Šta je novo?

AMD-ov odgovor na RTX?

Kolos, izdrzi jos danas, pa ce sutra kad lepo izadje 590, da se napravi tema za njega :)
Mene samo zanima koliko ce zaostajati za 1070 kada se overklokuje.
 
Po ovim cenama se nece naprodavati, ne vidim ko bi osim entuzijasta kupio RTX, ne zna se da li je vece bacanje para to ili nova serija intel procesora.
 
Nije RTX samo 2080Ti, biće valjda slabiji modeli koliko toliko povoljni u narednih 6 mes.
 
Pa bila je povoljna tamo 2007/8me sa 8/9xxx serijom :D
 
Kvalitet je uvek koštao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Takodje pre crypto ludila su bile prihvatljive nv cene...
590 ako bude do 300e, ima da razbije ili prodaju ili cenu 1070-ke, koja jos uvek drzi 400+e cenu

TT over 6X
 
Tako i treba da bude. Ako ne mogu da pariraju vrhu barem da pariraju cenom gde mogu. Tako se uzima deo trzista. Plasim se samo da ce nasi to malo da zacepe u startu pa ce nepotrebno naduvati cenu

Tapatalk from Poco loco
 
310 evra :D Fina domaca cena, a generalno jako losa za ovakvu kartu.

vK1wSIc.png
 
Poslednja izmena:
Kad sam ja još pisao da je glavna svrha RTX-a čišćenje zaliha prethodno namenjenih rudarima ;)
 
@rAMA

Cudna logika...kao da bi neko ko to inace ne namerava kupio 1080 zato sto je izasao 2080. Jedina motivacija mogu da budu nize cene,sto su mogli i bez nove serije
 
Ovo je drugi proizvod, tj. drugi vafer, tako da nije bio na zalihama. Moje mišljenje je da planiraju da ga rebrendiraju kao RX 660/670, sa manjim klokovima i TDP-om, po ceni od 150-160$ za koji mesec kad nVidia izbaci uTX 2050/2060. Ili za godinu dana kad stignu prvi 7nm čipovi za karte od 250+ €

Inače, nisu normalni koliko su nasvirali klok, tj. povećali potrošnju. U kom svetu oni žive :d
 
Umesto da su odradili vegu za gddr memorijom umesto hbm, pa da se kolje sa 1070, oni uradili ovo...
 
Tako i treba da bude. Ako ne mogu da pariraju vrhu barem da pariraju cenom gde mogu. Tako se uzima deo trzista. Plasim se samo da ce nasi to malo da zacepe u startu pa ce nepotrebno naduvati cenu

Tapatalk from Poco loco

Pogledah sada cene, nista se nece ovde menjati koliko vidim, ostaje nam status quo.
260e najjeftinija XFX, 220e 1060-ka od 6gb...
10-15% jaca a vuce minimum 100W vise... da su je pustili po ceni 1060-ke, mislim da bi bilo svega... ovako ne vidim nista posebno...
 
Pogledah sada cene, nista se nece ovde menjati koliko vidim, ostaje nam status quo.
260e najjeftinija XFX, 220e 1060-ka od 6gb...
10-15% jaca a vuce minimum 100W vise... da su je pustili po ceni 1060-ke, mislim da bi bilo svega... ovako ne vidim nista posebno...
S tom potrosnjom ne bih je uzeo samo zbog buke koju ce praviti. Nije to mala potrosnja.

Tapatalk from Poco loco
 
Nije fail, imamo jos jednog igraca koji se kotirao u nekoj praznini izmedju 1060 i 1070, ali cenovno kao da ga nv izbacila a ne amd...

TT over 6X
 
AMD kao da je bio prinudjen da izbaci nesto na silu. Tako su se pasivno i pozicionirali.

Tapatalk from Poco loco
 
590 je onako, nije losa karta, daleko od toga, ali nista specijalno. Ne znam sto svi patite od potrosnje, kao da kilovat kosta ne znam koliko. 35w vise od 580, nije neka razlika. Ja je ne bih uzeo zbog cene, ne potrosnje. Kome smeta potrosnja nek smanji klok na 1350 kao na 580 i imace manju potrosnju nego na 580 zbog nm procesa
 
Veća potrošnja traži bolje napajanje (ko već nema jače, kvalitetno), bolje hlađenje - koje često zna biti i bučnije. Plus dodatni trošak za struju.

Nekom sve ovo ima minimalan uticaj na odluku, nekom ne. Kome je napajanje na granici, +30 vati može biti previše. Ili će dovesti do rada blizu granice.

1060 troši upola manje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, 1060 130w ne prelazi.

Glavni problem kad karta trosi vise je sto njena cena mora d bude visa zbog veceg i boljeg, samim tim i skupljeg sistema hladjenja. Struja je nebitna tu, temperature su kod svih karti danas ok, jedino buka je na nekima do nekle problem. Sto se napajanja tice, niko ne stavlja manje od 500w za gaming konfu, tako da ne dotice to nikoga, sem mozda itx mini konfiguracije.

Pojeftinice brzo ova karta, jer je jeftinija za proizvodnju od polarisa 10, a koliko vidim nisu pravili bolje hladjenje za nju vec koriste isto kao na 580. Ocekujem 50e nizu cenu kad se rasprodaju polarisi
 
Poslednja izmena:
Nece nijedno napajanje crci za 30W ali amd generalno odavno nema pravog napretka i ima jaku potrosnju. Nije meni sto sto ce mi trositi 100W vise par sati nedeljno kad se igram vec sto ce praviti buku trudeci se da ohladi 100W vise. Realno, karta srednje klase sa potrosnjom karte vise klase. Ja to bas ne volim.

Tapatalk from Poco loco
 
I to zavisi od implementacije. Ja imam kartu koja ima 100W TDP, pa opet zuji ko avion kad se zagreje. S druge strane, ako bi imao 3 veća ventilatora, ne bi čuo ništa. Ne zaboravite da postoji i pasivno hlađenje za karte (akceleratore) od 250W ;). Što se napajanja tiče, današnji sistemi bez GPU-a troše oko 100W, pa je bukvalno dovoljno kvalitetno napajanje od 450W za ovaj rang grafičkih. Tako da se na kraju sve svodi na cenu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno