Šta je novo?

Nemam sliku preko Display Port

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Mislim da nema nekog saveta za ovo, ali ko zna... možda se desi neko čudo.
Kupio sam monitor is profila (AOC 31.5˝) i polovnu grafičku karticu RX560 O4G EVO
Preko HDMI radi sve normalno, osim što je sam HDMI jedini po meni loš priključak jer mi svakih par dana iskoči kabal ako nešto pomeram kućište, ili samo pipnem druge kablove

Ali nije on problem pošto radi, nego hteo sam prvi put da isprobam i Display Port pošto ima i freesync ali i male osigurače pa neće kabal da mi iskače
nemam sliku uopšte preko Display Port-a, probao sam preko monitora, dobijem opciju da biram HDMI, Display Port... itd, samo blicne u suvu boju i povrati se crni ekran.
To je to, e sad, kabal sam dobio uz monitor pa možda nije ispravan mada sumljam, monitor je nov pa opet sumljam, a grafička je polovna pa možda ona zeza.
Video sam na internetu ljudi imaju isti problem pa izvuku kabal od struje iz monitora koji minut i dobiju kasnije sliku preko Display Port, probao sam tako i monitor i komp bez struje i ne vredi.
 
Treba ti DisplayPort 1.4 kabl a on ti je mozda dao neki stariji recimo 1.2 ili slicno.
 
Ne treba mu DP 1.4, radi to sa starim kablovima, nema to veze.

Imam slican AOC ako primarni monitor, takodje uzeo nov i dobio sve moguce pratece kablove, takodje DPort nakacen.
Cesto se desi da kada upalim racunar da se ne upali, samo sekundarni pa restart... ili kada se dize iz sleep moda: ili ne upali uopste, ili izbaci izdeformisanu sliku... mislio da je do grafe ali na HDMI sve perfekt, samo DP zeza.
Takodje mi smeta HDMI zbog pomeranja kablova pa sam prinudjen da se patim sa DP...

Imas u podesavanjima monitora koji DP standard da koristi, pokusaj se poigrati sa time, mozda proradi.
 
Poslednja izmena:
po mom iskustvu baš kontra tj uvek je mnogo pre do grafike.nažalost da bi bio 100 posto siguran treba ti provereno ispravna grafika sa DP izlazom.

ono što te ništa ne košta jeste da očistiš sve drajvere sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a da softver isključiš iz jednačine.
 
Čistio sam drajvere par puta do sada, to jest svaki put kada izađu novi očistim ih iz save moda
mada nije do drajvera jer i dok palim kompjuter nema ono za ulaz u BIOS, dakle kao da je monitor mrtav kada je u Display Port-u.

nemam nikakva podešavanja u vezi DP na monitoru, sada sam izabrao DP i nestala mi je slika pa ništa nisam mogao da podešavam pa ni da se vratim na HDMI
kao da se ukočilo, no povratio sam nekako sliku preko HDMI.
 
jedino rešenje je test sa pouzdano ispravnom grafikom ili pločom sa nativnim DP izlazom.mislim,možeš i sa pouzdano ispravnim aktivnim HDMI na DP adaoterom ali teško da ćeš da nađeš to pre nego grafiku kod nekog za test.
 
Ma neću da vadim grafičku iz kompa dok ne dođe vreme za zamenu, nju sam kupio samo zbog ovog monitora jer ona integrisana nema izlaz za ovu rezoluciju 1440p
znam da nemam izbora nego probati posebno kabal, monitor, grafičku... ali ne isplati se
 
Identicno ponasanje sa DP na AOC monitoru i sa 1060 i sa 1080. Ili imam 2 prsnute grafe koje sam nove kupio ili nesto ne stima kod AOC sa DP.
 
pobogu kako se ne isplati, ako je do monitora ako si uzeo preko neta/fona i u onih 14 dana si,samo vratiš,ako ne reklamiraš (snimiš problem) i zameniš drugim.
 
Meni DP* na AOC radi najnormalnije (27" 1440p, neki enter model..mrzi me da trazim koji). GTX1070

* DP = Display Port
 
Poslednja izmena:
Prošlo mi je 14 dana, a i da nije jedva je doći do ovog monitora pa neću da ga vraćam samo zbog DP, još treba da mi uvale drugi monitor... I do sada sam živeo bez DP-a :)

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Sumljam da je to dobar izbor ali svakom svoje :>
 
Isti monitor, grafa iz potpisa od prvog dana DP i sve sljaka savrseno. Isto tako par dana dok sam imao 1060 je radilo sve savrseno.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Danas mi je palo na pamet da opet isprobam Display Port pošto imam novi komp, a ostala je stara grafička, monitor i kabal od ranije i sada radi.
Tako da nije bio problem ni u grafičkoj ni u kablu ili monitoru.
 
Nazad
Vrh Dno