Isk Hp 580 i Presonus Hd7, bi trebali jos manje da ispustaju zvuk od ovih mojih. Bas zato sto dele slican dizajn, sa tim lufterima na svakih nekoliko cm uzduz po formacija manjih rupa, s tim da Hp 580 kao da ih ima manje od ostalih sto povezujem sa onim sto je rekao onaj poljak o Masnoci Bass-a . A opet citam dosta i komentara za 668b da recimo hronicno ispustaju zvuk napolje ko ce ga znati.

Ispravka novija verzija Hd7 mi izgleda sa tim polozajem rupa isto ko Hp 580 dok Originalna verzija koju i Hsv bese ima, je gusca sa tim lufterima.

Stara verzija Link
Nova verzija Link
 
Poslednja izmena:
Naravno da zvuk ''ne curi'' isto na svim open/semi-open slusalicama, to zavisi od mnogo faktora ali definitivno sve one sire zvuk toliko da upotreba u blizini deteta koje spava uopste nije moguca ili je ogranicena na najtisa podesavanja zvuka (sto ce nekima biti ok u toku noci ali to je bukvalno kao sapat preko slusalica).

HD7 su semi-open i do odredjene glasnoce (koja mozda i moze da bude ok u toku noci) minimalno sire zvuk u okruzenje ali ako se malo vise pojaca onda su neupotrebljive ako neko treba da spava u toj prostoriji (u tom slucaju mogu da prodju samo zatvorene in-ear). Ako se ''odvrne'' zvuk onda se HD7 cuju bukvalno kao manji PC zvucnici i jasno sire zvuk do nekoliko desetina metara :d (testirano iz raznih soba u kuci, jasno se cuju i na 30-ak metara udaljenosti u dvoristu). Ovo vazi i za veliku vecinu Superlux, iSK itd. U slucaju da je dete u (izolovanoj) sobi pored onda nece biti problema ni sa takvim poluotvorenim sluskama osim ako se bas ''ne odvrne'' zvuk.

Da napomenem da ni M390 nisu nesto drasticno bolje na tom polju iako su zatvorene, kod njih zvuk curi zbog tankih velurskih jastucica koji jesu udobni ali izolacija nije jaca strana tih slusalica bez obzira na closed-back dizajn.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam danas istu kombinaciju!
X3 malo korišćen, 40 evra preko KP.
HP-580, nove naravno, preko prodavnice koju smo već spominjali (u ovoj ili sličnim temama), za 2.985 (jeftinije nego KP).
U ljubaznom razgovoru oko dizajna (starog ili novog, pisano je ovde o tome) razjašnjeno je da imaju na stanju novi dizajn, pa su promenili danas i sliku na sajtu (bila je do danas slika starog dizajna).

Eto, to sam odabrao, sutra stiže i jedno i drugo. Toliki mi je bio budžet trenutno. Da sam kupio skuplje slušalice, ne bih imao odmah za DAC. Da sam pak kupio skuplji DAC, npr. X6, ne bih imao za slušalice.
Ovo mislim da je optimalno. Eto, kolega Vegeta je zadovoljan, verujem da ću i ja biti.
 
Odlicno, javi utiske :) Verujem da ces biti zadovoljan zvukom, dobro je i to sto imaju iSK sa novim dizajnom, one stare bas deluju neozbiljno.
Dok ne stignu prelistaj jos jednom Jakubove testove za X3 i HP580, za zvuk im je dao 9/10 i 8/10 a za odnos cena-kvalitet 10/10 i 9/10 tako da nema greske sa njima u toj cenovnoj klasi.

Samo jedna napomena - odmah predji na neki kvalitetniji strujni adapter jer je taj kineski (12V, 1A) izuzetno los i ne deluje bezbedno a na osnovu iskustva sa X6 i zvuk je losiji sa njim. Bilo koji iole kvalitetniji 12V/1.5A+ ce biti dovoljan, samo da nije to kinesko djubre koje stize uz uredjaj. Naravno, mozes da ga koristis neko vreme ali je ipak bolje da sto pre zamenis. Jakub je u testu pomenuo da je usb kabl iz pakovanja iznenadjujuce kvalitetan sto je tacno, isti dolazi i uz X6 i stvarno je veoma dobar ali strujni adapter je krs, ocigledno su morali negde da stede.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno